Економіка

У Мінстратегпромі розповіли, як відбуватиметься реформа українського ОПК

Роботизована система Ironclad. Фото: Мілітарний

Кабінет міністрів України під час свого засідання 1 вересня цього року затвердив Державну цільову науково-технічну програму розвитку авіаційної промисловості на 2021-2030 роки, вона ж “Програма 2030”, яку розробило Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості.

Про це передає Defense Express.

Очільник Мінстратегпрому, Олег Уруський, розповів, що зараз на фінальній стадії перебуває процес створення Агентства оборонних технологій – українського аналога американської агенції DARPA.

“Рішення по створення цієї структури уже надіслав Мінстратегпром на погодження в центральні органи влади, а після проходження усіх необхідних процедур воно буде представлене на розгляд уряду”, – сказав Уруський.

Основною для роботи Агентства оборонних технологій має стати “Концепція Державної цільової оборонної програми по реалізації в інтересах сектору безпеки та оборони України проєктів з виконання наукових досліджень та розробок нових технологій”. Вона вже в черзі проєктів від Мінстратегпрому, які має затвердити Кабмін.

Водночас як говорить Уруський, Мінстратегпром у співпраці з Концерном “Укроборонпром” пропрацював концепцію реформування ОПК, за якою державні підприємства галузі будуть зведені лише у два галузеві холдинги – “Оборонні системи України” та “Аерокосмічні системи України” (до складу якого входитимуть зокрема підприємства, підпорядковані Державному космічному агентству України).

У свою чергу, як розповів очільник Мінстратегпрому, реформований ОПК буде розвиватись за Стратегією розвитку оборонно-промислового комплексу України, котра була затверджена 20 серпня цього року Указом Президента України.

Головні пріоритети, закладені в цей документ – технічне переоснащення науково-виробничої бази та запровадження новітніх технологій. Оновлені потужності служитимуть для виробництва автоматизованих систем управління військами, ракетно-космічної техніки, засобів радіоелектронної боротьби, роботизованих систем та екіпіровки “солдата майбутнього”.

Окрім цього, як окреме комплексне завдання поставлено створення боєприпасної галузі, що зможе виробляти всю необхідну номенклатуру – від патронів до снарядів великого калібру.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України