Війна РФ проти України

NASAMS : чи отримала Україна новий ЗРК, чи продовжує очікувати – поки невідомо

Далеко не факт, що NASAMS вже “доїхав” до України, але, у будь-якому випадку, він дійсно має бути переданий найближчим часом

Інформація про те, що Україна вже отримала зенітні ракетні комплекси NASAMS від США, цілком можливо, передчасна. Справа в тому, що інформація щодо їх отримання була озвучена під час інтерв’ю Президента України Володимира Зеленського американському CBS.

Але під час ефіру американський канал вів синхронний переклад з української на англійську і це вже не дає 100% гарантії точності формулювання. Окрім того, Hromadske зв’язалось з речником президента Сергієм Никифоровим. За його словами “Зеленський говорив про те, що ми поки що отримали лише згоду на передання NASAMS”.

[su_posts template=”templates/list-loop.php” posts_per_page=”4″ tax_term=”16″ order=”desc”]

Водночас строк передачі цих ЗРК дійсно знаходиться у межах окреслених у США раніше – осінь. Саме тому Україна цілком може розраховувати на два NASAMS найближчим часом. Але поки невідомим залишається склад комплексу, бо він доволі гнучкий у питання кількості пускових та додаткових сенсорних систем, наприклад, пасивної тепловізійної системи наведення чи станції радіотехнічної розвідки.

NASAMS "Шредінгера": чи отримала Україна новий ЗРК, чи продовжує очікувати - поки невідомо

Також невідомий тип ракет, який буде входити до складу комплексу. Останній параметр вкрай важливий через те, що комплекс може використовувати AIM-120 з дальністю польоту до 20 км та AMRAAM-ER з дальністю знищення цілей до 40 км.

Окрім того, враховуючи всі обставини, скоріш за все про реальне отримання NASAMS стане відомо вже за результатом його роботи. “Світити” отримання цих ЗРК, а тим паче розголошувати їх навіть приблизні райони розгортання – це лише полегшувати роботу для ворога.

Defence Express

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України