Техно

Вибираємо змішувач для ванної, який не підведе

У цій статті розповімо про вибір кращого матеріалу для змішувача, а також розглянемо різні класифікації та правила догляду за змішувачем для продовження терміну його служби.

Зараз на ринку сантехніки вибрати якісний змішувач стало куди простіше, ніж раніше. Величезний вибір продукції самих різних марок припускає легке вирішення питання з придбанням нового змішувача для ванної кімнати.

Набагато простіше стало підібрати цей елемент під стать стилю приміщення, благо, матеріалів, з яких зроблені змішувачі, стало набагато більше, а дизайнерська думка не знає меж. Однак, серед цього різноманіття легко і заплутатися, вибравши щось невідповідне і деколи навіть неякісне.

Щоб цього не сталося, розповімо як вибрати хороший змішувач для ванної і як за ним доглядати, щоб довше жив.

Що ж краще? Однозначної відповіді на це питання Ви не знайдете. Враховуючи, що у кожної людини свої потреби та критерії вибору, універсального рішення не існує.

Можна сказати, що основними критеріями вибору якісного змішувача є матеріал, функціональність, особливості експлуатації і ступінь легкості монтажу. Головна порада – купуйте не один змішувач для всієї ванної, а окремий для душу, раковини і ванни, в іншому випадку один єдиний змішувач при підвищеному навантаженні вийде з ладу раніше терміну.

Звичайно, важливу роль відіграє і стиль – під кожен конкретний стиль інтер’єру підбираються свої матеріали, з яких виготовлений змішувач, а також його конструкція. Приміром, у ванну в стилі хай-тек відмінно впишеться змішувач з поворотною ручкою, а ось в класичному інтер’єрі доречно буде виглядати конструкція з двома вертушками.

Найпростіший і легкодоступний матеріал – це пластик. Він і за вагою легкий, і коштує дешевше, і встановити такий змішувач набагато простіше. Одна проблема – не живуть довго пластикові речі, скільки їх не бережи. Тому потрібно купувати якісні змішувачі на http://istoki.com.ua. На сторінках інтернет-магазину Истоки ві можете придбати сантехніку для ванни та водопостачання. Також ви найдете змішувачі по доступній ціні.

Якщо вибирати з того, що жорсткіше – можна звернути увагу на легированную сталь. За вагою вона перевершує пластик, стійка до іржі, проте зараз мало хто з виробників воліє використовувати цей матеріал – надто вже важкий він в обробці. Та й по терміну служби він теж далеко не чемпіон. Сплав кремнію з алюмінієм, що отримав назву силумін, також використовується у виробництві змішувачів. Цей матеріал теж успішно протистоїть корозії, проте досить крихкий і легко ламається.

Безпрограшний варіант для змішувача – латунь. Цей матеріал надійний і довговічний, при цьому досить важкий. Так що висока питома вага – показник якості виробу. До того ж, латунь є екологічним металом, оскільки на заводах чітко дотримуються пропорції міді і цинку, що не шкодять здоров’ю людини. Вироби з латуні хромують або нікелюють. Перший спосіб захищає змішувач від корозії, а другий економить кошти. Моделі солідніше покривають бронзою, сріблом або позолотою. Також в моді ефект старіння поверхні. І звичайно головне достоїнство латуні – стійкість до корозії.

Змішані матеріали Бажаючим купити щось якісне, і при цьому заощадити, можна порадити звернути увагу на групу змішувачів, при виробництві яких використані різні матеріали. Так головний кран виконаний з латуні, а решта комплектуючі з міцного пластику. Буде ще краще, якщо кріплення і регулюючі складові будуть зроблені з нержавіючої сталі.

Класифікація визначається за кількома параметрами змішувачів. За типом кріплення вони діляться ті, що призначені для вертикального і горизонтального кріплення. Вони можуть встановлюватися на ванну або раковину або прямо на стіну – це вже залежить від розташування труб у ванній. За типом конструкції розрізняють такі змішувачі: Двовентильні; Одноважелі; Термостатичні; Безконтактні. Дизайнери інтер’єрів радять підбирати змішувачі виходячи із стилю дизайну, використовуваного у ванній, тому спочатку визначитеся зі стилем, а потім вже з деталями. Двохвентильні змішувачі – досить звична і поширена конструкція, в якій визначальним елементом є кран букса, що відкриває або блокує струм води. Перевагами цього типу змішувача є простота монтажу і можливість швидкого регулювання температури води. Слабка сторона криється в прокладках, які досить швидко зношуються і потребують заміни. В іншому випадку кран почне протікати.

Температура води і її натиск доводиться підбирати окремо. Якщо температура регулюється швидко, то з напором може виникнути проблема – за час його регулювання води витече чимало. Правда, всі перераховані проблеми вирішуються, якщо змішувач оснащений керамічними клапанами. За ціновим співвідношенням двохвентильні змішувачі знаходяться в одній категорії з змішувачі одних. Двохвентильний смесітельДвухвентільний змішувач Одноважільні змішувачі – виглядають стильно і регулюють температуру поворотом важеля. Плюсом цієї конструкції є можливість одночасного регулювання натиску і температури води. Само собою, для управління цим процесом Ви обійдетеся однією рукою, а всього один рух пензля – і вода перекрита в будь-який момент.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України