Авторські статтіЗдоров'я

Як доглядати за своєю печінкою

Печінка спільно з жовчними протоками і жовчним міхуром — це свого роду переробний комбінат. Він не відпочиває навіть вночі: очищає кров від шлаків і збирає їх в жовч.

Існує найтісніший зв’язок системи травлення, печінки, кровообігу. Ми навіть не підозрюємо, наскільки важлива правильна робота печінки.

На підтвердження цього можна навести наступний приклад. Часто причину набряків на ногах ми шукаємо в порушення роботи серцево-судинної системи, хоча насправді до цього може призвести поганий лімфовідтікання в печінці. Він сприяє скупченню газів у товстому кишечнику, відтісняючи печінку до грудної клітки і стискаючи нижню порожнисту вену, що і призводить до виражених набряків. І вісь тут нам може допомогти кріп, а не термінова кардіограма. Адже при скупченні газів у маленьких дітей ми відразу даємо їм кропову воду. Так чому ж забуваємо про це, коли справа стосується нас самих?

Якщо довести будь-яке масло до кипіння, то воно перетвориться на отруту. Так чому ж ми ще живі? Та тільки тому, що є печінка. Вона в змозі боротися з усіма отрутами, що потрапляють в організм.

Поль Брегг писав: «На сковородах кипить наша смерть». Перевантаження дієти тваринними жирами при малій фізичної навантаженні веде до того, що кров’ю яне русло «закупорюють» воскоподобными частками холестерину, що відкладається на стінках артерій. Брегг вважав, що атеросклероз приходити до нас «не з віком, а з дієтою».

Ще до того, як порушення в роботі печінки змусять вас звернути до лікаря, ви можете самі проаналізувати роботу клітин печінки за станом вашого стільця.

У процесі травлення відбувається викид жовчі в дванадцятипалу кишку, де жовч бере активну участь у перетравленні їжі і утворення калових мас. Стілець повинен бути м’яким яким, сформованим і жирним. Відсутність такого показника, як жирність стільця, свідчить про те, що кількість жиру, що надходить в організм і здатне бути переробленим, перевищує допустиму норму. Тієї жир, що залишається непереробленим, або затримується в крові, сприяючи утворенню атеросклерозу судин, звужуючи їх просвіт, або накопичується в самій печінковій клітині, позбавляючи її здатності працювати.

Передвісником серйозних захворювань печінки є таке функціональне порушення як дискінезія жовчних ходів. Її прикмети: відчуття тяжкості в правому підребер’ї після прийому страв , нудота в проміжках між прийомами їжі, відсутність інтересу до улюблених страв, гіркота в роті, відрижка, поганий запах з рота при здорових зубах, порушення сну, що свідчить про збої в біоритму роботи печінки.

Всі ці симптоми посилюються після вживання смаженої, жирної, консервованої, копченої їжі. Якщо вчасно не звернути на них увагу, то ці процеси можуть тривати роками, сприяючи утворенню піску, каменів, приводячи до запальних процесів печінки (гепатит, холангіт) і, в підсумку, до цирозу печінки.

Якщо ви не носите тісне взуття і у вас з’єднання явилася мозоль під правимо мізинцем, зверніть увагу на вашу печінку. Це, як правило, перша ознака неблагополуччя печінки. Він з’єднання являється раніше, ніж ви відчуєте, з якої сторони знаходиться печінка.

Прості правила, які збережуть ваше здоров’я

1. Снідати по можливості до 7 годин ранку, в іншому випадку жовч затримається в організмі на весь день.

2. На перший сніданок можна випити 1/2-1/3 склянки відвару шипшини або просто чашку чаю.

3. Нормальну роботу печінки і жовчовивідних шляхів сприяє багаторазове (дробове) харчування: організм скидає жовч кожні 2 години, альо тільки в процесі травлення.

4. Рясна їжа не обов’язкова — досить з’єднання їсти сухар, горіх, яблуко, родзинки. Така дієта допомагає «дробити» камені і видаляти пісок з жовчовивідної системи.

5. Прохідність і природна форма жовчних проток відновлюються з допомогою так званого сліпого зондування (тюбажа) — проводять його після нічного сну, не встаючи з ліжка. Альо напередодні — з другої половини дня необхідно різко обмежити прийом рідини.

«СЛІПЕ» ЗОНДУВАННЯ (ДЮБАЖ)

Прохідність і природну форму жовчних ходів можна відновити ще до того, як почнуться серйозні захворювання печінки і жовчного міхура. Для цього є кілька простих способів «сліпе» зондування в домашніх умовах.

Головні принципи «сліпе» зондування (або дюбажа), незалежно від засобів, які застосовуються при цьому, такі:

1) проводити його необхідно після нічного відпочинку, не встаючи з ліжка! Щоб не виникло гострого бажання піднятися вранці, необхідно напередодні, починаючи з другої половини дня, різко обмежити прийом рідини, скоротивши його до мінімуму;

2) всі рухи, повороти повинні бути плавними і обережними;

3) дуже важливо при цьому розслабити нервову систему, подумки поринути у приємні мрії або спогади. Цю процедуру не варто робити зовсім, якщо напередодні стався сімейний скандал або інша стресова ситуація.

Пропонуємо на вибір декілька засобів і способів зондування, є кращими, ніж сорбіт і ксиліт, до яких усі звикли.

1 стакан молока закип’ятити, змішати з 0,5 літра кефіру, додати 1 склянку сироватки від сиру, який був зроблений напередодні.

Лягти на правий бік на грілку на 45 хвилин — 1 годину. Перед тим як лягти на грілку випити 2/3-1 стакан зробленої суміші. Через 10 хвилин знову випити 2/3-1 стакан суміші і ще через 5-7 хвилин випити 2/3-1 стакан суміші.

Пролежати ще 40 хвилин — і зондування закінчено. В цей день їсти тільки сир, приготований напередодні.

3 жовтки змішати з 30 г цукрової пудрити + 30 г коньяку, збити міксером і випити натщесерце. Весь час бути в русі. Пити тільки чай з сухариками. Ввечері приготувати легкий рисовий суп. Процедуру робити 1 раз на тиждень, чотири тижню поспіль, а протягом року — 3-4 рази.

Випити натщесерце 1 склянку мінеральної води, підігрітої до 35С.

Прив’язана зв’язати до правого підребер’я теплу грілку. Робити гімнастику 20 хвилин. Через 20 хвилин знову випити 1 склянку підігрітої мінеральної води і будь жовчогінною трави чи збору, або 2 таблетки Но-Шпи. Потім лягти на теплу грілку на 30-40 хвилин.

Не встаючи з ліжка, з’єднання їсти 1 десертну ложку меду, якщо немає алергії, і запити 1/2 склянки теплої води. Повільно повертаючись, лягти на правий бік і ще раз з’єднання їсти 1 десертну ложку меду, запиваючи 1/2 склянки гарячої води. Через 10-12 хвилин випити 1/2-1 склянку гарячої води. Лежати на теплій грілці 50 хвилин або 1 годину.

Кілька порад, як усунути неприємний запах з рота і допомогти налагодити роботу печінки.

Відвар трави БАРВІНКУ.

1 столову ложку подрібненої трави залити склянкою окропу. Настояти і пити як чай протягом дня. Скоринки ЛИМОНА з ЦУКРОМ. Скоринки лимона перекрутити на базі ясорубці, додавши 1 десертну ложку цукру. Приймати на кінчику чайної ложки через 10-15 хвилин після кожного прийому їжі.

Трава ЧЕБРЕЦЮ.

Заварювати 1 столову ложку трави на 11/2 склянки окропу, пити замість чаю в проміжках між їжею.

Цвіт і листя СУНИЦІ.

На зиму заготовити цвіт і листя суниці. Заварювати 1 столову ложку суміші на 1/2 склянки окропу, пити по кілька ковтків в проміжках між їжею 7-8 разів на день. Якщо є можливість, в сезон суниці поїсти побільше ягід.

Кілька разів в день в проміжках між прийомами їжі з’їдати 1 столову ложку МЕДУ. Бажано робити це 5-6 раз в день

З книги Світлани Ільїної «Як треба харчуватися. Хвороби печінки та жовчовивідних шляхів»

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України