Новини

Види сімейного бюджету, його плюси і мінуси

Гроші відіграють важливу роль в житті кожного. А коли дві людини погоджуються жити разом, то фінансовому питанню варто приділити особливу увагу.


Такі завдання, як планування бюджету, облік витрат і доходів, витрати на особисті та загальні потреби, гроші в борг, обов’язково постають на порядку денному у кожної молодої пари, і від того, наскільки успішно вони будуть розв’язані, багато в чому залежать подальші відносини і “погода” в будинку. Якщо бракує грошей, то можна завжди скористатися онлайн кредитуванням тут: https://ccloan.kz і отримати позику на будь-які витрати.

Склад сімейного бюджету
У кожному бюджеті середньостатистичної сім’ї (чоловік, дружина, дитина) є дві статті доходу – дохід чоловіка і дохід дружини. А ось статей витрат цілих чотири – витрати на сім’ю, особисті витрати чоловіка, особисті витрати дружини, витрати на дитину. Формування і контроль такого бюджету відбувається набагато складніше. Різні комбінації доходів і витрат в результаті дають нам 3 види сімейного бюджету: спільний, роздільний і змішаний бюджет.

Загальний бюджет
Загальний або спільний бюджет передбачає збір всіх грошових коштів у «общак», з якого ведуться витрати на всі потреби. З цих грошей проводиться оплата за комунальні послуги, мікрокредити, харчування та особисті витрати кожного з подружжя. Ця модель використовується в багатьох сім’ях ще з давніх часів. І в неї є свої переваги, наприклад:

фінансова прозорість;
зручність при накопиченні;
зближення подружжя.

Але є і свої мінуси, такі, як:

конфлікти при нерівній сумі доходів кожного з подружжя;
неможливість робити великі подарунки один одному;
розбіжності при розпорядженні грошима.

Роздільний бюджет
Сучасні молоді сім’ї все більше віддають перевагу роздільної моделі ведення бюджету, де кожен сам розпоряджається своїми доходами. Плюсами такого способу є:

фінансова незалежність партнерів;
можливість витрачати у відповідності зі своїм доходом.

А мінусами:

складності при накопиченні коштів;
розбіжності в питаннях оплати спільних витрат (комуналка, кредити, витрати на дітей);
цей тип не підходить подружжю з великою різницею у рівні доходів.

Змішаний бюджет
Щоб нагодувати вовків і врятувати овець, існує третя модель – змішаний бюджет. При цьому кожен з подружжя відраховує в загальний бюджет певну суму або еквівалент у відсотках, а решта – витрачає на власний розсуд. У такому разі витрати на сім’ю і дітей оплачуються з «общака», і кожен з подружжя має можливість розпоряджатися своєю частиною доходу на свій розсуд.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України