Авторські статтіТехно

Фахівці із США змоделювали ситуацію, коли наше Сонце згасне

Жахливі наслідки такої події вкрай негативні для всього живого на Землі. Саме по собі дане питання давно цікавило вчених – уявити собі життя на нашій планеті у відсутність Сонця. Комп’ютерна модель такої ситуації дозволила їм зробити досить сумне відкриття. Виявляється події будуть розвиватися за таким сценарієм: на планеті настане повна темрява, деяка частина рослинності почне вимирати в перші кілька годин, небо буде чорним, а необхідний для життя кисень перестане вироблятися рослинами вже через вісім хвилин. За  першу добу температура повітря знизитися до 5-7 градусів Цельсія вище нуля.

Подальшим етапом будуть перебої у постачанні водою і електрикою. А через тиждень існування нашої планети без Сонця температура повітря на ній складі вже мінус 17 градусів. Вимре безліч живих організмів і цілі види рослин.

Цікаво, що такі глобальні зміни навіть за добу на поверхні Землі жодним чином не торкнуться мешканців морських глибин – вони навіть не помітять різниці ніякої. За твердженням вчених, не існує таких видів риб, які могли б вижити на глибині океану більше 8200 метрів. А пояснюється це спеціальним молекулярним механізмом, який працює у тканинах риб і дозволяє їм витримувати величезне тиск водної товщі. Але для потрапляння на глибину понад 8000 метрів, такий механізм повинен працювати вже інакше. Такі молекули називаються триметиламином або осмолітом, як раз із-за нього риба має своєрідний запах, він також не дозволяє клітинам деформуватися під впливом високого тиску.

З цього вчені зробили висновок, що більше цієї речовини міститься в тканинах тих риб, які мешкають на більшій глибині. Кращим підтвердженням цієї теорії ставши ліпарис, який живе на глибині близько 7 кілометрів і головним чином живиться ракоподібними, поїдають органічні речовини з верхніх шарів води. Занадто висока концентрація осмоліту в організмі риби призводить до підвищення рівня білка в тканинах м язів риби і «захист» припиняє свою дію, більше того – таке велике вміст цієї речовини може призвести до набряку мозку.

Але той факт, що на великих глибинах, таких як, наприклад, Маріанська западина (11 кілометрів) не мешкає риб, ще не говорити про те, що там немає яких-небудь інших форм життя. Приміром, там можуть зустрічатися одноклітинні мікроорганізми з бактерій, архей і деякі тварини, морські огірки і анемони.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України