Техно

Все, що вам потрібно знати, щоб вибрати кухонну плиту

Як правильно вибрати кухонну плиту з того різноманіття, що пропонують магазини? Що потрібно врахувати, щоб не помилитися і придбати саме те, що Вам потрібно? Яка плита буде найбільш зручною, функціональною і надійною?

Спробуємо розповісти Вам все, що необхідно знати, вибираючи новий сучасний агрегат для приготування їжі.

Які бувають плити?

Відповідь на це просте питання зовсім не так однозначна. Адже кухонні плити можна поділяти на різні групи по багатьом параметрам. І все ж головним буде різниця по типу підключення до газової магістралі або до електромережі:

Газові (необхідна наявність газу в будинку або квартирі)
Електричні (можна використовувати там, де немає газу)
Комбіновані (поєднують два перших види в різних комбінаціях)

Усі ці плити можна, у свою чергу, розділити з того, яким чином вони встановлюються на кухні:

Окремі газові плити(найпоширеніший тип).
Вбудовувані (окрема плита може бути замінена на комбінацію варильної поверхні та духовки, які вбудовуються в кухонні меблі).
Настільного типу (гарні для дач, зазвичай не мають духової шафи).

Вбудовані духові шафи і плити краще детальніше розглянути на сайті http://deshevshe.net.ua. Інтернет магазин пропонує купить плиту gorenje онлайн. У великому виборі, який ви знайдете на сторінках магазину вам допоможуть розібратися консультанти. Доставка товару здійснюється по всій території України. Зараз краще розглянемо детальніше переваги, недоліки та особливості окремо стоять плит — газових, комбінованих і електричних.

Вибираємо газову плиту

Якщо у Ваш будинок або квартиру підведений газ, природно буде вибирати прилад, який працює на газу. Незаперечною перевагою газових плит є більш низька, порівняно з електричними, ціна.

Окрім низької ціни, приготувати їжу на такій плиті також обійдеться дешевше. Великим плюсом таких агрегатів є те, що готувати можна в будь-якому посуді, незалежно від матеріалу і форми.

У сучасних газових плитах встановлюють конфорки різного розміру і потужності. Відповідно розміру конфорки передбачають і грати. На яку ставиться посуд. Для більшої зручності в комплекті часто є розсікачі полум’я, які полегшують приготування їжі в маленькому посуді або на дуже слабкому вогні.

У деяких моделях газових плит встановлюють спеціальні конфорки, в яких є декілька контурів горіння з незалежним керуванням. Тобто, одна така конфорка може використовуватися як для повільного приготування, так і для прискореного нагрівання.

Газові плити мають і свої недоліки. Втім, більшість з них в тій чи іншій мірі можна звести до мінімуму:

Виділення продуктів згоряння і підвищення вологості в приміщенні (зменшується за рахунок використання витяжки)
Більш низька, порівняно з електричними, безпека (але в багатьох моделях встановлені датчики «газ-контроль» для запобігання витоку газу)
Важко очищати поверхню від забруднень, бруд може потрапляти під конфорки (тут допомагають тільки хороші чистячі засоби і конфорки, щільно прилягають до поверхні плити).

У більшості моделей, що працюють на газу, використовується електропідпал, що значно спрощує користування газовими конфорками.
Яку духовку вибрати газову або електричну?

У минулі часи взагалі такого питання не виникало — все газові плити мали газові духовки. Зовсім інша справа — зараз. Навіть якщо у Вас є доступ до газу, можна вибрати газову плиту або комбіновану. І в цьому випадку можна вибирати серед таких плит:

– Газова поверхня і газова духовка
– Комбінована поверхня і газова духовка
– Комбінована поверхня і духовка електрична
– Газова плита з електричною духовкою

Комбіновані поверхні поєднують властивості газових і електричних плит, про які поговоримо трохи пізніше. Складніше справа йде з духовими шафами — тут різниця досить суттєва і варто розглянути окремо духовки різних типів.

Газова духовка

Це традиційно найпоширеніший тип духової шафи в нашій країні. З безперечних плюсів — економічність, адже в більшості випадків газ дешевше електроенергії. До недоліків таких духовок слід віднести виділення продуктів згоряння, які часто шкодять здоров’ю і підвищену вологість, яка перешкоджає утворення хрусткої скоринки при запіканні м’яса.

Більшість з нас звикло до звичайних духовкам на газу — з однією конфоркою, розташованої внизу. Сучасні плити можуть бути обладнані газовими духовими шафами з самою широкою функціональністю. У таких пристроях може бути від двох до восьми режимів роботи, дві пальника (нижня і верхня) і вентилятор для рівномірного розподілу тепла.

Деякі моделі обладнані рожном і грилем, який дозволяє приготувати шашлик або курку гриль в домашніх умовах. На жаль, особливості газових духовок не дозволяють автоматизувати процес приготування їжі. Тому вони вимагають більше уваги при використанні, ніж електричні.

Електрична духовка

У нас в країні електричні духовки не користуються такою популярністю, як газові. Це легко пояснити традиціями і меншою економічністю в порівнянні з газовими. У той же час, духовки з електричними нагрівачами мають масу незаперечних переваг.

У таких духових шафах набагато легше в точності досягти потрібного температурного режиму. Багато моделей дозволяють повністю автоматизувати процес приготування страви. В духовках з примусовою циркуляцією повітря може бути від 2 до 4 нагрівальних елементів для рівномірного нагріву простору. Це дає можливість готувати страви відразу на двох, а іноді і на трьох рівнях.

Сучасне електронне управління в багатьох моделях дозволяє програмувати час включення і виключення пристрою, зміну режимів приготування і навіть встановлювати готові програми для певних страв.

Електричні духовки досить легко очищаються. Для цього використовуються різні технології — в основному каталітична і піролізна очищення.

Якщо Ви вирішили придбати газову плиту з електричною духовкою, для її підключення до мережі швидше за все підійде звичайна розетка в домашній електромережі. Головне, щоб проводка у вашому домі була в хорошому стані. До речі,електрична духова шафа споживає не так багато електроенергії — в середньому це трохи більше 1 кВт на годину.

Чим хороші електричні плити

На відміну від духовок, електричні поверхні для приготування їжі дуже енергоємні, і вимагають окремого підведення живлення. Тим більше, якщо мова йде про повністю електричній плиті — для такого приладу може знадобитися підвід, розрахований на потужність 9 кВт і 40А.

Якщо у Вас є така можливість, варто розглянути переваги електричних плит а також різні типи поверхонь. Зазвичай всі електроплити можна розділити на дві групи за типом поверхні:

З чавунними конфорками

З поверхнею із склокераміки

Перша група більш звична для господинь, але має ряд істотних недоліків.

В першу чергу, це відносно невелика довговічність нагрівальних елементів і самих конфорок, які піддаються корозії.

По-друге, чавунні конфорки досить довго розігріваються і остигають. Тобто, для приготування їжі на такий конфорці потрібно мати особливі навички, і це не завжди зручно.

По-третє, такі плити не економічні, адже спочатку нагрівається масивний чавунний елемент, і тільки потім — посуд.

З плюсів — невисока вартість плити і простота ремонту або заміни конфорки.

Склокерамічні плити

У цій групі присутні моделі з різними типами конфорок, які об’єднані однією загальною ознакою — красивою і практичною склокерамічною поверхнею.

З кожним роком виробники покращують споживчі властивості плит зі склокераміки. А зростаюча популярність таких кухонних приладів підтверджує актуальність їх переваг. Посудіть самі:

Склокераміка дуже добре проводить тепло в поперечному перерізі. Таким чином, для розігрівання посуду потрібно менше електроенергії.
При цьому теплоповодность в сторони від конфорки низька, і поверхня зовсім поряд з включеною конфоркою практично не нагрівається. Тобто, їжа значно менше пригорає, і ризик отримання опіку при торканні поверхні плити мінімальний.

Склокераміка легко очищається без застосування абразивних засобів і не втрачає свого вигляду протягом багатьох років.

Звичайно, потрібно пам’ятати і про деякі обмеження при використанні плит з поверхнями зі склокераміки.

Така поверхня може не перенести різких перепадів температури — особливо, якщо на гарячу конфорку поставити крижану посуд. Бажано уникати також падіння гострих металевих предметів на таку плиту. Не любить склокераміка і попадання гарячих солодощів — варення, сиропів тощо В такому випадку можуть залишитися сліди на поверхні у вигляді матових плям.

Щоб цього уникнути, краще користуватися спеціальними пластиковими скребками, які допоможуть оперативно прибрати небезпечне забруднення.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України