Туреччина — це не лише курорти Анталії, Кемера і Бодрума. Найцікавіше заховане в несподіваних місцях…
Туреччина дуже багатолика, різноманітна країна, яка багата історичними та природними пам’ятками. Тому важко вибрати найцікавіше, оскільки щоб охопити все, потрібно скласти не один рейтинг. В цьому топі зібрані цікаві місця Туреччини, грунтуючись на географічному критерії: пам”ятки південної, східної, західної, центральної частини.
Зараз потрапити в Туреччину простіше простого: українцям віза для відвідин країни не потрібна, акційні квітки зі Львова, Києва, Харкова в Анкару/Стамбул коштують від $50. Основні перевізники — МАУ, Pegasus, Turkish Airlines. Також є багато чартерних рейсів, які тримають курс на курортні міста.
По Туреччині можна пересуватися автобусами, поїздами або літаками (благо авіасполучення по країні дуже розвинене, а ціна лоукостів не сильно відрізняється від квитка на автобус/літак).
Мавзолей Ататюрка в Анкарі
Цей величний мавзолей з першого погляду схожий на грецький Парфенон, а весь ансамбль разом з площею — на давньоримську арену. Насправді, вся ця краса була побудована для вшанування пам’яті однієї людини — Мустафі Ататюрка. Він багато зробив для Туреччини, і завдяки йому ця країна стала європеїзованої і прогресивною.
Блакитна мечеть і Айя-Софія в Стамбулі
Дві чудові мечеті дивляться один на одного в районі Султанахмет — самому серці історичного центру Стамбула. Блакитна мечеть вражає розмірами і неймовірно красивою блакитною розписом всередині. Айя-Софія спочатку була побудована як християнський храм, але в часи турків-сельджуків була перероблена в мечеть. Зрозуміло, ці фрази об’єкти внесені в Список ЮНЕСКО.
Острів Кекова
Це мальовничий острів, де збереглися руїни стародавнього міста Долихисте, частина яких навіки залишилася в морських глибинах. Подібно Атлантиді, місто пішов під воду в результаті тектонічних рухів, примусивши втекти людей з цього райського куточка. Щоб роздивитися краще підводний світ біля острова, краще всього відправитися на прогулянку/екскурсію на човні з прозорим дном. Звичайно, занурення з аквалангом більше задовольнило б туристів і археологів, але пірнати тут категорично заборонено, тому що це охоронювана територія.
Хоча зайнятися дайвінгом можна в безлічі інших точок острова (за межами охоронюваної зони Доліхісте), і кілька місцевих контор пропонують досліджувати підводний світ прибережних вод.
Щоб роздивитися краще підводний світ біля острова, краще всього відправитися на прогулянку/екскурсію на човні з прозорим дном. Звичайно, занурення з аквалангом більше задовольнило б туристів і археологів, але пірнати тут категорично заборонено, тому що це охоронювана територія. Хоча зайнятися дайвінгом можна в безлічі інших точок острови (за межами охоронюваної зони Доліхісте), і кілька місцевих контор пропонують досліджувати підводний світ прибережних вод.
Місто Ефес
Ефес — стародавнє місто. Ефес — культурне місто. Ефес — стародавнє місто. Багато хто відразу згадують турецьку торговельну марку пива, але це лише підкреслює популярність міста серед місцевих та іноземців. Візитною карткою Ефесян є побудована в 117 році н. е. бібліотека Цельсія, яка була також гробницею Тиберія Юлія Цельса. У стародавні часи вона була третьою за величиною бібліотекою світу! Тут зберігалося близько 12 тисяч рукописних сувоїв.
У місті було побудовано безліч релігійних об’єктів, серед яких найвідоміші — це храм Артеміди, Адріана і Доміціана. Але це всього лише маленька частина всіх культурних пам’яток Ефесу — тут є стадіон, фонтани, катакомби, каплиці, культові місця і т. д.
Памуккале
Туристам цей об’єкт відомий в першу чергу своїми геотермальними джерелами і басейнами-терасами. Сліпуче білий колір надає ландшафту мінерал травертин. У регіоні знаходиться цілих 17 джерел з температурою від 35 до 100°C.
Крім того, в Памуккале можна знайте досить багато давніх споруд часів Римської імперії, адже колись тут був античний місто Ієраполіс. Дуже добре зберігся римський амфітеатр.
Голубина долина
Свою назву долина отримала завдяки тому, що на її теренах розкинулость багато скель, в яких колись вирізали голубники. Ландшафт долини нагадує сюжети з казок, фантастичних фільмів про інших планетах. Тут величезна кількість рукотворних і нерукотворних тунелів, де можна блукати годинами. Рекомендуємо відвідати цю долину, особливо у другій половині дня, щоб зустріти захід.
Історичний центр міста Мардін
На південному заході Туреччини древнє місто розташувався Мардін. Це зовсім інша Туреччина, мало хто з туристів відправляється в таку екзотичну місцевість. А даремно, тому як тут живуть дивні гостинні люди, є багато красивих і древніх пам’яток, цікава культура. Тут не зовсім типова для Туреччини архитектура, так як корінне населення цього краю — ассірійці, а тепер проживає багато курдів. У дев’яностих місто було закрито для туристів, зараз це дуже перспективний напрямок. У Мардіне можна почути рідну мову Христа Ісуса.
Озеро Ван
Містичне озеро Ван розташувалося на самому сході країни. Всього в декількох кілометрах від озера знаходиться іранська кордон. Це озеро — справжня хімічна лабораторія. Тут лікують артрити і ревматизм, так як вода в озері солона, а ще в ньому багато соди. В озері водиться «перлинна» кефаль — ендемічна риба, яку більше не зустріти в інших водоймах. На озері є острів Ахтамар, на якому розташувалася вірменська церква.
Бонусом до прогулянці на озеро стані також відвідування однойменного міста, який переповнений визначними історичними пам’ятками. Це справжній рай для любителів історії та культури стародавніх держав (наприклад, Урарту). Варто відвідати місцеву фортецю і археологічний музей.
Палац Ісхак Паша
Палац Ісхака Паші розташований на високогірному плато з глибокими урвищами по периметру. У палаці налічується 336 кімнат, будували його цілих 99 років. Це стало останнім масштабним будівництвом «епохи тюльпанів» — розквіту культури і мистецтв в Османській імперії. А ще звідти відкривається чудова панорама на Арарат — достатня вийти за межі палацу.
Музей під відкритим небом Гереме
Музей знаходиться в одному з найбільш популярних місць — Каппадокії. Це цілий ансамбль з печерних ходів, будівель, релігійних об’єктів. Сюди найкраще приходити рано вранці, до відкриття, щоб встигнути все подивитися і не потрапити в «туристичний мурашник». Головним надбанням музею є скельні церкви, більшість з яких були вирізані в X-XI століттях, а також жіночий монастир. В цих церквах досить добре збереглися настінні фрески, які, крім ликів святих, відображають побут черниць в ті часи. Серед головних об’єктів — каплиця Святого Василя, церква Святої Варвари, «церква з яблуками»(Ельмалі Кілісі), «темна церква»(Каранлык Кілісі), «церква з пряжкою»(Токалы Кілісі).