Війна РФ проти України

Нідерланди оцінюють можливість передати Україні Patriot

Насправді Нідерланди мають, відносно інших країн НАТО у Європі, доволі значну кількість ЗРК Patriot, тим паче у версії PAC 3, які здатні боротися з балістичними ракетами

Україна може отримати більше Patriot, до відповідного рішення США та Німеччини цілком може приєднатися й Нідерланди. Про це повідомляє видання Bloomberg з опорою на власні джерела повідомило, що уряд країни має невдовзі прийняти рішення щодо посилення ЗСУ зенітним ракетним комплексом Patriot.

З огляду на все, така передача з боку Амстердама цілком можлива з огляду на те, що голландські збройні сили у строю мають, відповідно до Military Balance 18 батарей PAC 3, які здатні боротися з балістичними ракетами. Така кількість й доволі чітко говорить, що навряд країна зможе дозволити собі передати більше ніж одну батарею.

Скоріш за все, рішення щодо передачі, якщо інформація від Bloomberg підтвердиться, буде оголошено під час зустрічі союзників України у Рамштайні, яка має пройти 20 січня. Також варто зазначити, що не всі голландські Patriot розгорнуті для захисту самої країни. Зокрема, як мінімум один з них, був у квітні розміщений у Словаччині.

З боку Defense Express зазначимо, що логічним резервним варіантом цілком може бути й передача до Україні ЗРК NASAMS, які також у кількості 6 комплексів знаходяться на озброєнні збройних сил Нідерландів.

І якщо кількість країн, які готові посилити України комплексами Patriot збільшується, то цілком справедливо буде оцінити й інших потенційних донорів. При цьому розуміючи, що перелік операторів не тотожний країнам, які дійсно у теорії можуть передати ці ЗРК. Наприклад, Греція навряд чи буде передавати хоча б одну з 36 батарей Patriot, хоча зазначимо, що вони у версії PAC 2. Навряд й Румунія, яка лише у 2018 році отримала чотири батареї, буде готова на такий крок. Як і Швеція буде готова віддати навіть одну із трьох батарей.

Нідерланди оцінюють можливість передати Україні Patriot: чи є шанси й хто ще в теорії може приєднатися

Пуск зенітної ракети PAC 2

Таким чином єдиним європейським оператором, який у теорії може передати Patriot, є лише Іспанія. Якщо звісно буде готова розділити цей тягар, бо у строю має 18 Patriot, але у версії PAC 2. А також, до речі, ще 8 комплексів NASAMS. Хоча треба зазначити, що Мадрид доволі активно передає до України MIM-23 Hawk та Skyguard.

Тому, об’єктивно, перелік всіх європейських донорів Patriot PAC 3 вичерпується лише Німеччиною та Нідерландами. Водночас інші оператори цього ЗРК розташовані на Сході. Певну кількість мають ОАЕ, Катар та Ізраїль, 35 – Кувейт, одразу 108 батарей тримає Саудівська Аравія. Ще далі на Схід: 72 – Тайвань, 48 – Корея, а найбільша кількість розгорнута у Японії (всі дані станом на 2021 рік за Military Balance). Але буде величезним сюрпризом, якщо якась з цих країн долучиться до передачі Patriot до України.

Defence

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України