Авторські статтіТехно

Ученим довелося вступити в сутичку з білим ведмедем за тушу мамонта

В Якутії простими людьми були виявлені добре збережені останки карликового мамонта. Експедиції науковців, які прибули досліджувати тушу, довелося відбивати знахідку у білого ведмедя, вирішили поживитися нею. З якутскими вченими зв’язався біолог Джордж Черч, бажаючий клонувати тварину.

Острів Котельний, Якутія, що представляє із себе справжню арктичну пустелю, є популярними місцем для здобувачів, які збираються туди на снігоходах по льоду і вивозять щороку від 60 до 90 тонн мамонтів.

Альберт Протопопов, керівник факультету з вивчення мамонтової фауни Академії наук Республіки Саха повідомляє, що одним з таких видобувачів була знайдена відмінно збереглася туша мамонта. Вченим передали відео і точні координати знахідки, після чого була зібрана експедиція дослідників, які майже одразу вирушили на місце. Вчені провели на острові два тижню.

Туша мамонта була розташована в зоні припливу, і працювати з ним було дуже складно. До речі, повністю витягти її не вдалося, і було прийнято рішення залишити її там до найближчої весни.

Належала туша дорослій особині карликового мамонта. Раніше різним експедиціям вдавалося виявити кістки мамонтів такого виду, проте це перший випадок, коли на тварину збереглися м які тканини і навіть шерсть. Коли дослідники вийняли жмут вовни і промили його, їх захопленню не було меж: вовна відливала золотим, не сірим, як зазвичай.

Під час експедиції стався кумедний випадок. Вночі, поки всі учасники спали, до місця розкопу підійшов білий ведмідь і вирішив скористатися тушею мамонта в якості їжі. Він вчепився зубами в ногу мамонта і лапами допомагав собі тягнути її геть. Від шуму прокинувся провідник учених Семен Яковлєв, забивши тривогу, розбудивши інших. Спільними зусиллями вони почали галасувати усіма можливими способами: гриміти посуд, кричати, але тільки після кількох пострілів з ракетниці тварина відпустило видобуток і сховалося.

До знахідку прикутий інтерес всього світового наукового співтовариства, адже останки зберегли м які тканини, а отже могли зберегтися і клітинні структури ДНК. Американський біолог Джордж Черч з Гарварду, який займається воскресінням вимерлих видів, зустрівся з якутскими вченими, після чого було оголошено про рішення створити велику міжнародну команду фахівців для проекту відтворення живого мамонта. Клонувати тварину імовірно збираються наступним чином: оскільки цілого ядра немає, Джордж Черч розробляє метод внесення певних ділянок ДНК мамонтів у цілу ДНК азіатського слона, його найближчого родича.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України