Війна РФ проти України

Свіжий масштабний контракт з Фінляндією щодо поставки ракет GMLRS для HIMARS показав справжню вартість озброєння

Скільки реально коштують ракети GMLRS для HIMARS: свіжий масштабний контракт з Фінляндією

Пуск ракети GMLRS

Дані відносно угоди щодо ракет GMLRS вкотре доводять, що таке озброєння – це вкрай дорого

Державний департамент США повідомив про надання згоди відносно закупівлі Фінляндією ракет GMLRS і, відповідно до законодавства, оголосив кількісні та вартісні показники можливої угоди.

Відповідно до опублікованої інформації Гельсінкі бажають замовити 400 “пакетів” ракет GMLRS, з яких 150 з ракетами M30A1 або M30A2, які оснащені боєголовками із 180 тисячами вольфрамових елементів, а також 250 з ракетами М31А1 або М31А2 зі звичайними осколково-фугасними бойовими частинами.

Нагадаємо, що у кожному “пакет” знаходиться 6 ракет GMLRS, тому Фінляндія планує закупити 2400 ракет, кожна з яких має індивідуальне наведення та дальність ураження цілей близько 80 км. При цьому на озброєнні країна має 22 пускових M270.

Скільки реально коштують ракети GMLRS для HIMARS: свіжий масштабний контракт з Фінляндією

Але в цій ситуації цікавіша й вартість угоди, яка з усіма супутніми послугами становить 535 млн доларів. Тобто по 222,9 тисячі доларів за одну ракету GMLRS. Але треба підкреслити, що це саме вартість “експорту”, для армії США орієнтовний цінник складає близько 100 тисяч доларів. Також є примітка, що фінальна вартість може бути скоригована в залежності від конкретних типів обраних ракет.

Завдяки цій інформації можливо й дослідити зміну вартості ракет GMLRS на експорт, наприклад, завдяки аналогічному документу від Держдепу США відносно закупівлі у 2015 році Йорданією 72 “пакета” ракет M31. Тобто 432 одиниць, за 192 млн доларів – 4444,4 долара за умовну одиницю. При цьому Франція у 2016 році закупила 21 “пакет” за 60 млн доларів, тобто по 476,1 тисячі доларів за ракету GMLRS.

Скільки реально коштують ракети GMLRS для HIMARS: свіжий масштабний контракт з Фінляндією

1,3 млн доларів за актуальними цінами

Ще один цікавий аспект угоди з Фінляндією – готовність США продати 50% із законтрактованого об’єму ракет зі “складу” армії США. Тобто мова йде про вкрай стислу передачу озброєння у випадку підписання угоди.

Defence Express

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України