Показано перші фото україно-польського протитанкового ракетного комплексу “Пірат”

ПТРК “Пірат”. Фото: Defense Express

Легкий протитанковий комплекс ПТРК “Пірат” – один з напрямків співпраці між українським підприємством ДержККБ «ЛУЧ» та польською компанією Mesko. Польська сторона вперше надала фото нової розробки — насамперед нової керованої ракети.

Передає Defense Express.

Принципова особливість нової спільної розробки — система наведення ракети в ПТРК “Пірат”. Ракета наводиться на ціль за допомогою лазерного підсвітлювача, промінь якого формує на цілі точку, в яку і має влучити ракета. При цьому такий підсвітлювач може бути встановлений як на самій пусковій, так і бути зовнішнім.

Легкий протитанковий комплекс ПТРК “Пірат”: ракета та ТПК. Фото: Defense Express

У рамках цього проєкту для ракети “Пірат” було створено детекційний модуль, що підкеровує ракету під час польоту на плямку лазера, що підсвітлює ціль. Також було розроблено і впроваджено в серійне виробництво кремнієві квадрантові детектори, що працюють у близькій частині інфрачервоного спектра (SWIR).

ПТРК “Пірат” – проєкт українського ДержККБ “ЛУЧ” та польської компанії Mesko

Максимальна дальність стрільби в піхотному варіанті ПТРК “Пірат” складає 2500 м. Ракета обладнана бойовими частинами з трьома типами вагою 2,5 кг – кумулятивною, термобаричною та осколково-фугасною.

Перші фото україно-польського протитанкового ракетного комплексу "Пірат"

Детекційний модуль, що встановлюється у головній частині ракети – для корегування польоту на плямку лазера, що підсвітлює ціль.

Сама ракета має масу 10 кг і калібр 107 мм, запускається з транспортно-пускового контейнера (ТПК) довжиною 1180 мм. Маса спорядженого ТПК з ракетою – 15 кг.

У складі прицільного комплексу ПТРК входять денний та цілодобовий тепловізійний приціл, лазерний цільовий покажчик, електронний компас і приймач GPS. Час польоту ракети – 12 секунд. Бойова частина гарантує пробиття на рівні 550 мм RHA, прикритої ERA.

Зрозуміло, що ці показники дуже схожі до тих, які реалізовані в носимому ПТРК “Корсар” з ракетою Р-3 з лазерною променевою системою наведення. “Корсар” розроблений ДержККБ “ЛУЧ”, прийнятий на озброєння Збройних сил України, постачається на експорт.

Перші фото україно-польського протитанкового ракетного комплексу "Пірат"

З ПТРК “Пірат” оператор може діяти за принципом “вистрелив і забув”, хоча влучення й потребує лазерного підсвітлення цілі

У рамках проєкту “Пірат” “ДержККБ “ЛУЧ” відповідає за проєкт ракети в цілому як носія, блок аеродинамічних рулів і автопілот (у співпраці з CRW Telesystem-Mesko); своєю чергою, CRW Telesystem-Mesko відповідає за гіроскопічно стабілізовану головку наведення, автопілот (у співпраці з ДержККБ «ЛУЧ») і всю оптоелектроніку, а MESKO – за боєголовку, двигуни та решту (у т.ч. пускову установку).

До головних переваг використання комплексів “Пірат” належать: можливість перенесення одним солдатом, простота використання дешевої ракети; короткий час реакції на загрозу; фактична відповідність до тактики типу “вистрелив і забув” з точки зору оператора, хоча й потребує лазерного підсвітлення цілі; можливість швидкого пуску ракет по цілях, послідовно підсвічених оператором лазерного підсвітлювача.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh