Війна РФ проти України

ВМС України отримали аварійно-рятувальне судно

Військово-Морські Сили Збройних Сил України поповнились аварійно-рятувальним судном «Олександр Охрименко». Рішення про передачу зі сфери управління Міністерства інфраструктури України до вітчизняного оборонного відомства вже прийнято.

Про це повідомляє прес-служба Міністерстві оборони України.

‒ Подібного універсального судна у національних ВМС ніколи не було. Можливості та тактико-спеціальні характеристики судна дозволятимуть залучати його до проведення пошуково-рятувальних робіт у морі з наданням допомоги аварійним надводним кораблям, підводним човнам та літальним апаратам, рятування екіпажів та буксирування пошкоджених об’єктів. Судно доцільно застосовувати для забезпечення всього спектру водолазних, суднопідйомних, підводно-технічних, гідрографічних, науково-дослідницьких та інших спеціальних робіт, ‒ підкреслив начальник пошуково-рятувальної служби управління оперативного (бойового) забезпечення штабу Командування ВМС ЗС України капітан 1 рангу Олексій Нестеров.

Крім того, судно можна використовувати в заходах протимінного забезпечення в акваторіях Азово-Чорноморського регіону, а це, зокрема, пошук, ідентифікація та знешкодження вибухонебезпечних предметів. У планах командування ВМС застосовувати це багатофункціональне судно для проведення випробувань не лише перспективних зразків водолазної техніки, спорядження та засобів забезпечення водолазних спусків, але й радіогідроакустичних станцій різного типу тощо.

Наразі судно технічно справне, кілька років тому на ньому відбувся капітальний ремонт. Засоби навігації та зв’язку знаходяться в робочому стані. На борту є водолазна станція, барокамера та інше водолазне майно для виконання завдань.

‒ Особливістю судна є те, що на ньому розміщене устаткування для перевезення великогабаритних вантажів, крім того, є спеціальні об’ємні цистерни з прісною водою та резервуари для палива. Ці можливості судна дозволять оперативно доставити воду та паливо до кораблів, які несуть, наприклад, бойове чергування в морі. Ще однією особливістю судна є обладнання для збору нафтопродуктів з поверхні води. Тобто в разі виникнення техногенних катастроф або стихійного лиха на морі, «Олександр Охрименко» може ефективно застосовуватися для мінімізації наслідків лиха. Також на судні встановлені протипожежні насоси та лафети для гасіння пожежі, ‒ додає капітан 1 рангу Олексій Нестеров.

Аварійно-рятувальне судно «Олександр Охрименко», проєкт 2262, тип «Светломор», довжина 61 м, ширина 14 м, висота по борту 6 м, водотоннажність 2258 т, швидкість 12 вузлів, автономність 30 діб, дальність плавання 5800 миль. Побудовано у 1987 році в Сінгапурі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.