Війна РФ проти України

105-мм гаубиця L119 від Великої Британії вже у ЗСУ: які переваги над Д-30

Попри менший калібр L119 має вкрай важливі переваги над 122-мм Д-30

Збройні Сили України вже активно застосовують 105-мм британські гаубиці L119, про включення яких у новий пакет допомоги міністр оборони Великої Британії Бен Уоллес оголосив лише 21 липня. Тоді офіційний Лондон повідомив про передачу 36 одиниць цієї артсистеми, яка також має назву 105 Light Gun.

Про особливості цієї гаубиці, а також її переваги над радянською 122-мм Д-30 розповів у інтерв’ю інформаційному агентству Міноборони України АрміяInform командир гармати.

105-мм гаубиця L119 від Великої Британії вже у ЗСУ: гармаші розповіли про її переваги над Д-30

L119 у складеному вигляді

“Якщо порівнювати Д-30 із британською гаубицею, то L119 набагато швидше можна привести до бою. Також перевага британської гармати в можливості застосовувати снаряди активно-реактивного типу, бо це дає, дальність стрільби на 19 км – проти 15 км у Д-30”, – повідомив артилерист.

Зазначимо, що така дальність стрільби досягається лише активно-реактивним снарядам. У випадку застосування звичайних боєприпасів її дальність, відповідно до публічних характеристик становить 14 км. Водночас командир гармати назвав меншу дальність – 11 км, що пов’язано, скоріш за все, реальною ефективною дальністю при стрільбі звичайними 105-мм снарядами.

105-мм гаубиця L119 від Великої Британії вже у ЗСУ: гармаші розповіли про її переваги над Д-30

105-мм снаряд

Ще одна доволі цікава перевага 105 Light Gun у високому куті підвищення. За словами бійця – 1400 mil, що еквівалентно приблизно 79 градусам проти 70 градусів у Д-30. А це вже дає можливість вести вогонь по крутішій траєкторії.

Також L119 виграє у мобільності та зручності експлуатації, починаючи від можливості транспортування як стволом до машини, так і стволом, повернутим у напрямку стрільби, а також можливості використання для буксирування навіть HMMWV.

Нагадаємо, що раніше британські журналісти показали, як українські військові опановують L119 у Великій Британії.

Defence Express

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.