Схоже, Ізраїль невдовзі може отримати низку замовлень на свої баражуючі боєприпаси
Після війни за Нагірний Карабах у 2020 році між Вірменією та Азербайджаном, яка продемонструвала ефективність застосування баражуючих боєприпасів проти ворожої техніки, в країнах Азії значно виріс попит на цю зброю.
Про цек повідомляє Defence Express
Ця інфографіка зображає один із можливих механізмів застосування “корабельної” версії дрона-камікадзе Harop
Близкість до Тихого океану, а також наявність безлічі невеликих морських та прибережних островів, розкиданих по регіонах, змушують ці країни шукати нові рішення для боротьби з ворожими й одним з варіантів розглядають саме баражуючі боєприпаси. Про це, як повідомляє видання Flight Global, зазначає директор з систем баражуючих боєприпасів ізраїльської компанії Israel Aerospace Industries (IAI) Ассаф Шехтер.
Шехтер не зазначає, хто саме “кинув оком” на нову зброю, однак стверджує, що військові передусім зацікавлені у використанні цієї зброї як протикорабельної, а також проти ворожих танків та радарів.
Концепція застосування баражуючого боєприпасу Green Dragon
За словами Шехтера, баражуючі боєприпаси мають доповнити звичайні протикорабельні ракети, але не зможуть повноцінно замінити їх. За задумом дрони-камікадзе мають надати командирам можливість уражати важливі системи корабля, позбавляючи його можливостей виконувати ті чи інші задачі.
Так, компанія IAI пропонує своїм покупцям такі варіанти, як Harpy, Harop, Green Dragon і Rotem. Зауважимо, що Ізраїль ще минулого року підписав контракт на постачання дрона-камікадзе Harop корабельного базування для однієї з країн Азії.
Наземна версія комплексу Harop із складу збройних сил Азербайджану. Фото зроблене під час параду в Баку 10 грудня 2020 року
Така “військово-морська” версія баражуючого боєприпасу Harop може бути як своєрідною дешевою ПКР, так і засобом вогневого ураження берегових цілей під час антитерористичних операцій.