Техно

Репликатори з серіалу «Зоряні ворота» – вже практично реальність

При погляді на трьохлапого робота, створеного інженерами Університету Осло, згадується раса павукоподібних машин «Репликатори» з науково-фантастичного телесеріалу «Зоряна брама: SG-1», які здатні не тільки самовідтворюватися, але також адаптуватися до умов навколишнього середовища і створювати загрозу для різних форм життя у всесвіті.
Фахівці Університету Осло в Норвегії створили подібного робота. Машина на відео нижче являє собою третє покоління роботів, здатне аналізувати навколишнє середовище і адаптуватися до неї. Робот був створений за допомогою комп’ютерної програми з проектування роботів в рамках певних параметрів. Наприклад, якщо програмою поставити завдання спроектувати невеликого робота, здатного рухатися з певною швидкістю і підійматися на валуни, то вона запропонує кілька готових варіантів дизайну. Порівняння покаже, який із запропонованих варіантів найбільше відповідає вимогам вчених. Найбільш відповідний варіант буде надрукований за допомогою 3D-принтера і продовжить тестування в середовищі, що імітує реальні умови його експлуатації, з метою самовдосконалення. Якщо робот отримає пошкодження або визначить необхідність заміни будь-якої частини, то він роздрукує нову деталь або знайде спосіб обійтися без неї.

адаптивний робот

У майбутньому роботи повинні будуть вміти вирішувати завдання в глибоких шахтах на далеких планетах, в зонах радіоактивного забруднення, в небезпечних зсувних зонах та на морському дні в районі Антарктики. У таких екстремальних умовах не зможе працювати жодна людина. Все має бути автоматизовано. А на сайті http://nadavi.com.ua/src/95/krups/src-39.php ви можете переглянути та придбати найновіші кофеварки. Найближчим часом кофеварки самі зможуть не тільки готовити вам каву, але й подавати її.

Уявіть собі, що робот підходить до руїн атомної електростанції. Він знаходить сходи. Фотографує її, потім аналізує знімок. Руки одного з роботів забезпечені принтером. Він друкує нового робота або нову деталь для вже існуючої машини, яка дозволить йому використовувати сходинки сходів, – пояснюють учені.

Вченим, проте, ще належить вирішити масу питань, перш ніж м’які роботи, здатні до самовідтворення, стануть комерційно доступні.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України