Авторські статтіФотогалерея

Дивні речі, які ви можете побачити тільки у Скандинавських країнах. Фото

З чим у вас асоціюються Скандинавські країни? З фіордами? З меблями з IKEA? Чи, може, з вікінгами? Ця стаття доведе, що ми не так добре знаємо скандинавів. Та вони ж просто божевільні. У хорошому сенсі цього слова.

1. У Данії, якщо ви самотні у свій 25-й день народження, вас обсипають корицею

10 вещей, которые встретишь только в Скандинавских странах и больше нигде

Друзі в усьому світі піклуються один про одного, але в Данії є особливо мила традиція: якщо ти так і не обзавівся другою половинкою до 25 років, то в день народження друзі щедро присмачують тобі корицею, ніби солодку булочку. Кориця — спеція стійка, тому після такої екзекуції жертва буде виділяти солодкі аромати дуже сильно і дуже довго. Цей запах стане сигналом для інших одинаків, що їх власник знаходиться в активному пошуку.

Коріння традиції сягають у Середньовіччя: продавці спецій найчастіше були так зайняті своїм ремеслом, що пізно одружилися, тому що запах спецій став своєрідним знаком, що його володар, швидше за все, вільний.

2. У Данії можна цілуватися в аеропортах не більше 3 хвилин

10 вещей, которые встретишь только в Скандинавских странах и больше нигде

«Цілуйтеся і йдіть. Заборонені поцілунки довше 3 хвилин!»

А ось ті, хто вже знайшов свою любов, дуже люблять влаштовувати довгі прощання в аеропорту, що заважає нормальним людям паркуватися. Аеропорт датського міста Ольборга став відомий на весь світ, коли встановив спеціальні знаки, щоб проводи не затягувалися. Це ж геніально, адже все, що написано на синьому тлі, відразу набуває особливої ваги в очах пішоходів. Цікаво, допомогла така міра?

3. У Швеції вперше у світі з’явилися знаки, які відповідають сучасності

https://www.instagram.com/p/-HKo_IxIQL/

У Скандинавських країнах, схоже, люблять вигадувати незвичайні дорожні знаки. Так, у Стокгольмі можна побачити знак, який актуальний як ніколи: «Обережно! Попереду можливі чудіки зі смартфонами!»

Насправді це не міська ініціатива, а проект художника Якоба Семплера, який таким чином хоче привернути увагу до проблеми залежності від смартфонів. І у нього це чудово виходить: народ охоче фотографує знак і викладає в соцмережі.

4. У шведському місті Мальме потрібно уважно дивитися під ноги

https://www.instagram.com/p/BNtfYWRg2XJ/

Завдяки деяким людям в цьому світі стає жити все цікавіше. Творча група зі Швеції створила на вулицях свого міста справжній міні-світ для мишок, побудувавши для них магазинчики і пекарню внизу різних будівель в місті.

https://www.instagram.com/p/BNIWrmLgfSi/

5. В Ісландії можна зустріти незвичайні світлофори

10 вещей, которые встретишь только в Скандинавских странах и больше нигде

Всі знають, що в Ісландії дуже красиво, напевно, тому у жителів цієї країни так багато любові і позитиву, що навіть світлофори роблять у вигляді сердечок (у місті Акюрейрі) і смайлів (у Рейк’явіку).

6. В Ісландії є ідеальне місце для тих, хто любить тишу і самотність

https://www.instagram.com/p/3dx59WCZwF/

У вас буває таке, що хочеться викинути свій телефон і втекти подалі від шуму і суєти на який-небудь острів, де немає нікого-нікого? Так є таке місце: Атлантичний океан, острів Елліда. Про нього можна сказати: ні разу не був, але точно знаю, що сподобається.

7. Ісландський уряд веде серйозні дискусії про топіннг для піци

10 вещей, которые встретишь только в Скандинавских странах и больше нигде

Рік тому президент Ісландії Гвюдні Йоуханнессон заявив: будь це в його повноваженнях, він би заборонив гавайську піццу раз і назавжди. Це поклало початок серії безперервних дебатів на тему того, чи варто додавати ананаси в піцу. Серйозну заяву президент зробив на зустрічі школярів, де один із хлопців сказав, як ставитися президент до популярного в Ісландії топіннгу для піци.

8. В ісландському містечку Ісафьордюр є 3D-зебра

10 вещей, которые встретишь только в Скандинавских странах и больше нигде

Чому б у всьому світі не зробити такі зебри? І виглядає круто, і сильніше мотивує до зниження швидкості.

9. У Фінляндії кожен рік проводитиметься чемпіонат світу з носіння дружин

10 вещей, которые встретишь только в Скандинавских странах и больше нигде

Щороку в липні у фінському місті Сонкаярві відбувається щось неймовірне: з усього світу з’їжджаються люди, які змагаються, хто швидше завершити смугу перешкод з дружиною на спині. У цього чудового спорту є правила: жінки можуть бути тільки старше 17 років, а їх вага повинна бути не менша 49 кг. Що змушує людей брати участь у такій чудовій дійстві? Переможець отримує «пивний еквівалент» ваги дружини.

10. У Фінляндії при отриманні докторського ступеня дають ще і меч

10 вещей, которые встретишь только в Скандинавских странах и больше нигде

Під час отримання докторського ступеня в Фінляндії кожен вчений проходити обряд: на голову йому надягають докторський капелюх, а на руки дають справжній меч. Він символізує те, що новоспечений доктор наук готовий захищати істину, знання та добро. Не тільки захищати, але й викласти за меч круглу суму: і зброю, і капелюх вчені купують самі і приносять на церемонію з собою.

А ви бували у Скандинавських країнах? Що вам здалося там самим незвичайним?

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України