Економіка

З космодрому Куру у Французькій Гвіані відбувся успішний пуск ракети-носія легкого класу Vega з українським двигуном. Відео

29 квітня 2021 року, о 04:50 за київським часом, з космодрому Куру, що у Французькій Гвіані, відбувся 16-й успішний пуск європейської ракети-носія легкого класу Vega

В якості основного навантаження, на замовлення компанії Airbus Defence and Space, ракета-носій Vega вивела на орбіту космічний апарат Pléiades Neo 3 масою близько 750 кг.

Це перший з чотирьох супутників, які після повного розгортання сузір’я (Pléiades Neo 3, 4, 5, 6) зможуть відстежувати будь-яку точку земної кулі принаймні двічі на день та забезпечать комерційних та інституційних споживачів зображеннями з високою роздільною здатністю.

Також в рамках програми Європейського космічного агентства Small Spacecraft Mission Service (SSMS) на орбіту було виведено ще п’ять допоміжних корисних навантажень – мікросупутник спостереження Norsat-3 для Норвезького космічного агентства та чотири кубсати для операторів Eutelsat, NanoAvionics / Aurora Insight і Spire.

Блок маршового двигуна (БМД) РД-843, який використовується у складі рідинної рушійної установки 4-го ступеня РН Vega, розробило ДП «КБ «Південне» та серійно виготовляє ДП «ВО Південний машинобудівний завод».

Відбувся 16-й успішний пуск ракети-носія легкого класу Vega з українським двигуном

Відмінною особливістю БМД є можливість багаторазового запуску під час польоту (до 5 включень), завдяки чому забезпечується розведення супутників на різні орбіти. Зараз тривають роботи з покращення характеристик двигуна з метою розширення діапазону виведених корисних навантажень.

Всього з 2012 року РН Vega стартувала 18 разів.

Попередній запуск європейської ракети-носія Vega, що відбувся 17 листопада 2020 року, спіткала невдача.

Через вісім хвилин після старту польоту було виявлено відхилення від траєкторії.

Згодом технічний директор французької компанії Arianespace Ролан Лагье заявив, що аварія ракети Vega сталася через людську помилку.

Як повідомлено, проблема виникла через «людські помилки» в процесі складання, а не через конструкції ракети.

Це був другий пуск Vega у 2020 році та в цілому сімнадцятий за програмою Arianespace.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України