ЄС|NATO

В Азії різко зріс попит на баражуючі боєприпаси як протикорабельну зброю. Відео

Схоже, Ізраїль невдовзі може отримати низку замовлень на свої баражуючі боєприпаси

Після війни за Нагірний Карабах у 2020 році між Вірменією та Азербайджаном, яка продемонструвала ефективність застосування баражуючих боєприпасів проти ворожої техніки, в країнах Азії значно виріс попит на цю зброю.

Про цек повідомляє Defence Express

В Азії сплеск попиту на баражуючі боєприпаси як протикорабельну зброю: чи замінять вони ПКР

Ця інфографіка зображає один із можливих механізмів застосування “корабельної” версії дрона-камікадзе Harop

Близкість до Тихого океану, а також наявність безлічі невеликих морських та прибережних островів, розкиданих по регіонах, змушують ці країни шукати нові рішення для боротьби з ворожими й одним з варіантів розглядають саме баражуючі боєприпаси. Про це, як повідомляє видання Flight Global, зазначає директор з систем баражуючих боєприпасів ізраїльської компанії Israel Aerospace Industries (IAI) Ассаф Шехтер.

Шехтер не зазначає, хто саме “кинув оком” на нову зброю, однак стверджує, що військові передусім зацікавлені у використанні цієї зброї як протикорабельної, а також проти ворожих танків та радарів.

В Азії сплеск попиту на баражуючі боєприпаси як протикорабельну зброю: чи замінять вони ПКР

Концепція застосування баражуючого боєприпасу Green Dragon

За словами Шехтера, баражуючі боєприпаси мають доповнити звичайні протикорабельні ракети, але не зможуть повноцінно замінити їх. За задумом дрони-камікадзе мають надати командирам можливість уражати важливі системи корабля, позбавляючи його можливостей виконувати ті чи інші задачі.

Так, компанія IAI пропонує своїм покупцям такі варіанти, як Harpy, Harop, Green Dragon і Rotem. Зауважимо, що Ізраїль ще минулого року підписав контракт на постачання дрона-камікадзе Harop корабельного базування для однієї з країн Азії.

В Азії сплеск попиту на баражуючі боєприпаси як протикорабельну зброю: чи замінять вони ПКР

Наземна версія комплексу Harop із складу збройних сил Азербайджану. Фото зроблене під час параду в Баку 10 грудня 2020 року

Така “військово-морська” версія баражуючого боєприпасу Harop може бути як своєрідною дешевою ПКР, так і засобом вогневого ураження берегових цілей під час антитерористичних операцій.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.