Здоров'я

Про секс під час місячних: гінеколог не посоромився все пояснити!

Багато жінок помічають, що саме секс під час місячних у них викликає особливі відчуття, в цей час підвищується лібідо. Це не дивно: саме в цею годину в жіночому організмі знаходиться на піку гормон тестостерон, який відповідає за статевий потяг. Другий пік цього гормону доведеться на фазу овуляції, і ви знову захочете сексу. Також під час місячних виробляється окситоцин, і скорочення матки під час оргазму будуть сильніше. Все це звучить дуже принадно, але може не варто ризикувати?

А чим, власне ризикувати? В загальному-то є чим. Але давайте по порядку.

ЧОМУ ПРИ МІСЯЧНИХ ХОЧЕТЬСЯ СЕКСУ

Сексом під час місячних займаються багато людей: це вважається природними. Найчастіше до цього просто належать молоді люди: у них найменше забобонів і знань фізіології. І вони більше схильні діяти в пориві пристрасті, і не замислюватися про наслідки. Менше знаєш – міцніше спиш. Хтось таким чином хоче запобігти небажану вагітність: це дуже ненадійний метод контрацепції.

Ті, хто відстежував свої відчуття при сексі під час місячних, і в інші дні циклу, можуть помітити різницю. При хворобливих місячних мало кому хочеться сексу – частіше хочеться обмежити будь-які фізичні контакти, тім більше в інтимних місцях. Якщо ж менструації з помірними виділеннями, неболячими – сексуальне бажання нерідко буває досить сильним. Крім того, що тестостерон підсилює жіноче лібідо в критичні дні, він також відповідає за підвищення больового порогу. Таким чином утворюється замкнене коло: безболісні місячні – високе лібідо при місячних.

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНИЙ СЕКС ПРИ МІСЯЧНИХ

В першу чергу відзначимо ендометрит: запалення ендометрію. Під час місячних шийка матки відкрита і вхід інфекції в матку відкритий. Навіть якщо ваш партнер здоровий, і ви здорові, то ризик інфікування піхви нормальною флорою залишається. У нормі матка стерильна. Звичайно, при постійному виділенні крові, всі бактерії захоплюються імунними клітинами і виводяться назовні. Але все ж це лотерея.

Другий ризик – ендометріоз. Причини цієї патології не відомі, але одна з імовірних – це ретроградний закид ділянок ендометрія з матки в маткові труби і черевну порожнину при менструації. Підвищити шанси такого збігу обставин можна під час сексу під час місячних.

Помилкове спокій. Якщо ви плануєте секс під час місячних того, що хочете відкритий статевий акт без наслідків – ви ризикуєте завагітніти. Особливо високий ризик для тих жінок, у яких нерегулярний цикл. В який момент відбудеться овуляція і скільки зможуть прожити сперматозоїди – в кожному окремому випадку не відомо. У вас є тільки теорія, а практика часто підносить сюрпризи.

ЯК ЗМЕНШИТИ РИЗИКИ СЕКСУ ПІД ЧАС МІСЯЧНИХ

  • Секс під час місячних має бути з презервативом. Так ви знижуєте відразу два ризику: небажану вагітність та ендометрит (ЗПСШ)
  • Не допускайте максимального проникнення партнера в піхву. Так ви зменшите ризик травми шийки матки
  • Збільште час попередніх ласк при сексі в період місячних: тривалість і інтенсивність вагінального контакту в цьому випадку зменшиться, і задоволення ви отримаєте з менших ризиком
  • Не варто робити спринцювання після сексу під час місячних: так в матку можуть потрапити бактерії з піхви
  • Пози для сексу під час місячних переважні такі, коли матка знаходиться вище входу в піхву: не лежачі і не перевернуті

ЧИ Є КОРИСТЬ ВІД СЕКСУ ПІД ЧАС МІСЯЧНИХ?

Головна користь – це взаєморозуміння і задоволення двох людей. При хворобливих місячних за допомогою сексу можна знизити біль і прискорити очищення матки. Жіночі гормони, які виділяються в момент оргазму, прискорять ваше повернення в квітучий вигляд і поліпшать настрій.

Зловживати сексом під час місячних лікарі все ж таки не рекомендують.

Наталія Трохимець

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

1 × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.