Війна РФ проти України

Ракетний удар РФ сьогодні – миттєва помста за “бавовну” на авіабазі в Енгельсі з Ту-95МС та Ту-160

Чи можна сказати, що ракетний удар РФ – це миттєва помста за "бавовну" на авіабазі з Ту-95МС та Ту-160

Постріл з ЗРК NASAMS, фото ілюстративне

Наша протиповітряна оборона продемонструвала відмінну результативність під час ракетної атаки РФ

Російські війська сьогодні, 5 грудня, провели чергову масштабну ракетну атаку по Україні і випустили десятки своїх ракет, більшість з яких була збита нашою ППО. І тут можна почути доволі неоднозначну тезу про те, що сьогоднішній ракетний удар РФ по Україні – це нібито “помста” за “бензовози” та “недопалки”, які сьогодні впали на аеродроми РФ.

Втім, як слушно відзначають у “Детектор медіа”, тезу про “обстріли як помсту” активно просувають передусім російські пропагандисти – мовляв, удари по інфраструктурі України – це не свідомий терор РФ, а “наслідки дій військового та політичного керівництва України”.

І насправді головним аргументом тут варто зауважити таке – остання масштабна ракетна атака РФ була 23 листопада, і ми вже раніше аналізували: щоб накопичити ракети для масштабної атаки, а також загалом підготуватися до нового удару, зокрема провести дорозвідку, окупантам насправді достатньо близько двох тижнів.

Чи можна сказати, що ракетний удар РФ – це миттєва помста за "бавовну" на авіабазі з Ту-95МС та Ту-160

Пуск ракети “Калибр”, фото ілюстративне

Також, якщо вже згадати про “любов” окупантів до символізму, то тут варто згадати й те, що сьогодні – річниця підписання Будапештського меморандуму, який був підписаний 28 років тому – 5 грудня 1994 року. Тому, як бачимо, “привід” для ракетного удару в РФ може бути завжди.

Ще одним аргументом про “удари як помсту” може бути те, що удар був не запланований, і через це видався доволі “провальним” для окупантів, які “не встигли” підготуватися як слід – з понад 70 випущених ракет було збито понад 60, що становить щонайменше 85%.

Але варто пам’ятати, що збиті російські ракети – це передусім професійна робота наших розрахунків протиповітряної оборони. Ми вже маємо на озброєнні такі сучасні зенітні ракетні комплекси, як NASAMS та IRIS-T, і очевидно, що наші розрахунки з кожним ракетним ударом РФ отримають більше досвіду й ефективніше протистоять ракетній загрозі РФ.

Defence Express

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України