Війна РФ проти України

Естонія замовляє HIMARS з балістичними ракетами

РФ дожартувалась з "Іскандерами" - отримали ATACMS під боком

HIMARS

Розгорнувши у Калінінграді ОТРК “Искандер” РФ відверто погрожувала Європі, тепер під прицілом ATACMS буде Санкт-Петербург​, Псков та Новгород

Естонія, яка є членом-НАТО, замовила американські системи HIMARS разом із високоточними GMLRS, а також балістичними ракетами ATACMS.

Відповідний договір між естонським державним центром оборонних інвестицій та американською агенцією зі співробітництва у сфері оборони та безпеки був підписаний 2 листопада.

“У межах договору, окрім реактивних систем залпового вогню, Естонія також закупить боєприпаси та засоби зв’язку. Також угода включає вирішення питань, пов’язаних з навчанням і логістикою. У пакет також входять різні ракети, дальність дії яких становить від 70 до 300 кілометрів”, – цитує Голову відділу озброєнь Центру оборонних інвестицій Раміль Ліпп естонська телерадіокомпанія Eesti Rahvusringhääling.

РФ дожартувалась з "Іскандерами" - отримали ATACMS під боком: Естонія замовляє HIMARS з балістичними ракетами

ATACMS

Постачання перших систем HIMARS очікується у 2024 році, а загальна вартість угоди оцінена на рівні понад 200 млн доларів.

На практиці це означає, що естонська армія отримає можливості з ураження об’єктів армії РФ на значній відстані від кордону. Окрім того, під прицілом опиняються Санкт-Петербург, Псков та Новгород.

РФ дожартувалась з "Іскандерами" - отримали ATACMS під боком: Естонія замовляє HIMARS з балістичними ракетами

Звісно мова йде про самі міста, але точно про військові об’єкти. Зокрема пункт постійної дислокацій 76-ої десантно-штурмової дивізії у Пскові, включно з авіабазою, або головний штаб ВМФ РФ у Санкт-Петербурзі, позиції засобів протиповітряної оборони та ціла інша низька ключових об’єктів всього Західного військового округу РФ.

На фоні цього, лише можливо згадати, як у РФ у 2014 році після запровадження Заходом санкцій почали просувати фразу “не смішіть мої “Іскандери”. Вони були розгорнуті у Калінінградській області, а Кремль активно ними гримав.

Defence Express

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України