Війна РФ проти України

Президент Польщі оголосив про передачу Україні роти танків Leopard 2 – ще більше буде передасть коаліцією

Leopard 2 потрапить до ЗСУ і перший крок зробила Польща

Leopard 2A5 збройних сил Польщі

Україна отримає танки Leopard 2, про це офіційно було оголошено після зустрічі у Львові президентів України, Польщі та Литви – Володимира Зеленського, Анджея Дуди та Гітанаса Науседа.

Відповідно до повідомлення канцелярії польського президента: “Україні передадуть роту танків Leopard у рамках створення міжнародної коаліції. Таке рішення вже прийнято Польщею”.

Зазначимо, що рота танків у Польщі це 14 машин. І саме таку кількість Leopard 2 у Варшаві вважали цілком реальною для передачі. Як і те, що ці машини будуть надходити до України шляхом зусилля цілого ряду країн, які є операторами цих машин, тобто, у “складчину”.

Зазначимо, що цей сценарій був найбільш реалістичним з огляду на те, що передача умовної сотні машин не було підйомним для кожної окремої країни. Бо мова тоді б йшла про передачу або майже всіх наявних машин у строю, як для Фінляндії чи Швеції, половини запасів, як для Іспанії, Німеччини чи Польщі. І навіть кількість у 100 Leopard 2 значно перевищує кількість наявних у строю, наприклад Данії (44 танки) чи Норвегії (36 танків).

Президент Польщі оголосив про передачу Україні роти танків Leopard 2: ще більше буде передано коаліцією

Leopard 2A6

Водночас колективна передача означає значно менший тягар для кожної з країн, кожна з яких може передати відносно незначну кількість, але разом утворить вже значний ресурс. Зазначимо, що навіть, якщо не враховувати можливість передачі танків Leopard 2 з Австрії, Греції, Туреччини та Угорщини, то все одно мова йде про декілька сотень у запасі та понад 1100 у строю.

Наразі точної інформації щодо переліку країн, які будуть передавати Leopard 2 немає, як і щодо термінів, а також конкретних типів Leopard 2. Також треба зазначити, що рішення Польщі не могло бути прийнято без позитивної відповіді Берліна щодо передачі до України цих машин.

Президент Польщі оголосив про передачу Україні роти танків Leopard 2: ще більше буде передано коаліцією

Leopard 2A4

Defence

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України