Фотографії місць на Землі, де небезпечні тварини живуть пліч-о-пліч з людиною

Змії, акули, білі ведмеді, леопарди – цих тварин, мабуть, мало хто хотів б мати в якості домашніх вихованців. Однак є місця на нашій планеті, де люди ділять сусідство з усіма цими дикими звірами. Дивно, що це непогано працює. Може, нам не варто так вже боятися наших чотирилапих друзів?

1. Леопарди в Мумбаї

У місцях, що оточують Національний парк Санджей Ганді, що розташований у центрі Мумбаї, налічується близько 35 леопардів. Така щільність популяції може призвести до того, що вони змінять спосіб життя і об’єднаються в прайд, переставши бути одинаками. Цікаво, що місцеві леопарді не завжди жили в мирі з людьми, проте після введення певних схем врегулювання, ризик бути з’їденим леопардом зведений до мінімуму.

2. Білі ведмеді в Гудзоновій затоці

Колишня військова база, місто Черчілл на березі Гудзонової затоки, Канада, – мабуть, одне з небагатьох місць на Землі, де кількість білих ведмедів перевищує кількість людей. Через місто регулярно проходять натовпи мігруючих ведмедів. І це не завжди можна вирішити мирним способом. Спеціально для таких випадків розроблена програма, що дозволяє ізолювати агресивних ведмедів від людей або перевозити в інше місце, не заподіявши ні людям, ні тваринам шкоди. Існують навіть спеціальні «в язниці для білих ведмедів», де вони утримуються, поки в затоці не зійде лід, і вони не зможуть піти полювати на тюленів.

3. Бурі ведмеді в Туреччині

В Ризі, в північно-східній Туреччині, популяція бурих ведмедів створювала проблеми пасічникам, у яких ласуні крали мед з вуликів. Замість того щоб позбутися ведмедів, місцеві жителі стали ставити вулики там, де ведмедям до них було не дістатися, наприклад, печери в скелях або в ущелинах. Пізніше група ентузіастів створила платформу, на якій пасічники вільно могли вирощувати бджіл, не боячись, що ведмеді залізуть у вулик.

4. Бегемоти в Зімбабве

Бегемоти – одні з найнебезпечніших тварин в Африці. У них величезні щелепи, а також існує свій особливий кодекс спілкування, який нічого не підозрюють людям порушити простіше простого. Однак це не зупинило Карен Паолільо і її чоловіка від того, щоб створити заповідник для бегемотів. Якщо б не ці самовіддані люди бегемоти могли б вимерти.

5. Гримучі змії в Коннектикуті

Остання річ, яку ви чекаєте від гримучих змій, – це те що вони можуть вимерти. Проте справа йде саме так. Жителі Гластонбері, Коннектикут, Даг Фрейзер і Вільям Ріппл почали кампанію з порятунку гримучих змій. Вони навчили людей, як безболісно для обох сторін вирішити інциденти зі зміями, і навіть переконали їх створити резервацію для цих тварин. Сьогодні Гластонбері – одне з небагатьох місць, де люди живуть в гармонії з гримучими зміями.

6. Тигри в Моханпірі

Як ніби міських леопардів їм було мало, індійці ще й завели кілька міських тигрів. Багато сіл, які облюбували собі тигри, не захищені від нападів цих тварин. Однак мешканці не нарікають. Навпаки, вони вдячні тиграм. Справа в тому, що тигри все ж рідко нападають на людей, але зате вони врятовують посіви місцевих жителів від диких кабанів.

7. Вовки в Банфі

В Банф, Канада, час від часу заходять вовки. Справа в тому, що місто знаходиться на території Національного парку. І місцева влада не можуть дозволити жителям ображати тварин. Натомість вони створили умови, в яких люди можуть жити у світі з звірами. Ті райони, у яких вовки нападають на свою здобич, оточені. Цікаво, що тварини, схоже, розуміють, що до них ставляться доброзичливо, і не нападають ні на людей, ні навіть на їх вихованців.

8. Леви в Масаї-Мара

Воїни масаї за традицією вбивали левів, так як ці тварини проникали на територію племені і нападали на жителів. Із-за розвитку місцевості і появи браконьєрства леві опинилися під загрозою зникнення, та ряд організацій провівши роботу з масаї, щоб знизити винищення цих тварин. Сьогодні воїни масаї захисники левів: вони допомагають збирати зразки ДНК і відстежують пересування звірів. Так вбивці левів перетворилися в їх рятівників.

9. Акули на Соломонових островах

Не кожен день стикаєшся з акулою лицем до лиця – якщо тільки ви не підводний мисливець на острові Санта-Каталіна. У своїх щоденних запливах мисливці не тільки бачать акул, але і підпливають близько до них без будь-якого захисту. Справа в тому, що вони навчилися використовувати мову тіла, щоб повідомляти акулам, що вони неїстівні і не представляють небезпеки, тому тварини не атакують.

10. Бджоли по всьому світу

Багато хто недооцінює, який сенс у плані кооперації людини і тварини мають бюджоли. Незважаючи на те, що рій розлючених бджіл може запросто вбити людину, люди довіряють їм і видобувають з їх допомогою мед..

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five + 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh