ЄС|NATO

США активно працюють над створенням безпілотної ракетної системи на основі HIMARS. Відео

Деталі про проект нової зброї розповідає видання Defence Brief.

Програма “безпілотного HIMARS” отримала абревіатуру AML (Autonomous Multi-Domain Launcher, AML – автономна мультидоменна установка). Фактично, AML – це інтегроване у високомобільну артилерійську ракетну систему HIMARS програмне та апаратне забезпечення для автономного управління системою. Але є деякі нюанси.

У нинішньому вигляді AML – це дистанційно керована ракетна установка, що здатна запускати як і наявні керовані ракети, так і майбутню високоточну ударну ракету PrSM – під час випробувань у 2021 році Армія США запустила сім змодельованих PrSM з пускової AML, які працювали разом з пілотованими HIMARS у складі об’єднаної групи.

Безпілотний HIMARS з втричі більшою кількістю ракет: що відомо про автономну пускову установку AML

Концепція “безпілотного HIMARS

Водночас згодом розробники планують повністю відмовитися від існуючої пілотованої кабіни. Також зазначається, що ALM зможе запустити по ворогу втричі більше боєприпасів – 18 замість 6, як у стандартному HIMARS: “HIMARS треба перезаряджати після залпу з шести ракет. Якщо додати ще 12, вони будуть здатні підтримувати війська на передовій втричі довше” (тут варто зауважити, що у відео вище демонструється безпілотний HIMARS з двома пакетами, у сумі – 12 ракет, а не 18).

Безпілотний HIMARS з втричі більшою кількістю ракет: що відомо про автономну пускову установку AML

Концепція безпілотної ракетної системи HIMARS

Водночас одне з питань, яке мають вирішити розробники під час створення повноцінного “безпілотного HIMARS” – це питання с ситуаційною обізнаністю системи, яка буде їздити не тільки по шосе, але й пересіченою місцевістю.

“Існують різні проблеми з ситуаційною обізнаністю, на які індустрія робототехніки тільки зараз звертає увагу. AML, який також називатимуть HIMARS Increment 2, повинен мати можливість переміщуватися туди, куди йому скажуть. Він має бути здатен сказати: “Гей, тут скеля”. Він повинен вміти розпізнавати будь-яку місцевість, на якій він знаходиться”, – зазначає Лукас Хантер, керівник проекту AML.

У будь-якому випадку, Хантер вважає, що повноцінний “безпілотний HIMARS стане “знаковою зміною не тільки для військових бойових технологій, а й для самого світу робототехніки”.

Defence Express

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України