Війна РФ проти України

«Підготовлені у Великій Британії українські військовослужбовці показують результат на полі бою», – заступник Головнокомандувача Збройних Сил України генерал-лейтенант Євген Мойсюк

Завершився робочий візит заступника Головнокомандувача Збройних Сил України генерал-лейтенанта Євгена Мойсюка та командувача об’єднаних сил Апарату Головнокомандувача ЗС України генерал-майора Едуарда Москальова до Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.

Там вони ознайомилися із організацією та проведенням військових навчань українських захисників, яке відбувається в рамках програми підготовки наших воїнів під керівництвом Сполученого Королівства.
Генерал-лейтенант Євген Мойсюк та генерал-майор Едуард Москальов зустрілися з начальником штабу польової армії збройних сил Великої Британії генерал-майором Коліном Вейром. Українські та британський військові командири обговорили проведення підготовки військовослужбовців ЗС України, визначили пріоритети та досягнення, здобуті у рамках військових навчань.
– Допомога від Великої Британії у підготовці українських воїнів є надзвичайно важливою для України. Ми цінуємо дружбу із Сполученим Королівством і дякуємо за те, що вони роблять для того, щоби українці чинили опір російському агресору. Підготовлені у Великій Британії українські військовослужбовці показують результат на полі бою, – зазначив генерал-лейтенант Євген Мойсюк.
Українські генерали відвідали заняття з бойового вишколу наших підрозділів. Вони, зокрема, ознайомилися із вогневою підготовкою, де військовослужбовці опановують ведення вогню стрілецькою зброєю та тактичною підготовкою, де відпрацьовуються навички стрільби у складі підрозділу і тактики пересування на полі бою, ведення бою в міських і лісистих місцевостях.
Навчання українських військовослужбовців відбуваються за сценарієм, спеціально прописаним фахівцями Великої Британії, зокрема інструкторами п’ятого полку Стрільців. Уся увага зосереджена на стрільбі та оборонних діях, психологічній стійкості, правильних діях з евакуації поранених.
Реалістичність навчань посилювалася використанням різноманітних методів бойової симуляції, включно з симуляцією бою, піротехніки та вогнем згори.
За результатами візиту керівництва Збройних Сил України до Сполученого Королівства сторонами були висловлені пропозиції, вектор розвитку майбутніх ротацій українських військових, акценти, на які слід звертати максимальну увагу у бойовій підготовці.
Нагадаємо як про підтримку України та навчання висловлювались представники військово-політичного керівництва Сполученого Королівства:
17.01.2022 – Міністр оборони Сполученого Королівства Бен Воллес: «Позиція Сполученого Королівства щодо України також зрозуміла. Ми однозначно підтримуємо її суверенітет і територіальну цілісність в межах її міжнародно визнаних кордонів, включно з Кримом. Україна – незалежна, суверенна держава гордого, незалежного українського народу. Міністерство оборони Великої Британії вже має давні відносини з нашими українськими колегами і ми продовжуємо надавати підтримку в багатьох сферах, включно з безпековою допомогою та реформою оборони». (https://bit.ly/3d44yVq)
24.02.2022 – Прем’єр-міністр Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Борис Джонсон: «Українці демонструють жорсткий захист своїх сімей і країни. Я пишаюся тим, що Велика Британія зробила все, що в наших силах, щоб допомогти Україні підготуватися до цієї навали, і ми зробимо все можливе, щоб надати більше допомоги, коли наші хоробрі друзі захищають свою батьківщину. Тепер у нас є чітка місія: дипломатично, політично, економічно – і, зрештою, військово – ця жахлива і варварська затія Володимира Путіна має закінчитися провалом. І нашим українським друзям у цю хвилину агонії я кажу, що ми з вами, і ми на вашому боці. Ваше право вибирати власну долю – це право, яке Сполучене Королівство та наші союзники завжди захищатимуть». (https://bit.ly/3oNETCU)
25.02.2022 – Прем’єр-міністр Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Борис Джонсон: «Народ Сполученого Королівства підтримує наших українських братів і сестер перед обличчям цього невиправданого нападу на вашу батьківщину. Ми вітаємо запеклу хоробрість і патріотизм вашого уряду, ваших військових і вашого народу.» (https://bit.ly/3oWdezz)
09.05.2022 – Прем’єр-міністр Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Борис Джонсон: «Я як ніколи впевнений, що Україна переможе. Британія буде з вами стільки, скільки буде потрібно. Слава Україні!» (https://bit.ly/3boe0ST)
06.06.2022 – Міністр оборони Сполученого Королівства Бен Воллес: «Сполучене Королівство передасть Україні реактивні системи залпового вогню, щоб допомогти країні захиститися від російської агресії. Сполучене Королівство підтримує Україну в цій боротьбі та бере на себе провідну роль у забезпеченні героїчних військ України потрібною зброєю, необхідною для захисту своєї країни від неспровокованого вторгнення. Якщо міжнародна спільнота й надалі підтримуватиме її, я вірю, що Україна зможе перемогти. Оскільки тактика Росії змінюється, так само змінюється і наша підтримка Україні. Ці дуже потужні реактивні системи залпового вогню дозволять нашим українським друзям краще захистити себе від жорстокого використання далекобійної артилерії, яку сили Путіна використовували без розбору, щоб зруйнувати міста.» (https://bit.ly/3Qb5kyF)
17.06.2022 – Прем’єр-міністр Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Борис Джонсон: «У жахливому відлунні минулого, незаконна депортація людей, які, на думку російських військ, недостатньо прихильно ставляться до агресії Путіна, і за цих обставин ми можемо лише ще раз віддати честь героїзму українських військ, хоробрості ваших Збройних Сил.». (https://bit.ly/3BzFe3N)
28.06.2022 – Начальник Генерального штабу Збройних Сил Сполученого Королівства генерал сер Патрік Сандерс: «Масштаби війни в Україні безпрецедентні за своїми масштабами. […] Для нас жорстока природа європейської сухопутної війни – це не просто грозові хмари десь далеко на горизонті; ми бачимо її вже зараз. За всі роки служби я ще не бачив такої очевидної загрози принципам суверенітету, демократії та свободи життя без страху перед насильством як жорстока агресія президента Путіна та його експансіоністські амбіції. Я вважаю, що ми переживаємо період в історії, не менш значущий, ніж той, який пережили наші попередники понад 80 років тому. Зараз, як і тоді, наш вибір матиме дуже значний вплив на наше майбутнє». (https://bit.ly/3zTbihI)
05.07.2022 – Міністр оборони Сполученого Королівства Бен Воллес: «У відповідь на незаконне вторгнення росії в Україну уряд Сполученого Королівства надає Україні 2,3 мільярда фунтів стерлінгів військової допомоги. Це включає в себе зобов’язання очолити інноваційну програму, яка має на меті навчити до 10 000 нових українських новобранців у Сполученому Королівстві. Ми прагнемо збільшити масштаб і частоту цих курсів відповідно до вимог України. Ми також обговорюємо з міжнародними партнерами варіанти розширення участі в навчальній програмі, конструктивно працюючи з країнами, які готові підтримати або шляхом надання інструкторів, або надання обладнання». (https://bit.ly/3oPcXyz)
07.07.2022 – Начальник Штабу оборони Великої Британії адмірал сер Тоні Радакін: «Я сповнений захоплення Збройними Силами України, їхньою мужністю, стійкістю та винахідливістю у протистоянні незаконній та варварській агресії росії. Мій 48-годинний візит дав мені змогу краще зрозуміти оперативні перспективи та обговорити, як Велика Британія може продовжувати підтримувати Україну. І як ми можемо сприяти іншим міжнародним партнерам та союзникам у допомозі Збройним силам України найближчими тижнями та місяцями». (https://bit.ly/3OYbbWm)
09.07.2022 – Міністр оборони Сполученого Королівства Бен Воллес: «Ця нова амбітна навчальна програма є наступним етапом підтримки Сполученим Королівством Збройних Сил України в їхній боротьбі з російською агресією. Використовуючи передовий світовий досвід британської армії, ми допоможемо Україні відбудувати її сили та збільшити масштаб спротиву, тоді як вона захищає власні суверенітет і право обирати власне майбутнє.» (https://bit.ly/3SjiTxf)
15.07.2022 – Начальник Генерального штабу Збройних Сил Сполученого Королівства генерал сер Патрік Сандерс: «Я був вражений мужністю, моральним і бойовим духом українських солдатів. Крім того, відданість і наполеглива праця інструкторів, а також швидкість, з якою вони провели навчання, надзвичайно вражають. Ми продовжуватимемо нашу роботу, щоб збільшити амбіції та темп навчання, щоб максимально збільшити підтримку України». (https://bit.ly/3OO6FK8)
21.07.2022 – Міністр оборони Сполученого Королівства Бен Воллес: «Масштаби та асортимент обладнання, яке ми надаємо, демонструють силу нашої рішучості. Разом з нашими міжнародними партнерами ми забезпечимо, щоб Україна мала інструменти для захисту своєї країни від незаконного вторгнення Путіна». (https://bit.ly/3BybUKP)
21.07.2022 – Міністр Збройних Сил Джеймс Гіппі: «Інтенсивність, з якою тренуються українські солдати та моряки гідна захоплення. Вони працюють з упором на військо. Проводити навчання, яке відповідає цій інтенсивності та зосередженості, непросто. Королівський флот і британська армія працюють багато годин і використовують увесь свій оперативний досвід, щоб переконатися, що їхні нові українські друзі повернуться до битви з найкращими шансами на перемогу».
23.07.2022- Прем’єр-міністр Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Борис Джонсон: «Народ Сполученого Королівства підтримує народ України у вашій боротьбі. Я абсолютно переконаний, що ви можете перемогти і що ви переможете». (https://bit.ly/3bosylt)
Сполучене Королівство запропонувало навчити до 10 000 українських військовослужбовців бойовим навичкам, щоб допомогти їм підтримувати героїчну оборону перед лицем одних із найзапекліших бойових дій у Європі за останні десятиліття.
Програма є частиною постійного зобов’язання Сполученого Королівства підтримувати Україну в її боротьбі проти неспровокованого вторгнення росії, і наразі становить понад 2,3 мільярда фунтів стерлінгів військової допомоги та включає понад 5000 одиниць легкого протитанкового засобу нового покоління NLAW (Next Generation Light Anti-tank Weapon) та реактивних системи залпового вогню M270.
Близько 1050 британських військовослужбовців буде задіяно під час виконання програми, яка проходитиме на об’єктах Міністерства оборони на північному заході, південному заході та південному сході Сполученого Королівства. Кожен курс триватиме кілька тижнів і проводитиметься підрозділами 11-ї бригади сприяння силам безпеки.
Підготовка дасть новобранцям-добровольцям з невеликим військовим досвідом або без нього навички для ефективного ведення бойових дій на передовій. Базуючись на базовій підготовці солдатів у Великій Британії, курс охоплює поводження зі зброєю, першу допомогу на полі бою, польову техніку, тактику патрулювання та право збройних конфліктів.
Уряд Сполученого Королівства оперативно закупив автомати АК для програми навчання, тобто українські солдати зможуть тренуватися зі зброєю, яку вони використовуватимуть на передовій.
Сполучене Королівство також надала одяг та спорядження для підтримки українських воїнів у їхньому навчанні та поверненні в Україну.
Сполучене Королівство має довгу історію підтримки українських військовослужбовців у рамках операції ORBITAL, під час якої з 2015 по 2022 рік було підготовлено 22 000 українців. Нова програма спиратиметься на цей успіх і продемонструє незмінне лідерство Сполученого Королівства у відповіді на військові вимоги України з розвитком війни.
#ЗСУ вдячні за підтримку та допомогу #Велика_Британія / #AFU are grateful for #UK support and assistance
The working visit of the Deputy Commander-in-Chief of the Armed Forces of Ukraine, Lieutenant General Yevhen Moisiuk, and the Commander of the Joint Forces of the Office of the Commander-in-Chief of the Armed Forces of Ukraine, Major General Eduard Moskalyov, to the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland has ended.
There they were acquainted with the organization and conduct of military training of Ukrainian defenders, which takes place within the framework of the training program of Ukrainian soldiers under the leadership of the United Kingdom.
Lieutenant General Yevhen Moisiuk and Major General Eduard Moskalyov met with the Chief of Staff of the Field Army of the HM Armed Forces of Great Britain Major General Colin Weir. Ukrainian and British military commanders discussed the training of Ukrainian Armed Forces personnel, identified priorities and achievements achieved as part of military exercises.
– Help from Great Britain in the training of Ukrainian soldiers is extremely important for Ukraine. We value friendship with the United Kingdom and thank them for what they are doing to help Ukrainians resist the russian aggressor. Ukrainian service members trained in Great Britain are showing results on the battlefield, – said Lieutenant General Yevhen Moisiuk.
Ukrainian generals attended combat training classes of our units. In particular, they were acquainted with fire training, where servicemen master the firing of small arms and tactical training, where they practice the skills of shooting as part of a unit and the tactics of movement on the battlefield, fighting in urban and forested areas.
The training of Ukrainian servicemen takes place according to a scenario specially prescribed by the specialists of Great Britain, in particular the instructors of The 5th Rifles. All attention is focused on shooting and defensive actions, psychological resilience, and correct actions to evacuate the wounded.
The arduous content, delivered by 5 RIFLES, includes weapon handling and battlefield first aid, as well as training to fight in urban and wooded areas. The AFU troops become proficient with AK47 rifles demonstrated by completing weapon handling tests and passing the ACMT live firing assessment. The culmination of this training saw the AFU troops taking part in an Offensive Exercise on SPTA. The realism of the exercise was amplified by use of various battle inoculation methods, including battle simulations (batsims), smoke and over-head fire.
Based on the results of the visit of the leadership of the Armed Forces of Ukraine to the United Kingdom, the parties expressed proposals, the vector of development of future rotations of the Ukrainian military, and the points to which maximum attention should be paid in combat training.
We will recall how the representatives of the military and political leadership of the United Kingdom spoke about the support of Ukraine and the training:
17.01.2022 – Defence Secretary Ben Wallace: «The UK’s position on Ukraine is also clear. We unequivocally support its sovereignty and territorial integrity within its internationally recognised borders, including Crimea. Ukraine is an independent, sovereign country of proud, independent Ukrainian people. The UK Ministry of Defence already has a longstanding relationship with our Ukrainian counterparts, and we continue to provide support in many areas including security assistance and defence reform». (https://bit.ly/3d44yVq)
24.02.2022 – – The Prime Minister of the United Kingdom Boris Johnson: «Ukrainians are offering a fierce defence of their families and their country. I am proud that Britain did everything within our power to help Ukraine prepare for this onslaught, and we will do our utmost to offer more help as our brave friends defend their homeland. Now we have a clear mission: diplomatically, politically, economically – and eventually, militarily – this hideous and barbaric venture of Vladimir Putin must end in failure. And to our Ukrainian friends in this moment of agony, I say we are with you, and we are on your side. Your right to choose your own destiny is a right that the United Kingdom and our allies will always defend». (https://bit.ly/3oNETCU)
25.02.2022 – The Prime Minister of the United Kingdom Boris Johnson: «The people of the United Kingdom stand with our Ukrainian brothers and sisters in the face of this unjustifiable assault on your homeland. We salute the fierce bravery and patriotism of your government, your military and your people». ()
09.05.2022 – The Prime Minister of the United Kingdom Boris Johnson: «I have never been more certain that Ukraine will win. Britain will stand shoulder-to-shoulder with Ukraine for as long as it takes. Slava Ukraini!» (https://bit.ly/3boe0ST)
06.06.2022 – Defence Secretary Ben Wallace: «The UK will give multiple-launch rocket systems (MLRS) to Ukraine to help the country defend itself against Russian aggression. The UK stands with Ukraine in this fight and is taking a leading role in supplying its heroic troops with the vital weapons they need to defend their country from unprovoked invasion. If the international community continues its support, I believe Ukraine can win. As Russia’s tactics change, so must our support to Ukraine. These highly capable multiple-launch rocket systems will enable our Ukrainian friends to better protect themselves against the brutal use of long-range artillery, which Putin’s forces have used indiscriminately to flatten cities.» (https://bit.ly/3Qb5kyF)
17.06.2022 – The Prime Minister of the United Kingdom Boris Johnson: «In a hideous echo of the past, the illegal deportation of people that the Russian forces believe are insufficiently sympathetic to Putin’s aggression and in these circumstances, we can only once again salute the heroism of the Ukrainian forces, the bravery of your armed forces.». (https://bit.ly/3BzFe3N)
28.06.2022 – The Chief of the General Staff, General Sir Patrick Sanders: «The scale of the war in Ukraine is unprecedented. […] For us, the visceral nature of a European land war is not just some manifestation of distant storm clouds on the horizon; we can see it now. In all my years in uniform, I haven’t known such a clear threat to the principles of sovereignty and democracy, and the freedom to live without fear of violence, as the brutal aggression of President Putin and his expansionist ambitions. I believe we are living through a period in history as profound as the one that our forebears did over 80 years ago. Now, as then, our choices will have a disproportionate effect on our future». (https://bit.ly/3zTbihI
05.07.2022 – Defence Secretary Ben Wallace: «In response to Russia’s illegal invasion of Ukraine, the UK Government is providing £2.3 billion of military aid to Ukraine. Included in this is a commitment to spearhead an innovative programme, which aims to train up to 10,000 new Ukrainian recruits in the UK. Our ambition is to increase the scale and frequency of these courses, in line with Ukrainian requirements. We are also discussing with international partners options to broaden involvement in the training programme, working constructively with countries prepared to support either by contributing trainers or providing equipment». (https://bit.ly/3oPcXyz)
07.07.2022 – The Chief of the British Defense Staff, Admiral Sir Tony Radakin: «I am full of admiration for the Armed Forces of Ukraine, and their courage, resilience & ingenuity in confronting Russia’s illegal & barbaric aggression. My 48 hour visit allowed me to better understand the operational outlook and to discuss how the UK can continue to support Ukraine, and how we can help other international partners and allies assist the Armed Forces of Ukraine in the weeks and months ahead». (https://bit.ly/3OYbbWm)
09.07.2022 – Defence Secretary Ben Wallace: «This ambitious new training programme is the next phase in the UK’s support to the Armed Forces of Ukraine in their fight against russian aggression. Using the world-class expertise of the British Army we will help Ukraine to rebuild its forces and scale-up its resistance as they defend their country’s sovereignty and their right to choose their own future». (https://bit.ly/3SjiTxf)
15.07.2022 – The Chief of the General Staff, General Sir Patrick Sanders: «I was struck by the courage, morale and fighting spirit of the Ukrainian soldiers. Furthermore, the commitment and hard work of the instructors, and the speed with which they have put the training together, is hugely impressive. We will continue our work to scale up the ambition and pace of the training to maximise support to Ukraine». (https://bit.ly/3OO6FK8)
21.07,2022 – Defence Secretary Ben Wallace: «The scale and range of equipment we are providing demonstrates the strength of our resolve. Together with our international partners, we will ensure Ukraine has the tools to defend their country from Putin’s illegal invasion.»(https://bit.ly/3BybUKP)
21.07.2022 – Armed Forces Minister James Heappey: «The intensity with which the Ukrainian soldiers and sailors are training is something to behold. They work with the focus of troops who know they’ll be fighting in a war. Delivering training that matches that intensity and focus is not straightforward. The Royal Navy and the British Army are working long hours and drawing on all their operational experience to make sure their new Ukrainian friends are sent into combat with the best chance of victory».
23.07.2022 – The Prime Minister of the United Kingdom Boris Johnson: «The people of the United Kingdom support the people of Ukraine and support you in your fight. I am absolutely convinced that you can win and that you will win». (https://bit.ly/3bosylt)
The UK has offered to train up to 10,000 Ukrainian troops in battlefield skills to help them sustain their heroic defence in the face of some of the most intense fighting seen in Europe in decades.
The programme is part of the UK’s enduring commitment to support Ukraine in its fight against Russia’s unprovoked invasion, which so far amounts to more than £2.3 billion in military aid and includes more than 5,000 NLAW anti-tank weapons and M270 multiple launch rocket systems.
Around 1,050 UK service personnel are deploying to run the programme, which will take place at MOD sites across the North West, South West and South East of the UK. Each course will last several weeks and will be conducted by elements from 11 Security Force Assistance Brigade.
The training will give volunteer recruits with little to no military experience the skills to be effective in frontline combat. Based on the UK’s basic soldier training, the course covers weapons handling, battlefield first aid, fieldcraft, patrol tactics and the Law of Armed Conflict.
The Government has rapidly procured AK variant assault rifles for the training programme, meaning Ukrainian soldiers can train on the weapons they will be using on the front line. This effort was supported by the Welsh Guards who tested more than 2,400 such rifles in 17 days to ensure they were ready for the Ukrainians to commence their training.
The UK has also gifted clothing and equipment to support Ukrainian soldiers in their training and deployment back to Ukraine. Each soldier will be issued with:
Personal protective equipment including helmets, body armour, eye protectors, ear protectors, pelvic protection, and individual first aid kits
Field uniforms and boots
Cold and wet weather clothing
Bergens, day sacks and webbing
Additional equipment required for field conditions including ponchos, sleeping bags, and entrenching tools.
The UK has a long history of supporting Ukrainian service personnel through Operation Orbital / Операція Орбітал which trained 22,000 Ukrainians between 2015 and 2022. The new programme will build on this success and demonstrate the UK’s continued leadership in responding to Ukraine’s military requirements as the war evolves.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.