Війна РФ проти України

Показано перші фото україно-польського протитанкового ракетного комплексу “Пірат”

ПТРК “Пірат”. Фото: Defense Express

Легкий протитанковий комплекс ПТРК “Пірат” – один з напрямків співпраці між українським підприємством ДержККБ «ЛУЧ» та польською компанією Mesko. Польська сторона вперше надала фото нової розробки — насамперед нової керованої ракети.

Передає Defense Express.

Принципова особливість нової спільної розробки — система наведення ракети в ПТРК “Пірат”. Ракета наводиться на ціль за допомогою лазерного підсвітлювача, промінь якого формує на цілі точку, в яку і має влучити ракета. При цьому такий підсвітлювач може бути встановлений як на самій пусковій, так і бути зовнішнім.

Перші фото україно-польського протитанкового ракетного комплексу "Пірат"

Легкий протитанковий комплекс ПТРК “Пірат”: ракета та ТПК. Фото: Defense Express

У рамках цього проєкту для ракети “Пірат” було створено детекційний модуль, що підкеровує ракету під час польоту на плямку лазера, що підсвітлює ціль. Також було розроблено і впроваджено в серійне виробництво кремнієві квадрантові детектори, що працюють у близькій частині інфрачервоного спектра (SWIR).

ПТРК “Пірат” – проєкт українського ДержККБ “ЛУЧ” та польської компанії Mesko

Максимальна дальність стрільби в піхотному варіанті ПТРК “Пірат” складає 2500 м. Ракета обладнана бойовими частинами з трьома типами вагою 2,5 кг – кумулятивною, термобаричною та осколково-фугасною.

Перші фото україно-польського протитанкового ракетного комплексу "Пірат"

Детекційний модуль, що встановлюється у головній частині ракети – для корегування польоту на плямку лазера, що підсвітлює ціль.

Сама ракета має масу 10 кг і калібр 107 мм, запускається з транспортно-пускового контейнера (ТПК) довжиною 1180 мм. Маса спорядженого ТПК з ракетою – 15 кг.

У складі прицільного комплексу ПТРК входять денний та цілодобовий тепловізійний приціл, лазерний цільовий покажчик, електронний компас і приймач GPS. Час польоту ракети – 12 секунд. Бойова частина гарантує пробиття на рівні 550 мм RHA, прикритої ERA.

Зрозуміло, що ці показники дуже схожі до тих, які реалізовані в носимому ПТРК “Корсар” з ракетою Р-3 з лазерною променевою системою наведення. “Корсар” розроблений ДержККБ “ЛУЧ”, прийнятий на озброєння Збройних сил України, постачається на експорт.

Перші фото україно-польського протитанкового ракетного комплексу "Пірат"

З ПТРК “Пірат” оператор може діяти за принципом “вистрелив і забув”, хоча влучення й потребує лазерного підсвітлення цілі

У рамках проєкту “Пірат” “ДержККБ “ЛУЧ” відповідає за проєкт ракети в цілому як носія, блок аеродинамічних рулів і автопілот (у співпраці з CRW Telesystem-Mesko); своєю чергою, CRW Telesystem-Mesko відповідає за гіроскопічно стабілізовану головку наведення, автопілот (у співпраці з ДержККБ «ЛУЧ») і всю оптоелектроніку, а MESKO – за боєголовку, двигуни та решту (у т.ч. пускову установку).

До головних переваг використання комплексів “Пірат” належать: можливість перенесення одним солдатом, простота використання дешевої ракети; короткий час реакції на загрозу; фактична відповідність до тактики типу “вистрелив і забув” з точки зору оператора, хоча й потребує лазерного підсвітлення цілі; можливість швидкого пуску ракет по цілях, послідовно підсвічених оператором лазерного підсвітлювача.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.