Авторські статтіТехно

Ракета Vega з українським двигуном стартувала з космодрому Куру

Ракета-носій Vega з українським двигуном стартувала з космодрому Куру у Французькій Гвіані. Вона повинна вивести на розрахункову орбіту демонстраційний апарат LISA Pathfinder, призначений для перевірки загальної теорії відносності (ЗТВ). Про це повідомляється на сайті компанії Arianespace.

Старт відбувся 3 грудня 2015 року. Попередній пуск, призначений на 2 грудня, було перенесено у зв’язку з несправностями з ракетою-носієм Vega. Замовником пуску станції виступило Європейське космічне агентство (ЄКА), виробник — компанія Airbus Defence and Space.

Апарат LISA Pathfinder винен, використовуючи власні можливості, в січні 2016 року вийти в точку Лагранжа L1 системи Земля-Сонце. З допомогою апарату вчені збираються відпрацювати технології, призначені для запуску в 2034 році станції eLISA (Evolved Laser Interferometer Space Antenna) для виявлення передбачуваних ОТО гравітаційних хвиль.

Пуск ракети Vega став шостим в її історії з 13 лютого 2012 року. Раніше, 23 червня 2015 року, за допомогою цієї ракети на розрахункову орбіту був виведений європейський супутник Sentinel-2A, призначений для дистанційного спостереження за Землею.

Ракети Vega здатні виводити на низьку навколоземну орбіту вантажі масою від 300 до 1500 кілограмів. Для верхньої (четвертої) ступені цієї ракети дніпропетровське конструкторське бюро «Південне» розробило, а «Південмаш» виготовив маршовий двигун РД-843.

Arianespace — найстаріша в світі компанія, що здійснює комерційні запуски штучних супутників Землі. Всього Arianespace використовує три типи ракет-носіїв: європейські Ariane 5 важкого класу, російські «Союзи» середнього класу, а також італійські Vega легкого класу.

Лента.ру

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.