Війна РФ проти України

Безпілотний винищувач Kızılelma від Baykar вперше відірвався від землі. Відео

Схоже, що Baykar випереджає строки розробки Kızılelma, дрон вже проситься у повітря

Компанія Baykar успішно провела напевно вже останній тест своєї нової розробки, безпілотного винищувача Kızılelma, перед першим повноцінним польотом. Новий БПЛА вперше відірвався від землі та формально провів у повітрі близько 6 секунд, що є тестом на шляху до першого польоту. При цьому перші пробіжки по смузі машина почала робити лише 20 листопада.

Відео з випробуванням БПЛА оприлюднив Сельчук Байрактар (Selçuk Bayraktar), технічний директор Baykar, який зазначив, що відрив від смуги пройшов під час тестування шасі та зазначив що Kızılelma вже проситься у повітря. А перший політ можливо буде здійснений вже скоро. Зазначимо, що за планом перший політ БПЛА був запланований на 2023 рік, але схоже, що Baykar випереджає графік роботи.

Нагадаємо, що у Kızılelma встановлений турбореактивний двигун АІ-25ТЛТ від української компанії “Мотор Січ”. Можливості дрона: максимальна швидкість до 800 км/год, максимальна тривалість польоту 5 годин, стеля – 12 км.

Бойове навантаження становить 1 тонну, яке може складатися з повноцінного авіаційного озброєння. Головна особливість Kızılelma – здатність вести повітряний бій, для чого він має використовувати ракети “повітря-повітря”.

Defence Express

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України