1 година куріння кальяну – це 100 викурених сигарет. Повідомте знайомим

Щороку від хвороб, спричинених курінням, в Україні помирають близько 85 000 людей.

Люди хибно сприймають куріння кальяну як один зі способів розслабитися. 2,1% дорослих є активними курцями кальяну, про що свідчать результати Глобального опитування 2017 року. Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я України.

Опитування U-Report 2018 року показало, що 49% молоді 14–34 років, які не курять сигарети, курили кальян.

Під час куріння кальяну у повітря виділяються поліциклічні вуглеводні, що є канцерогенами, та чадний газ, які небезпечні для здоров’я.

Змінний мундштук не рятує від вірусів та мікробів, які здебільшого містяться у колбі та шлангу. У громадських закладах кальяни не стерилізують після кожного сеансу. Тому куріння кальяну підвищує ризики заразитися інфекційними хворобами, такими як туберкульоз, герпес, гепатит тощо.

Перебувати у приміщенні, де курять кальян, також небезпечно. Дим з кальяну містить токсичні речовини, що спричиняють рак легень та інші види раку, а також серцево-судинні й респіраторні захворювання.

Однією з причин популярності кальянів є низька обізнаність про шкоду для здоров’я та невиконання Закону “Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення”.

Курити кальяни у громадських місцях, включно із закладами ресторанного господарства, заборонено з 2012 року разом із звичайними та електронними сигаретами.

Відпочивайте відповідально!

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

thirteen + sixteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh