Українське військо

На розбудову розвідки Повітряних Сил України витратять майже мільярд доларів

Протягом наступних 15 років на розвиток системи розвідки Повітряних Сил Збройних Сил України у коштовно-грошовому вигляді по альтернативних цільових моделях необхідно витратити 25 мільярдів гривень (у цінах 2020 фінансового року) або близько $0,9 млрд.

Про це йдеться у Візії Повітряних Сил 2035, яка схвалена рішенням Військової ради Командування ПС ЗС України від 15 травня 2020 року. Передає Defense Express.

Система розвідки Повітряних Сил (як складова частина системи розвідки Збройних Сил України) протягом наступних 15 років має забезпечити цілодобове визначення місцезнаходження та розпізнавання у щільному електромагнітному середовищі в повітрі та на землі повітряного противника та виявлення його намірів із підготовки та нанесення ударів із повітря.

Головний пріоритет планують віддати відновленню спроможностей з ведення радіотехнічної розвідки (повітряної та наземної) Повітряних Сил.

Також мають забезпечити розвиток спроможностей з видової та радіо- розвідки, відповідної інфраструктури та взаємосумісність елементів системи розвідки Повітряних Сил із системою розвідки Збройних Сил України та країн – партнерів НАТО, збільшення інформаційних можливостей і автоматизація ведення розвідки окремим підрозділом і системою у цілому.

На розбудову розвідки Повітряних Сил України витратять майже мільярд доларів

Cу-24МР – надзвуковий літак-розвідник, який знаходиться на озброєнні українського війська. Разом із Ан-30 та безпілотником Bayraktar TB2, цей літак складає основу повітряної розвідки Повітряних сил України / Фото: Defense Express

Існуюча модель розвідки трансформується до моделі достовірного розпізнавання повітряного противника та виявлення його намірів з підготовки та нанесення ударів із повітря.

Вказана цільова модель передбачає розроблення та прийняття на озброєння:

    сучасних комплексів радіопеленгування в короткохвильовому та ультракороткохвильовому діапазонах (5-7 комплексів);новітніх комплексів наземної радіотехнічної розвідки (5 комплексів);універсальних контейнерів видової та радіотехнічної розвідки для літаків тактичної авіації (озброєння до 30% літаків тактичної авіації);авіаційного комплексу радіо- і радіотехнічної розвідки (1-2 комплекси);авіаційного комплексу видової радіолокаційної розвідки наземних об’єктів (1-2 комплекси);універсальних наземних пунктів обробки розвідувальної інформації (3 одиниці);оперативно-тактичних розвідувальних безпілотних авіаційних комплексів (6-12 комплексів).

На розбудову розвідки Повітряних Сил України витратять майже мільярд доларів

На розбудову розвідки Повітряних Сил України витратять майже мільярд доларів

У 2017 році ДП “Антонов” оголошувало про плани по розширенню програми розробки і створення нового літака раннього попередження і управління для Повітряних Сил України та експорту

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

five × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.