Війна РФ проти України

Для випробувань зенітних ракет в Україні розробили БПЛА-мішень RZ-60

Технічний директор ПрАТ “Рамзай” Володимир Шатов під час круглого столу “Тактичні оборонні системи, які невідкладно потрібні армії” (проходив 15 вересня) повідомив про створення бюджетної безпілотної мішені для тренування розрахунків Протиповітряної оборони Збройних сил України.

Передає Голос українською з посиланням на Defence Express.

Як він зазначив під час виступу в “Укрінформі“, виріб RZ-60 є бюджетною системою (ймовірно, з приблизною вартістю у $10-20 тисяч), й має частково задовольнити наявні потреби ЗСУ у тренуваннях розрахунків підрозділів ППО.

В Україні розробили БПЛА-мішень RZ-60 для випробувань зенітних ракет

Представлення БПЛА-мішень RZ-60 від ПрАТ “Рамзай”

БПЛА-мішень, розроблена ПрАТ “Рамзай”, має довжину близько 1,5 метри й порівняно невелику швидкість – близько 300 км/год. Кілька років тому вона була вперше продемонстрована військовим.

“Є безпілотний літальний апарат RZ-60. У 2019 році нас запросили, щоб ми показали, яким чином цей БПЛА як мішень можна використати для ЗСУ. Тому що ВР-2, ВР-3 (мова йде про застарілі радянські БПЛА Ту-141 “Стриж” та Ту-143 “Рейс”) і решта, по якім зенітно-ракетні комплекси застосовуються на полігоні “Ягорлик”, вони закінчуються”, – розповів Володимир Шатов.

Випробування пройшли вдало – необхідні системи ЗСУ (ЗРК, РЛС засоби радіотехнічної розвідки) успішно виявили мішень й вона була уражена за допомогою комплексу С-300ПТ.

Однак надалі, попри зацікавленість військових, почалися складнощі. Надіслане силовиками технічне завдання при його виконанні чи не на порядок збільшує її вартість й приватний розробник вважає, що воно є надмірним.

В Україні розробили БПЛА-мішень RZ-60 для випробувань зенітних ракет

БПЛА-мішень RZ-60 від ПрАТ “Рамзай”

“Там заклали й передачу даних на пункт управління, й інерціальну систему, відеосистему тощо”, – розповів представник компанії-розробника під час доповіді.

Проте остаточне слово саме за замовником – українськими військовими. Оскільки саме вони вирішують, що їм потрібно. Проблеми комплектування комплексу будуть вирішуватися в діалозі між розробником та замовником.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України