Дивно, але, незважаючи на різке зростання раку і пов’язаних із ним несприятливих наслідків для здоров’я, викликаних курінням сигарет, було встановлено, що куріння пов’язане зі зниженням ризику розвитку хвороби.
Найбільш очевидні симптоми хвороби Паркінсона пов’язані з рухами, наприклад, тремтіння і ригідність. Цю зв’язок з курінням часто приписують дії нікотину з сигарет, який, як вважають, має потенційно нейропротекторні властивостями.
Дослідники нещодавно виявили, що певні продукти (і в тому числі перець), що містять натуральний нікотин, можуть знизити ризик розвитку хвороби Паркінсона.
Вживання перцю може знизити ризик хвороби Паркінсона на 19%
Перець – це представник сімейства пасльонових, до якого також належать тютюн, помідори і картопля.
Проаналізувавши вживання овочів, тютюну і кофеїну майже у 500 пацієнтів, у яких вперше діагностували хворобу Паркінсона, а також у групи здорових людей, дослідники з’ясували, що вживання в їжу перцю, інших овочів з родини пасльонових це не стосується, знижує ризик хвороби Паркінсона на 19 відсотків.
Найбільш сильно цей зв’язок проявивсяя у тих, хто ніколи не курив. Дослідник заявив:
«Подібно до багатьох досліджень, які вказують, що тютюн здатний знизити ризик хвороби Паркінсона, наші дані також припускають захисний ефект нікотину, або, можливо, такої ж, але менш токсичної речовини в перці і тютюні».
Хвороба Паркінсона – це неврологічний розлад, при якому починають вмирати нейрони в області допамін-продукуючих клітин в вашому мозку (їх ще називають чорною субстанцією), необхідних для нормального руху.
Оскільки в даний час ця хвороба невиліковна, вирішальне значення набуває профілактика хвороби Паркінсона. Вживання раціону з різноманітних свіжих продуктів, що включає у собі здорові овочі, наприклад, перець, мабуть, є способом знизити ризик цього захворювання, тим більше, що брак фолатів теж пов’язують з хворобою Паркінсона (а листові овочі є єдиним джерелом цього важливого вітаміну; у більшості вітамінів міститься його напівсинтетичний аналог, відомий як фолієва кислота).
Кофеїн і омега-3 для профілактики хвороби Паркінсона
Крім харчового нікотину, з більш низьким ризиком розвитку хвороби Паркінсона пов’язують і харчової кофеїн, наприклад, з кави. Одне дослідження навіть показало, що щоденний прийом кофеїну в кількості еквівалентній від двох до чотирьох чашок кави, може трохи поліпшити рухові симптоми хвороби Паркінсона.
Кофеїн, який є дофамінергичною речовиною (стимулює вивільнення дофаміну), може бути однією з причин того, що зелений чай теж пов’язують із зменшенням ризику хвороби Паркінсона, хоча одне дослідження припустило, що користь зеленого чаю для пацієнтів з хворобою Паркінсона пояснюється поліфенолами, що входять до його складу.
Ще одним важливим фактором є омега-3 жири тваринного походження, які можуть захистити від хвороби Паркінсона шляхом запобігання неправильного згортання білків в результаті мутації гена при нейродегенеративних захворюваннях, таких як хвороба Паркінсона і хвороба Хантінгтона. У омега-3 жирів тваринного походження містяться дві жирні кислоти, які мають вкрай важливе значення для здоров’я людини — ДГК та ЕПК. Більшою частиною своїх неврологічних переваг омега-3 жири зобов’язаннями пов’язані ДГК, яка є одним з основних будівельних блоків мозку.
Приблизно на половину ваш мозок і очі складаються з жирів, а вони, в свою чергу, складаються переважно з ДГК – і це робить її одним з найважливіших поживних речовин для оптимального функціонування мозку.
Активність мозку, по суті, у значній мірі залежить від функцій зовнішньої жирної воскової мембрани, яка служити своєрідним електричним кабелем нервової провідності, тому так важливо додавати омега-3 жири в ваш раціон, наприклад, виловлену в природі рибу або масло кріля.
Вітамін D і коензим Q10: дві поживні речовини для захисту від хвороби Паркінсона
Існує взаємозв’язок між недостатнім рівнем вітаміну D і розвитком початку хвороби Паркінсона. Раніше вважалося, що дефіцит вітаміну D – це симптом хвороби Паркінсона, але недавні дослідження недвозначно розглядають дефіцит вітаміну D в якості однієї з причин хвороби Паркінсона.
Кращий спосіб оптимізувати свій рівень вітаміну D – бувати на світлі полуденного сонця або відвідувати безпечних солярій, при цьому ризик передозування практично виключений.
- В якості самої загальної рекомендації, вам необхідно піддавати близько 40 відсотків всього тіла впливу сонця протягом приблизно 20 хвилин в період з 10:00 до 14:00 або до тих пір, поки ваша шкіра злегка не порожевіє.
Якщо ви приймаєте пероральні добавки, то, за даними недавніх досліджень, дорослим, як правило, потрібно близько 8 000 МО/добу вітаміну D3 перорально, щоб його рівень у сироватці крові перевищив 40 нг/мл Тім не менш, пам ” ятайте, що якщо ви приймаєте вітамін D перорально, вам також потрібно збільшити рівень вітаміну K2 – небудь з допомогою продуктів харчування, або з допомогою добавок, щоб перешкоджати кальцифікації м’яких тканин.
Іншим поживним фактором, про який часто забувають, є коензим Q10, рівень якого у людей, які страждають цим захворюванням часто дуже низький. Одне дослідження показало, що у людей, що приймають високі дози коєнзиму Q10 хвороба Паркінсона прогресує значно повільніше.
Якщо ви приймаєте статини – препарати для зниження рівня холестерину, то це питання набуває особливого значення, оскільки ці препарати виснажують запаси коєнзиму Q10 в вашому організмі – це 300 крім інших несприятливих наслідків для здоров’я, пов’язаних з прийомом статинів, тому дуже важливо приймати добавки з коензимом Q10 (або, в ідеалі, з його відновленої формою — убихинолом).
Фактори навколишнього середовища
Ризик хвороби Паркінсона явно зростає під впливом певних екологічних токсинів. Наприклад, такі нейротоксини, як пестициди, гербіциди та фунгіциди – це речовини, які, як встановлено, призводять до порушення функцій і/або руйнування нервової системи, в тому числі, мозку. Ротенон і паракват – ці два пестициду пов’язані з підвищеним ризиком розвитку хвороби Паркінсона. Вони обидва є ліпофільними, тобто вони опираються розщепленню у води і накопичуються у вашій жирі. Відомо, що обидва здатні перетинати гематоенцефалічний бар’єр.
Встановлено, що ризик хвороби Паркінсона «значно» збільшує навіть вплив пестицидів на навколишнє середовище.
Вплив промислових розчинників, включаючи ТХЕ, поширений в знежирювачах і речовина сухого очищення, також пов’язані з хворобою Паркінсона, що дає подальші докази зв’язку цього захворювання з токсинами навколишнього середовища. Поряд з відмовою від використання розчинників та пестицидів в будинку і в саду, вживання як можна більшої кількості натуральних продуктів допоможе вам уникнути непотрібного впливу таких хімічних речовин, як пестициди.
Це тим більше важливо зараз, з урахуванням того, що гербіциди на основі гліфосату, такі як «Раундап», також були пов’язані з порушеннями функцій, характерними для хвороби Паркінсона, а залишки цих хімічних речовин можна знайте практично у всіх харчових продуктах, що містять ГМО. Іншим важливим фактором ризику є «срібні» зубні пломби з амальгами, що містять ртуть.
Ртуть викликає ніби крах біохімічного поїзда в організмі, в результаті чого починається протікання клітинних мембран і придушуються ключові ферменти, необхідні організму для вироблення енергії і виведення токсинів. Токсичність ртуті може призвести до обширного запалення і виникнення хронічних захворювань, таких як хвороба Паркінсона.
Для профілактики хвороби Паркінсона
Хвороба Паркінсона досі класифікується як ідіопатичне захворювання, тобто, не має певної причини. Тим не менше, з урахуванням того, що дослідники встановили, що вживання перцю може знизити ризик, а пестициди та інші токсини навколишнього середовища – підвищити його, існують заходи, які можна зробити, щоб вплинути на ризик розвитку цього захворювання у вас. Нагадаємо найважливіші з них і додамо ряд додаткових рекомендацій:
- Уникайте впливу пестицидів та інсектицидів (а також впливу інших токсинів навколишнього середовища, наприклад, розчинників).
- Регулярно виконуйте фізичні вправи. Це один з кращих способів захисту від появи симптомів хвороби Паркінсона.
- Частіше перебувайте на сонці, щоб оптимізувати рівень вітаміну D.
- Їжте більше овочів з високим вмістом фолієвої кислоти.
- Переконайтеся, що у вашому організмі належний рівень заліза і марганцю (не занадто низький і не дуже високий).
- Подумайте коєнзиму Q10 або його відновленої форми убихинола, які можуть допомогти в боротьбі з хворобою.
© Автор: Д-р Джозеф Меркола
Матеріали носять ознайомлювальний характер. Пам ” ятайте, самолікування небезпечно для життя, за консультацією з приводу застосування будь-яких лікарських препаратів і методів лікування, звертайтеся до лікаря!