Авторські статтіПодорожі

Цікаві факти про Швецію у фотографіях

Шведи дивні: вони їдять піцу з бананами, живуть за законом Янте і будують заново один і той же готель кожен рік. Перед тим як прочитати статтю і дізнатися ще багато цікавого про цю країну, не забудьте включити один з хітів групи АВВА. Спойлер: в кінці ві дізнаєтеся, чому легендарні музиканти виступали в таких дивних сценічних костюмах.

Ми не втомлюємось розповідати про цікаві особливості різних країн. Сьогодні настала черга Швеції.

1. Країна з позначкою «еко»

https://www.instagram.com/p/BZcA-nRlIRY/

Якщо ви хочете дізнатися, що таке екологічно чисте життя, то вам потрібно побувати у Швеції. Це перша країна, яка відмовилася від бензину і почала використовувати біопаливо, а шведське безвідходне виробництво і система переробки сміття стали ідеальним прикладом для всього світу. Якістю екології задоволені не тільки люди, а й звірі, яких на території Швеції безліч.

2. Готель, який будують заново щороку

https://www.instagram.com/p/BfqaRAEh7MV/

У Швеції знаходиться перший у світі готель з льоду, який перебудовують щороку з грудня по квітень. Крижані тут не тільки стіни, але і меблі, бар і навіть посуд. Номери в «Крижаному готелі» ніколи не повторюються, адже кожен рік над ним працюють різні художники і архітектори, втілюючи свої нові ідеї.

3. Життя за законом Янте

https://www.instagram.com/p/BSB5jSDAKgM/

Закон Янте поширюється на території Норвегії і Данії, але в Швеції його виконання відчувається сильніше, ніж де-небудь. 10 заповідей цього закону свідчать:

 • Не думай, що ти особливий.
 • Не думай, що ти настільки ж великий, як ми.
 • Не уявляй, що ти розумніший за нас.
 • Не думай, що ти краще за нас.
 • Не думай, що ти знаєш більше за нас.
 • Не думай, що ти важливіший нас.
 • Не думай, що ти на що-то підходиш (що здатний робити).
 • Не смійся над нами.
 • Не думай, що нам (комусь) є до тебе справа.
 • Не думай, що ти можеш нас чогось навчити.

Щоб подивитися, як діє закон Янте, і зрозуміти, що це за посібник «Як відчути себе нікчемною людиною», досить пройтися по магазинах, ресторанах або курортах. Ви побачите, що шведи не хваляться своїм матеріальним станом або особливими знаннями, не носять гордивих масок і не намагаються продемонструвати оточуючим свою перевагу. Саме в цьому і полягає головний посил заповідей.

4. Карлсон — не національний улюбленець

10 доказательств того, что Швеция сплошь состоит из удивительных вещей

Шведи не люблять Карлсона, і у них є на те причини: Астрід Ліндгрен представила його як егоїстичного і шкідливого маленького чоловічка. А справжня улюблениця Швеції — Пеппі Довгапанчоха.

5. Самбу, сербу і ібландбу

10 доказательств того, что Швеция сплошь состоит из удивительных вещей

У Швеції є кілька видів сімейних відносин, тому як закохані не поспішають скріпляти себе узами шлюбу. Нерідко, коли пара живе разом близько 10 років, заводять спільних дітей, але при цьому не доводяться один одного чоловіком і дружиною. А ким вони можуть бути:

 • Самбу: пара проживає разом і має спільне домашнє господарство.
 • Сербу: чоловік і жінка живуть разом, але їхні стосунки тривають довго і вони проводять спільний відпустку і вихідні.
 • Ібландбу: партнери, які іноді живуть разом.

6. Фіка

https://www.instagram.com/p/BrdLyaNhE_u/

Фіка — обов’язкові перерви на каву протягом дня. І не кажіть шведу, що пити багато кави шкідливо: вам все одно не повірять. А справа в тому, що ще у другій половині XVIII століття король Густав III провів «Кавовий експеримент», яким хотів довести, що цей ароматний напій схожий отруті.

В експерименті брали участь 2 брата-близнюка, засуджені до смертної кари. Їм погодилися зберегти життя — при певній умові: один брат повинен пити 3 каструлі кави в день до кінця життя, а інший — чай в такій же кількості.

За братами спостерігали лікарі, які повинні були доповісти про результати королю. Через деякий час лікарі померли від старості. Втім, і сам Густав III не дожив до кінця експерименту. Що ж сталося з близнюками? Першим помер той, хто пив чай: йому було 83 роки. А ось в якому віці обірвалося життя вимушеного любителя кави, досі не відомо.

7. Любов до незвичайної піци

10 доказательств того, что Швеция сплошь состоит из удивительных вещей

У Швеції багато італійських ресторанів. Правда, меню небагато відрізняється від звичного. Наприклад, найпопулярніша страва — кебаб-піца, основою якої служити м’ясо з вертіла і спеціальний соус. А ще тут можна скуштувати піцу з бананами.

8. Особистий простір

10 доказательств того, что Швеция сплошь состоит из удивительных вещей

Шведи дуже уважно ставляться до особистого простору оточуючих і не будуть без термінової необхідності турбувати проханнями. Навіть на автобусних зупинках люди стояти на певній відстані один від одного.

9. Національні розваги

https://www.instagram.com/p/Bq2K-XLhWjX/

Як перевірити свою влучність на карнавалах у Швеції? Взяти участь у народній забаві: закинь оселедці в бочку. Якщо вам пощастить, то ви отримаєте плюшеву рибу в якості призу.

10. Безготівковий розрахунок

https://www.instagram.com/p/BoL2nZVn-oC/

Швеція відмовилася від використання готівкових грошей, тому навіть громадські туалети приймають банківські картки. До речі, і у них є цікава особливість: на ручках встановлені світлодіоди. Червоні сигналізують, що кабінка зайнята, а зелені — що вільна.

Бонус: чому учасники групи АВВА так дивно одягалися?

10 доказательств того, что Швеция сплошь состоит из удивительных вещей

Знамениті музиканти щоразу вигадували все більш екстравагантні і яскраві костюми, щоб платити менше податків. За законодавством Швеції податком не обкладається той одяг, в якому не можна було б вийти на вулицю в якості повсякденного.

А що вразило вас найбільше?

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України