Війна РФ проти України

За півгодини відправити в пекло цілу колону: як два українські танки рознесли понад 20 одиниць техніки рашистів

Спогади офіцера ЗСУ про перші дні повномасштабної війни та бої з російськими окупаційними військами

Офіцер Збройних Сил України командир танкового батальйону Роман Зуй у коментарі виданню АрміяInform розповів про бої з окупантами у перші дні повномасштабної війни з РФ на Харківщині.

За півгодини відправити в пекло цілу колону: як два танки рознесли понад 20 одиниць техніки рашистів

Танк Т-64 Збройних Сил України, фото ілюстративне

Зранку 24 лютого танковий батальйон Романа отримав низку бойових завдань – по-перше, два танкові взводи відправилися на посилення мотопіхотного батальйону бригади поблизу Харкова, ще чотири – мали підтримати інший батальйон на рубежі Веселе – Кутузівка – Старий Салтів.

За півгодини відправити в пекло цілу колону: як два танки рознесли понад 20 одиниць техніки рашистів

Танк Т-72 ЗСУ, фото ілюстративне

Решта танкового батальйону на чолі з Романом впродовж 24-26 лютого виконували бойові завдання на околицях Куп’янська та Печеніг. В один з днів, а саме 26 лютого, в районі селища Веселе, два танки з підрозділу офіцера змогли зайти в лоб колони російських “омонівців”, яка йшла до Харкова.

“У результаті мої хлопці підбили понад 20 одиниць ворожої техніки – кожним пострілом по одній машині, зокрема, бронетранспортери та інший броньований і неброньований транспорт, в той час, як піхота зайшла в тил росіян та знищила залишки живої сили противника. Бій тривав приблизно 30 хвилин, і, врешті-решт, від цієї колони залишився лише металобрухт”, – розповідає Роман.

За півгодини відправити в пекло цілу колону: як два танки рознесли понад 20 одиниць техніки рашистів

Знищена техніка Росгвардії РФ

Водночас офіцер також зауважує, що його дуже здивували дії окупантів, зокрема, яке саме тактичне завдання мала виконати колона зі спецназівців внутрішніх військ з дубинками для розгону мітингів: “Вони навіть не припускали, що їх зустрінуть бойові підрозділи Збройних Сил України — наскільки вони не володіли обстановкою. Мабуть, дійсно, сподівалися, що на них чекатимуть на Харківщині як на “асвабадітєлєй”.

З боку Defense Express зауважимо, що не виключено, що в розповіді офіцера ЗСУ йдеться про ось цю колону, яка, судячи з усього, дійсно їхала воювати не з військовими, а з мирним населенням.

Defence Express

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України