Авторські статтіФотогалерея

Фото 10 продуктів, які заборонені в США

Американці люблять свою їжу, і вони в змозі купити майже все, що можна тільки уявити. Але є такі продукти, які в даний час заборонені в США. Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) забороняє багато продуктів до продажу та вживання, вважаючи їх небезпечними. Ось список з десяти продуктів, заборона яких може здивувати вас.

1. Хаггіс

Хаггіс — національне шотландське блюдо з баранячих тельбухів (серця, печінки та легенів), порубаних з цибулею, толокном, салом, приправами і сіллю і зварених в баранячому шлунку. В даний час хаггіс заборонений до ввезення в Сполучені Штати. У 1971 році влада країни заборонила всі продукти, виготовлені з легких тварин. Шотландія зробила деякі зусилля, щоб США зняли заборону на блюдо. Але марно.

2. Ікра білуги

Самці білуги потрібно 25 років, щоб досягти віку, в якому вона зможе виробляти і відкладати ікру.

У 2005 році Сполучені Штати заборонили імпорт ікри білуги через виснаження рибних запасів. США споживали близько 60% світових запасів ікри білуги, яка вважається королевою ікри із-за своєї вартості: $200 за унцію (унція – 29,8 грама). Попит на неї був настільки великий, що популяція білуги скоротилася на 90 відсотків. Виснаження рибних запасів білуги може бути пов’язано і з браконьєрством, і з «чорним ринком».

3. Непастеризоване молоко

Непастеризоване або сіре молоко отримують безпосередньо після доїння і не піддають термічній обробці або пастеризації з метою вбити бактерії. Воно піддається термообробці або пастеризації, щоб вбити будь-які бактерії. Сіре молоко має більш високий ризик зараження шкідливими бактеріями, що викликають харчові захворювання, ніж пастеризоване молоко. Найбільшому ризику піддаються діти, бо їх імунна система ще не повністю сформована.

FDA заборонила продаж і постачання сирого молока з одного штату в інший, але штати можуть приймати власні закони з приводу продаж сирого молока. Вживання непастеризованого молока є законним у всіх 50 штатах, але в 20 штатах його продажу заборонено. 13 штатів дозволяють продавати сіре молоко в роздрібних магазинах, а сімнадцять – тільки на фермі, на якій воно було зроблено.

В даний час в Сполучених Штатах існують руху за вживання в їжу натуральних і місцевих продуктів. Деякі вважають, що сіре молоко більш поживне і забезпечує «корисними бактеріями» організм. Багато штатів, які дозволяють продажу сирого молока, вимагають попереджувальний знак, який інформує споживачів про ризики патогенних мікроорганізмів, які можна виявити в напої.

4. Сассафрасове масло

Багато індіанських племен використовували сассафрас в різних медичних цілях, у тому числі для позбавлення від вугрів, при сечових розладах і лихоманці. Сассафрас можна виявити також і серед китайських ліків, таких як засоби для лікування ревматизму і травм. Гілки рослини колись застосовувалися в якості зубних щіток, крім того, в давнину вони використовувалися в якості знеболювального і дезинфікуючого засобу. Сассафрасове масло використовувалося при виробництві різних американських продуктів, воно було відоме як ключового інгредієнта багатьох сортів пива і чаю.

FDA заборонила використання всього, що можна отримати з сассафрас. Сассафрас більше не вважається безпечним для вживання, його заборонили в 1979 році, після того, як дослідження показали його зв’язок з раковим захворювання. Крім того, вживання сассафрасового масла у великих кількостях може призвести до отруєння.

5. Ортолани

Ортолан – це крихітна пташка родини овсянкових. Коли їх готували французи, подавали цілком і їли разом з головою і кістками.

Полювання на ортоланів та їх продаж були заборонені у Франції в 1990-х роках, але браконьєри продовжують ловити маленьку вівсянку і продавати її в місцеві ресторани. Ліга Франції щодо захисту птахів стверджує, що чисельність ортоланів скоротилася на 30 відсотків навіть після введення заборони, і це змусило уряд у 2007 році прийняти більш жорсткі заходи.

Зараз Франція суворо дотримується заборони на вбивство ортоланів. Вбивство, приготування їжі або контрабанда птиці в будь-яку країну ЄС чи США в даний час є злочином.

6. Касу марцу

Касу марцу перекладається як «гнилий сир» або «сир з личинками». Цей сардинський сир зазвичай замочують у розсолі, ферментують і залишають дозрівати в сирному погребі. Потім сировари залишають його відкритим, дозволяючи сирним мухам відкласти всередині нього свої яйця.

З яєць вилуплюються личинки, які починають харчуватися сіром. Вони виробляють ферменти, які сприяють розпаду жирів. Сир стає сверхмягким і палючим мова під час його поїдання. Місцеві сардинці кажуть, що сир буває придатним в їжу тільки тоді, коли личинки ще ворушаться. Якщо личинки мертві, то сир зіпсувався і дуже токсичний для вживання.

Оскільки касу марцу не відповідає гігієнічним нормам Європейського Союзу, він був оголошений поза законом. Він є незаконним і в Сполучених Штатах, оскільки він непастеризований і має більше шести комах на квадратний дюйм. (На поверхні витриманого сіру живуть мікроскопічні жучки.)

7. Акулячі плавники

Полювання за плавцями, коли їх просто відрізали в живих акул, стала для останніх справжньою загрозою. Попит на акулячі плавники призвів до того, що на акул стали полювати виключно заради їх плавників. Бідних риб з обрізаними плавниками викидали в море, де вони могли потонути, під хвилини до смерті кров’ю або бути з’єднання їденими іншими тваринами.

Акулячі плавники користуються великим попитом через супу з них, який є популярними і розкішним азіатським стравою. Акулячі плавці дуже популярні в Азії, їх можна виявити в продовольчих магазинах, аптеках і рибальських селах. Але не сподівайтеся, що вам вдасться спробувати суп з плавників на території США.

8. Плоди акі

Смак плодів аки просто чудовий. Але, як відомо, заборонений плід солодкий. Якщо їх є неправильно, то можна викликати блювоту і навіть впасти в кому або померти! На Ямайці отруєння аки називають «ямайської блювотної хворобою». Справа в тому, що насіння цього фрукта в свіжому вигляді дуже токсичні.

FDA заборонила акі, але пізніше дозволила їх продаж в замороженому або консервованому вигляді. Імпорт свіжих акі як і раніше заборонено.

9. Сливи сорту Мірабель

Мірабель – це невеликі темно-жовті сливи овальної форми, які ростуть на дереві з однойменною назвою. Відомо, що із-за свого солодкого насиченого смаку вони використовуються для приготування фруктових консервів та десертних пирогів. Більшість плодів вирощується у Франції, на її частку припадає 70 відсотків їх світового виробництва.

Виробництво таких слив з 1996 року регулюється пакетом законів «Захист географічних зазначень та гарантії традиційних особливостей в Європейському союзі», який гарантує справжність продуктів. Мірабель вважається високоякісним регіональним продуктом, а захист походження робить її практично недоступною на території США.

10. Кіндер-сюрприз

Солодкість, улюблена більшістю дітей і дорослих, заборонена в США! І ось чому. Відповідно до постанови 1938 року влада заборонила продавати шоколад, що містить неїстівні частини. Всі спроби імпортувати шоколадне яйце в Штати припинялися.

Однак не так давно Kinder оголосили про те, що на американський ринок все-таки вийде шоколад з сюрпризом, але більш “модернізований” і що задовольняє Комісію за споживчими товарами.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України