Спорт

“Звіт ФІФА писали люди, які знають, що Україна ніким і нічим не захищена” – Щербачов

Щербачов: “Якби на нашому місці опинилися Великобританія чи Франція, вердикт був би більш м’яким”.

Відомий спортивний журналіст і телеведучий Валентин Щербачов дав свою оцінку вердикту ФІФА щодо України.

Нагадаємо, матч проти збірної Польщі команда Михайла Фоменка проведе у Харкові при порожніх трибунах, а стадіон “Арена Львів” дискваліфікований на п’ять років.

– Рішення ФІФА – ознака ставлення до нас, як до країни третього світу. Політично наша федерація футболу та її керівництво слабкі, відстояти нашу позицію вони не в змозі. Якби на нашому місці опинилися, наприклад, Великобританія, Франція або Іспанія, вердикт був би куди м’якшим.

Нічого особливого у Львові не відбулося. Звіт написали люди, які не знають історію України і далекі від неї. Але при цьому чітко знають, що ніякого захисту ні від кого ми не маємо. Навіть незважаючи на те, що нашу країну представляє один з віце-президентів УЄФА. Реально нічого вже не зміниш, і збірній в Харкові доведеться грати при порожніх трибунах з дуже небезпечним суперником. Залишається вірити, що вона зможе перемогти, а ситуація, що склалася стане для хлопців хорошим подразником і стимулом. І вони своєю грою доведуть неправоту чиновників.

– На наших стадіонах вже виникали конфліктні ситуації, пов’язані з історичними моментами. Зокрема з іменами Бандери, Шухевича, тепер ось Дивізії СС “Галичина”. Як бачимо, вникати в нюанси історії у ФІФА не прагнуть, їм достатньо абревіатури СС. Може, уболівальникам варто було проявити розсудливість і не створювати прецедент для покарання?

– Згоден, це було б розумніше. Але покладати відповідальність тільки на вболівальників не можна. У ФФУ повинні були провести з фанатами роботу, як це належить робити перед кожним міжнародним матчем, пояснюючи ті чи інші моменти. Цьому давно можна було навчитися, але, як бачимо, на рівні збірної така робота ведеться слабко. Тим більше, що є чіткі рамки УЄФА та ФІФА щодо расизму, фашизму і т.д. Але якщо міжнародним функціонерам, які писали звіти, можна ще вибачити незнання нашої історії, то у нас це має вже бути на рівні культури, як само собою зрозуміле. Чого, на жаль, і близько немає. Отже відповідальність за те, що сталося однаково повинні нести як уболівальники, так і співробітники національної федерації, в чиї обов’язки це входить.

– Наскільки взагалі серйозна проблема расизму і нацизму в Україні і, конкретно, на стадіонах. І чи не створюється відчуття, що до неї у нас ставляться за принципом “в СРСР сексу немає”?

– Ні, слава Богу, нашій країні зараз далеко до рівня прояву крайнього ступеня агресивності. Разом з тим, нинішня політична та економічна ситуація, рівень життя дає можливість окремим людям використовувати фанів для створення конфліктів з метою отримати від цього дивіденди особисто для себе. Але поки це, слава Богу, поодиноки симптоми. Не виключаю, що в ситуації у Львові зіграли роль чиїсь інтереси.

– Чиї саме?

– Скоріш за все, угруповань, які протиборствують у нашому футболі.

– Як рішення ФІФА в перспективі вплине на ситуацію на українських стадіонах?

– Думаю, після того, що сталося, подібне у нас припинитися взагалі. Висновки будуть зроблені правильні і вболівальники разом з функціонерами будуть більш серйозно і тонше ставитися до подібних моментів.

Євген САВЧУК,
Gazeta.ua

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України