Здоров'я

1 година куріння кальяну – це 100 викурених сигарет. Повідомте знайомим

Щороку від хвороб, спричинених курінням, в Україні помирають близько 85 000 людей.

Люди хибно сприймають куріння кальяну як один зі способів розслабитися. 2,1% дорослих є активними курцями кальяну, про що свідчать результати Глобального опитування 2017 року. Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я України.

Опитування U-Report 2018 року показало, що 49% молоді 14–34 років, які не курять сигарети, курили кальян.

Під час куріння кальяну у повітря виділяються поліциклічні вуглеводні, що є канцерогенами, та чадний газ, які небезпечні для здоров’я.

Змінний мундштук не рятує від вірусів та мікробів, які здебільшого містяться у колбі та шлангу. У громадських закладах кальяни не стерилізують після кожного сеансу. Тому куріння кальяну підвищує ризики заразитися інфекційними хворобами, такими як туберкульоз, герпес, гепатит тощо.

Перебувати у приміщенні, де курять кальян, також небезпечно. Дим з кальяну містить токсичні речовини, що спричиняють рак легень та інші види раку, а також серцево-судинні й респіраторні захворювання.

Однією з причин популярності кальянів є низька обізнаність про шкоду для здоров’я та невиконання Закону “Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення”.

Курити кальяни у громадських місцях, включно із закладами ресторанного господарства, заборонено з 2012 року разом із звичайними та електронними сигаретами.

Відпочивайте відповідально!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України