Війна РФ проти України

США вже передали Україні понад мільйон артилерійських боєприпасів

Здається, що цілий мільйон снарядів, це астрономічна кількість, але насправді це лише один мільйон

Відповідно до звіту Пентагону США вже передало Україні понад 1 млн боєприпасів, мова йде про 903 тисячі снарядів у калібрі 155 мм та 180 тисяч у калібрі 105 мм, 3 тисячі високоточних Excalibur, а також 7 тисяч снарядів для дистанційного мінування RAAMS.

Водночас кількість у 1 млн боєприпасів може здаватися величезною. Тим паче, що, як повідомив міністр оборони України Олексій Резніков, кількість переданих боєприпасів від союзників перевищила кількість наявних в Україні станом на 24 лютого ще у червні. Окрім того, окрім США боєприпаси у калібрі 155-мм активно передають й інші союзники України, тобто було передано значно більше ніж 1 млн боєприпасів.

США вже передали Україні понад 1 млн артилерійських боєприпасів: на скільки це реально багато

Але насправді це зовсім не астрономічна кількість. Умовно візьмемо 1,5 млн боєприпасів у калібрі 155-мм, а також кількість артилерійських систем переданих союзниками. І хоча точна кількість натівської артилерії у ЗСУ не розголошується, але орієнтовно мова йде про понад 200 артилерійських 155-мм систем, починаючи від перших M777, завершуючи вже виготовленими на замовлення САУ Zuzana 2.

Тобто на одну артсистему прибігає десь 7-7,5 тисяч боєприпасів, які передавались з квітня по жовтень. Тобто приблизно за повних 7 місяців, враховуючи кількість “стволів”, то на одну гармату припадає близько 35-38 пострілів на добу. Для багатьох артсистем це близько 10 хвилин “роботи” у режимі чотири постріли на хвилину, а для автоматизованих, таких, як PzH 2000 – 3-4 хвилин.

США вже передали Україні понад 1 млн артилерійських боєприпасів: на скільки це реально багато

Одна палета вміщує 72 155-мм снарядів

Звісно це абсолютно апроксимовані розрахунки, але вони цілком демонструють, що цілий мільйон снарядів в теперішніх умовах, це лише один мільйон боєприпасів. І саме тому зараз мова йде про значне збільшення випуску боєприпасів у країнах НАТО, особливо в умовах, коли за нормативами Альянсу мінімальний запас, до якого деякі країни активно наближались, розрахований лише на 30 діб бойових дій.

Defence Express

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України