Ми любимо готелі — це частина пригоди в подорожах і поїздках. Але щоб ніщо не затьмарювало відпочинок, не завадить знати кілька хитрих прийомів.
Голос українською ділиться з вами маленькими таємницями готелів, які допоможуть заощадити гроші і захистити себе від непередбачених ситуацій.
Такий же номер, як у вас, може дістатися комусь вдвічі дешевше
Останні незайняті номери готелі готові продавати дешевше. Вигідніше здати номер хоч за якусь суму, що не здати взагалі. Але готелі не хочуть вказувати такі ціни публічно, адже завжди є шанс, що хтось в останній момент забронює номер за повною вартістю.
Тому кімнати виставляються на сайтах бронювання наосліп: ціни там нижчі, а назва готелю показується тільки після оплати. Ви бачите лише кількість зірок, тип номера і список послуг. Ви можете вибрати тільки район, де хочете жити, а бронь скасувати не можна.
Бронюйте номер після 18:00, це дешевше, ніж вранці.
При замовленні номера можна торгуватися
Готелі платять систем бронювання до 30 % комісійних, так що якщо подзвонити в готель напряму, можна домовитися про значно знижку, особливо якщо це не мережевий, а невеликий незалежний готель.
В готелі є безкоштовні послуги
При заїзді поцікавтеся безкоштовними послугами, які ви можете отримати. Часто готелі безоплатно надають воду в пляшках, праски і плойки для укладання волосся, зарядні пристрої для телефонів, настільні ігри. Також вам безкоштовно можуть викликати таксі, замовити квитки на концерт і столик в ресторані, розбудити в потрібний час або викликати лікаря. Або навіть принести вам гарячий сніданок прямо в номер.
Вас можуть відправити в інший готель без вашої згоди
Готелі часто практикують овербукінг — дозволяють бронювати більше номерів, ніж є в наявності. Це гарантія того, що всі номери зайняті, навіть якщо хтось скасує бронь. Не виключено, що без номера можете залишитися саме ві. Якщо вас просять переїхати в інший готель, що ви вправі вимагати підвищення класу номери або додаткових послуг, наприклад безкоштовну екскурсію.
У номері не завжди ідеально чисто
Напевно ви не перший постоялець номери, тому уважно поставтеся до промов, якими користувалися до вас. Згорніть і приберіть покривало, протріть дезінфікуючою серветкою пульт від телевізора. Користуйтеся одноразовими стаканчиками або тримаєте в номері пляшку з водою: часто посуд при збиранні просто споліскують в раковині.
Не всі однакові номери
Часто коли ви хочете вибрати номер, портьє за стійкою говорити чергову фразу: «Всі номери в готелі однакові».
Джейкоб Томскі, який багато років пропрацював в готельному бізнесі і написавши цілу книгу про секрети готелів, каже: «Кімнати різні: якщо вид, більше ванна або краще телевізор, а кутовий номер просторіше. Не сумнівайтеся, даючи портьє $ 20, — ви отримаєте найкращий номер і купу різних бонусів: пізній виїзд, безкоштовні фільми або безкоштовний міні-бар».
Портьє радить вам за те, за що йому платять
Не просіть адміністратора за стійкою порекомендувати вам, де краще поснідати. Він вкаже вам місце, яке сплачує йому за рекомендацію, навіть якщо там дорого і несмачно. Краще запитайте когось або заздалегідь почитайте відгуки в інтернеті.
Скаржитися вигідно
Якщо є привід, скаржтеся. Галасливі сусіди або недоліки обслуговування можуть бути вам вигідні. Готелі не хочуть знижувати свій рейтинг через негативних відгуків, тому можуть запропонувати додаткові послуги, знижки. Розмовляйте ввічливо, поцікавтеся, хто саме буде вирішувати проблему і називайте адміністратора за стійкою по імені.
З міні-сейфів теж крадуть
Міні-сейф у кімнаті не застрахований від крадіжки. Тому якщо у вас є особливо цінні речі, попросіть портьє покласти їх у сейф готелю і видати вам квитанцію. Цей сейф, як правило, застрахований і доступний набагато меншій кількості співробітників, ніж ваш номер.