ВМС України отримали аварійно-рятувальне судно

Військово-Морські Сили Збройних Сил України поповнились аварійно-рятувальним судном «Олександр Охрименко». Рішення про передачу зі сфери управління Міністерства інфраструктури України до вітчизняного оборонного відомства вже прийнято.

Про це повідомляє прес-служба Міністерстві оборони України.

‒ Подібного універсального судна у національних ВМС ніколи не було. Можливості та тактико-спеціальні характеристики судна дозволятимуть залучати його до проведення пошуково-рятувальних робіт у морі з наданням допомоги аварійним надводним кораблям, підводним човнам та літальним апаратам, рятування екіпажів та буксирування пошкоджених об’єктів. Судно доцільно застосовувати для забезпечення всього спектру водолазних, суднопідйомних, підводно-технічних, гідрографічних, науково-дослідницьких та інших спеціальних робіт, ‒ підкреслив начальник пошуково-рятувальної служби управління оперативного (бойового) забезпечення штабу Командування ВМС ЗС України капітан 1 рангу Олексій Нестеров.

Крім того, судно можна використовувати в заходах протимінного забезпечення в акваторіях Азово-Чорноморського регіону, а це, зокрема, пошук, ідентифікація та знешкодження вибухонебезпечних предметів. У планах командування ВМС застосовувати це багатофункціональне судно для проведення випробувань не лише перспективних зразків водолазної техніки, спорядження та засобів забезпечення водолазних спусків, але й радіогідроакустичних станцій різного типу тощо.

Наразі судно технічно справне, кілька років тому на ньому відбувся капітальний ремонт. Засоби навігації та зв’язку знаходяться в робочому стані. На борту є водолазна станція, барокамера та інше водолазне майно для виконання завдань.

‒ Особливістю судна є те, що на ньому розміщене устаткування для перевезення великогабаритних вантажів, крім того, є спеціальні об’ємні цистерни з прісною водою та резервуари для палива. Ці можливості судна дозволять оперативно доставити воду та паливо до кораблів, які несуть, наприклад, бойове чергування в морі. Ще однією особливістю судна є обладнання для збору нафтопродуктів з поверхні води. Тобто в разі виникнення техногенних катастроф або стихійного лиха на морі, «Олександр Охрименко» може ефективно застосовуватися для мінімізації наслідків лиха. Також на судні встановлені протипожежні насоси та лафети для гасіння пожежі, ‒ додає капітан 1 рангу Олексій Нестеров.

Аварійно-рятувальне судно «Олександр Охрименко», проєкт 2262, тип «Светломор», довжина 61 м, ширина 14 м, висота по борту 6 м, водотоннажність 2258 т, швидкість 12 вузлів, автономність 30 діб, дальність плавання 5800 миль. Побудовано у 1987 році в Сінгапурі.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nineteen − 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh