Авторські статтіЗдоров'я

10 причин запідозрити у собі виразку шлунка

виразка шлунка
виразка шлунка

Виразка шлунка знаходиться на третьому місці серед причин звернення пацієнтів до гастроентеролога. Для цієї хвороби характерно хронічний і хвилеподібний перебіг, з хворобливими періодами загострень, які і призводять хворого годиною відразу в лікарню, а не в поліклініку.

Щоб не опинитися в числі таких пацієнтів, важливо звернути увагу на ознаки, які говорять про необхідність сходити на огляд до лікаря.

Болі в шлунку після їжі

При починається виразці шлунку після їжі з’єднання являється тяжкість і ріжучий біль в області шлунка. Неприємні відчуття проходять після того, як їжа перетравлюється і виводиться з організму – приблизно через 1,5-2 години. По мірі того, як розвивається захворювання, болі стають все довші і відчутніше, і можуть виникати вже не відразу після їжі, а приблизно через дві години після.

«Голодні» болі

Ночами при виразці часто мучити відчуття болю у шлунку кшталт тієї, яка з’єднання являється при виникненні сильного голоду. У такому разі з’являється відчуття, ніби шлунок стискається і починає «поїдати» сам себе, при цьому чіткої локалізації болю немає. Неприємне відчуття проходити лише після того, як ви з’їсте що-небудь, нехай навіть незначне.

Часті печії

При виразці підвищується кислотність травних соків і чутливість слизової оболонки шлунка. Тому при виразці часто виникає відчуття «пожежі» в животі, особливо після їжі.

Відрижка

Цей симптом не завжди супроводжує виразку шлунка, а тільки при слабкості сфінктера стравоходу. У такому випадку при антиперистальтиці (рух їжі проти ходу) виникає кисла відрижка, яку супроводжують рясні слиновиділення.

Метеоризм

Із-за підвищеної кислотності і чутливості слизових оболонок травного тракту, їжа не перетравлюється повноцінно. В результаті виникає підвищене газоутворення з неприємним запахом.

Нудота і блювота

Ці симптоми, що виникають після їжі, також можуть говорити про наявність виразки. При цьому блювання завжди приносити полегшення хворобливих відчуттів. Блювотні маси при цьому становить кисле вміст з домішкою з’єднання їденої напередодні їжі.

Підвищений апетит

При виразці на тлі «голодного» болю і спроб з ним впоратися за допомогою їжі розтягується шлунок і відповідно збільшує обсяг звичної порції і частота прийомів їжі.

Різке схуднення

Не всіх пацієнтів турбують «голодні» болю – багатьох біль виникає відразу після їжі. В результаті цього підсвідомо формується страх перед прийомом їжі, за якого блокується відчуття голоду. В результаті цього швидко і стрімко знижується вага.

Часті закрепи

При виразці шлунка у більшості пацієнтів відзначається порушення дефекації, при цьому в більшості випадків – закрепи. Це один з найбільш ранніх симптомів, на які варто звернути увагу, щоб не запустити хворобу до важких форм.

Постійні запаморочення

При виразці в крові сильно знижується рівень гемоглобіну. В результаті цього пацієнта часто турбують запаморочення, підвищена стомлюваність, зниження працездатності, сонливість.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.