виразка шлунка
виразка шлунка

10 причин запідозрити у собі виразку шлунка

виразка шлунка

Виразка шлунка знаходиться на третьому місці серед причин звернення пацієнтів до гастроентеролога. Для цієї хвороби характерно хронічний і хвилеподібний перебіг, з хворобливими періодами загострень, які і призводять хворого годиною відразу в лікарню, а не в поліклініку.

Щоб не опинитися в числі таких пацієнтів, важливо звернути увагу на ознаки, які говорять про необхідність сходити на огляд до лікаря.

Болі в шлунку після їжі

При починається виразці шлунку після їжі з’єднання являється тяжкість і ріжучий біль в області шлунка. Неприємні відчуття проходять після того, як їжа перетравлюється і виводиться з організму – приблизно через 1,5-2 години. По мірі того, як розвивається захворювання, болі стають все довші і відчутніше, і можуть виникати вже не відразу після їжі, а приблизно через дві години після.

«Голодні» болі

Ночами при виразці часто мучити відчуття болю у шлунку кшталт тієї, яка з’єднання являється при виникненні сильного голоду. У такому разі з’являється відчуття, ніби шлунок стискається і починає «поїдати» сам себе, при цьому чіткої локалізації болю немає. Неприємне відчуття проходити лише після того, як ви з’їсте що-небудь, нехай навіть незначне.

Часті печії

При виразці підвищується кислотність травних соків і чутливість слизової оболонки шлунка. Тому при виразці часто виникає відчуття «пожежі» в животі, особливо після їжі.

Відрижка

Цей симптом не завжди супроводжує виразку шлунка, а тільки при слабкості сфінктера стравоходу. У такому випадку при антиперистальтиці (рух їжі проти ходу) виникає кисла відрижка, яку супроводжують рясні слиновиділення.

Метеоризм

Із-за підвищеної кислотності і чутливості слизових оболонок травного тракту, їжа не перетравлюється повноцінно. В результаті виникає підвищене газоутворення з неприємним запахом.

Нудота і блювота

Ці симптоми, що виникають після їжі, також можуть говорити про наявність виразки. При цьому блювання завжди приносити полегшення хворобливих відчуттів. Блювотні маси при цьому становить кисле вміст з домішкою з’єднання їденої напередодні їжі.

Підвищений апетит

При виразці на тлі «голодного» болю і спроб з ним впоратися за допомогою їжі розтягується шлунок і відповідно збільшує обсяг звичної порції і частота прийомів їжі.

Різке схуднення

Не всіх пацієнтів турбують «голодні» болю – багатьох біль виникає відразу після їжі. В результаті цього підсвідомо формується страх перед прийомом їжі, за якого блокується відчуття голоду. В результаті цього швидко і стрімко знижується вага.

Часті закрепи

При виразці шлунка у більшості пацієнтів відзначається порушення дефекації, при цьому в більшості випадків – закрепи. Це один з найбільш ранніх симптомів, на які варто звернути увагу, щоб не запустити хворобу до важких форм.

Постійні запаморочення

При виразці в крові сильно знижується рівень гемоглобіну. В результаті цього пацієнта часто турбують запаморочення, підвищена стомлюваність, зниження працездатності, сонливість.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

8 + twenty =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh