Війна РФ проти України

70% нового комплексу протиповітряної оборони закладено в комплекс “Нептун”

В комплекс “Нептун” закладено близько 70% нового комплексу протиповітряної оборони – Коростельов

Генеральний конструктор-Генеральний директор ДП ДККБ “ЛУЧ” Олег Коростельов вважає, що зі створенням дослідного зразка перспективного зенітно-ракетного комплексу можна впоратись приблизно за 2 роки, враховуючи доведення до стадії початку випробувань.

Про це повідомляє Голос українською з посиланням на defence-ua.com.

Відповідний аванпроект зенітно-ракетного комплексу дальністю до 100 кілометрів (ймовірно, мова йде про ЗРК середньої дальності СД-300) вже захищено перед Міноборони, повідомив Олег Коростельов в інтерв’ю “Донбас Реалії“.

За словами керівника ДККБ “ЛУЧ”, значну кількість компонентів в новому ЗРК планують запозичити з вже відпрацьованих робочих рішень, наприклад, тих, що були використані при створенні комплексу РК-360МЦ “Нептун”.

В комплекс “Нептун” закладено близько 70% нового комплексу протиповітряної оборони – Коростельов

“Ми беремо пускову “Нептуна” і ставимо ті ж 4 ракети, як на С-300, по-своєму їх встановлюємо. Ми говоримо – а командна машина, щоб усім цим управляти? А ось командна машина “Нептуна”, її навіть не треба перероблювати, її просто потрібно перепрограмувати. У нас всі елементи вже є. Ба більше, я чому сміливо дивлюся на цю роботу, тому що у нас в “Нептуні” є фактично 70% комплексу”, – відзначив Олег Коростельов.

Для створення сучасної РЛС перспективної вітчизняної ЗРС (цілевказівки та оглядової) планується залучити досвід фахівців КП “НВК “Іскра”, а для розробки нових головок самонаведення для ракети компанію “Радіонікс”. Також на ДККБ “Луч” планують використати при створенні нової зенітної ракети певні напрацювання з проєкту “Вільха” (наприклад, газодинамічний коригуючий блок).

Виготовлена в рамках ДОЗ-2020 РЛС 35Д6М Фото: ДК «Укроборонпром»
Виготовлена в рамках ДОЗ-2020 РЛС 35Д6М Фото: ДК «Укроборонпром»

 

“Нам залишилось просто взяти готовий хороший радар “Іскри”. Ми додаємо, звичайно, станцію радіокорекції й додаємо свою ракету. А своя ракета ось вона – за основу ми беремо “Вільху” – там газодинамічне управління, ми повинні поставити головку, яку нам так само розроблять, як розробляли під “Нептун”, – зазначив Генеральний конструктор-Генеральний директор ДП ДККБ “ЛУЧ”.

Нагадаємо, раніше Олег Коростельов вже повідомляв, що для створення такого комплексу необхідно 2 роки та приблизно $40 млн.

“З огляду на досвід роботи над ракетою і протикорабельним комплексом “Нептун”, я називаю два роки. Ми з упевненістю говоримо, що цей ЗРК ми зробимо. Ми бачимо, що технічних проблем, які можуть завадити розробити й випробувати такий комплекс, немає”, – наголосив він в інтерв’ю Defense Express у липні цього року.

В комплекс “Нептун” закладено близько 70% нового комплексу протиповітряної оборони – Коростельов

Водночас Олег Коростельов повідомив, що наразі попри захищений аванпроєкт та інтерес українських військових (про розгляд питання щодо проведення дослідно-конструкторських робіт по перспективним ЗРС повідомляв, зокрема, начальник зенітних ракетних військ полковник Борис Генов у липні цього року) остаточного рішення й досі немає, як і відповідного фінансування.

“Для мене це загадка. Я докладаю величезні зусилля, щоб про це розповідати військовим високого рівня, я маю на увазі військових замовників. Розповідаю, направляю документи командувачам ППО, направляю документи в ту ж РНБО, самі ж військові замовили в нас ці аванпроєкти”, – зазначив Олег Коростельов.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України