Але тактичні десанти з території Білорусі – це те, що вже добре знайоме Збройним Силам України і навряд зможе стати сюрпризом
У міністерстві оборони Білорусі повідомили про перебіг спільних авіаційних навчань з РФ, які розпочались 16 січня та триватимуть до 1 лютого.
Окрім доволі розмитих завдань, таких як спільне патрулювання повітряного простору, повітряна розвідка, взаємодія з літаком ДРЛВ А-50, командувач військово-повітряних сил та військ ППО Білорусі Андрій Лук’янович, зазначив, що випрацьовується висадка тактичних десантів, перевезення вантажів, авіаційної підтримки, винищувального прикриття та евакуації поранених.
Враховуючи загальну ситуацію із постійним ризиком повторного вторгнення з території Білорусі, то відпрацювання тактичних десантів є тим елементом, який тотожний тому, що армія РФ здійснила з території цієї країни у лютому 2022 року. Відпрацювання таких задач, якщо вони дійсно є елементом підготовки повторної атаки, більш ніж очікувано, хоча й демонструє лінійність підходів та планування.
Більше того, у лютому минулого року тактичні десанти були здійсненні завдяки фактору несподіваності на фоні масованої агресії. А загалом саме тактичні десанти відпрацьовувались постійно, зокрема й під час навчань “Запад-21”.
Водночас за останні декілька днів спільнота “Беларускі Гаюн” не фіксує значної активності армії Білорусі та РФ. Зокрема у перший день навчань взагалі не зафіксовано жодного польоту винищувачів або вертольотів взагалі. Окремі польоти розпочались лише 17 січня на аеродромах “Ліда” (поблизу кордону з Литвою), “Мачулищи” (під Мінськом” та “Барановичи” (північ Брестської області). На цьому ж аеродромі помічене прибуття двох російських транспортних літаків Ан-12 та Ан-26, які в той же день повернулись до РФ.
Таким чином, як і й відносно актуальної інформації від Генштабу ЗСУ, жодної значної активності чи посилення російського угрупування на території Білорусі, яке може слугувати маркером можливого вторгнення – не помічено.