Новини

10 простих способів погасити кредит

Кредити — гарне рішення, коли потрібні гроші на велику покупку, а власних коштів не вистачає. Вони дозволяють реалізувати задумане тут і зараз, не чекаючи, поки накопичиться потрібна сума. Але коли кредитів стає забагато, може виникнути проблема неплатежів. Як не потрапити до боргової ями, розповімо в нашій статті.

Як закрити кредит?

Всі кредити онлайн чи готівкові рано чи пізно треба повертати. Щоб назавжди закрити питання з боргами, необхідно виробити стратегію своїх подальших дій та чітко слідувати їй, не відхиляючись від курсу. До вашої уваги ми представляємо кілька робочих варіантів вирішення «кредитного питання».

Почніть із малого.

Виберіть найменший за розміром кредит і постарайтеся якнайшвидше закрити його, регулярно закидаючи більше грошей на рахунок. Достроково погасивши одну позику, переходьте до наступного. Дотримуючись такої стратегії, ви поступово зможете позбавитися дрібних кредитів. Після цього можна буде перейти до закриття вже більших боргів.

Сконцентруйтеся на закритті найдорожчої позики.

З числа кредитів, що діють, потрібно вибрати той, у якого найвища ставка. За такими позиками йде найбільше грошей на оплату відсотків. Як правило, до найдорожчих продуктів відносяться кредитні картки, а також мікрокредити, отримані МФО. Направивши всі зусилля на закриття таких боргів, важливо не забувати про терміни погашення за іншими кредитами.

Відмовтеся від кредиток.

Найчастіше поштовхом для наростання заборгованості за поточними зобов’язаннями стає оформлення кредитки. Цей продукт привертає увагу можливістю безкоштовно користуватись грошима. Відкриваючи кредитку, позичальник розраховує на те, що поповнюватиме баланс протягом пільгового періоду і не переплачуватиме. Але в житті може статися всяке. Якось затримавши платіж, утримувач «попадає» на відсотки. Переплата починає зростати «як снігова куля», через що дедалі більше грошей йде на обслуговування кредитки. Щоб не опинитись у борговій ямі, такий продукт краще взагалі не оформляти. А якщо кредитка вже є, то закривати насамперед слід цей борг, а потім приступати до інших.

Заберіть усі дані про свою кредитку з Інтернету.

Якщо раніше ви оплачували карткою різні послуги та послуги, необхідно зайти на веб-сайти, до яких прив’язана ваша кредитка і стерти всі дані пластику. Це дозволить звести до мінімуму можливість нової необдуманої покупки в мережі.

Використовуйте послугу дострокового погашення за першої можливості.

Чим частіше ви будете вносити гроші в рахунок погашення поточної заборгованості, тим швидше розрахуєтеся з кредитом. Так ви не тільки заощадите гроші на переплаті, але й збережете нерви.

Збільшуйте дохід.

Якщо у вас багато кредитів, варто подбати про додаткові джерела доходів. Можна знайти якийсь підробіток або спробувати домовитися з роботодавцем про підвищення окладу.

Скористайтеся послугою рефінансування.

Якщо немає можливості сплачувати борги, варто скористатися послугою рефінансування. Сервіс передбачає об’єднання кількох позик в одну. У цьому знижується ставка, і навіть зменшується щомісячний платіж.

Заощаджуйте на повсякденних витратах.

Щоб більше грошей залишалося на погашення кредитів, що діють, можна економити на покупках. Для цього потрібно вибирати товари зі знижками, закуповуватися в магазинах з низькими цінами, віддаючи перевагу сімейним гіпермаркетам.

Тримайте під контролем свої витрати.

Варто провести аналіз своїх витрат, відмовитися від необдуманих покупок, виключити другорядні витрати. Заощаджені кошти слід спрямувати на закриття поточних боргів.

Не ховайтеся від кредиторів.

Якщо виникли проблеми з оплатою чинних позик, не потрібно ховатися від кредиторів, сподіваючись, що всі борги вибачать. Така поведінка лише посилить ситуацію. Позичальнику в цьому випадку краще звернутися до організації, що видала кредит, з проханням вирішити проблему спільними силами. Водночас вдасться знайти оптимальний варіант виходу із ситуації.

Як контролювати фінансові потоки?

Якщо людина дуже часто бере позики, це говорить про те, що вона не вміє планувати свої витрати. І тут необхідно підвищувати фінансову грамотність, а заразом і рівень відповідальності. Ось кілька прийомів, що допоможуть навчитися контролювати свої грошові потоки.

Слідкуйте за витратами.

Потрібно фіксувати всі свої витрати за місяць та аналізувати їх наприкінці періоду. Такий облік можна проводити вручну. Або ж можна відслідковувати витрати через онлайн-банкінг, а також встановивши на смартфон спеціальний додаток “мій гаманець”.

Плануйте покупки.

Перед кожним походом до магазину складайте список товарів, які потрібно придбати. Це дозволить уникнути необдуманих, спонтанних покупок, а отже, заощадити гроші.

Заощаджуйте.

Можна почати щомісяця відкладати певну суму, а накопичення спрямовувати на великі покупки або дострокове погашення боргів, якщо такі є.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України