Техно

Вибираємо металочерепицю – характеристики

металочерепиця вітчизняного виробника
металочерепиця вітчизняного виробника

Почати розмову про металевих покрівельних матеріалах, мабуть, треба з традиційною оцинкованої покрівлі. Адже раніше будинок, покритий гладким оцинкованим залізом, був просто шиком. І скидати цю покрівлю з рахунків, мабуть, зарано. Ось тільки охочих фарбувати оцинковку з періодичністю щонайменше раз на два роки з кожним роком чомусь стає все менше і менше. Так і фахівців-покрівельників, які хочуть і можуть працювати з гладким оцинкованим листом стає все менше і менше.

Більш популярним покрівельним матеріалом є оцинкований профлист. Монтувати покрівлю з такого матеріалу набагато простіше, ніж з гладкого оцинкованого листа, що, до речі, багато в чому й пояснює його популярність. Та ось тільки й у цього матеріалу є свій недолік – через кілька років експлуатації, коли цілісність шару цинку під атмосферним впливом порушується, доводиться починати регулярну фарбування покрівлі.

Ось ці експлуатаційні недоліки змушують вітчизняного покупця все частіше схилятися при виборі покрівельного матеріалу в бік металочерепиці – і монтаж не так складний і з експлуатацією проблем немає. Адже кому хочеться по даху з пензлем і відром фарби лазити, навіть раз на два роки.

Пропоновані рекомендації призначені для приватного забудовника і для тих, хто вже має досвід в будівництві.

В даний час ринок покрівельних матеріалів представлений широким спектром різної продукції. Різноманіття торгових марок, фірм-постачальників і пропонованих умов робить процес вибору металочерепиці заняттям не одного дня. Тому краще звернутися до професіоналів – працівники інтернет-магазину ДахСтрой допоможать вам підібрати покрівельний товар. Купити металочерепицю Луцьк ви можете безпосередньо на сайті. Крім того, доаставка товару здійснюється по всій території України.

Давайте тоді почнемо з того, що розберемося, що ж таке металочерепиця в самому широкому сенсі цього поняття. Ну, а яке з перерахованих видів покриттів вибрати – це особиста справа клієнта. Якщо вважає, що у нього вологість побільше, або повітря забруднене відходами промислових підприємств, то краще вибрати більш товсте покриття. Ну, а оскільки більш товсте покриття більш стійко до механічних впливів, то це дає і ще одна перевага – не треба пильно стежити за робочими при монтажі. Адже не будеш же цілий день сидіти з ними де-небудь на висоті третього поверху. Більш товсте покриття можна рекомендувати і для будинків, що будуються в лісовій смузі: обсипається на покрівлю хвоя і листя – це і механічний знос, і джерело підвищеної вологості, і джерело корозійної небезпеки (прение і гниття).

Металочерепиця – це покрівельні листи з оцинкованої сталі з кольоровим полімерним покриттям, з малюнком, що імітує натуральну черепицю. Як універсальний покрівельний матеріал, вона монтується на всіх типах поверхонь і конструкцій будівель, при єдиному технологічному обмеження – кут ухилу ската покрівлі повинен бути більше 14 градусів. Виготовлена зі сталі з полімерним покриттям, металочерепиця використовується у всіх кліматичних зонах світу. Металочерепицю з успіхом використовують при облаштуванні покрівельних покриттів в котеджному будівництві багатоповерхових громадських будівель, промислових і торгових об’єктів. Досить суттєво й те, що при ремонті старих дахів не обов’язково демонтувати стару покрівлю, а відслужили покрівельні матеріали з руберойду, плоского заліза, бітумної черепиці і т. п. можуть використовуватися в якості додаткової гідроізоляції.

Вихідний матеріал для металочерепиці – гарячеоцинкований лист з багатошаровим двостороннім покриттям. Сталева основа дає міцність, алюміній захищає від корозії, цинк утворює катодний захист поверхонь зрізу і пошкоджень. Практичні випробування показали, що корозійна стійкість листа в 2-6 разів перевищує стійкість звичайного оцинкованого листа. Захисне полімерне покриття металочерепиці дозволяє витримувати матеріалу кліматичні навантаження від -50 до +120 0С.

Один квадратний метр металочерепиці важить усього близько 5 кг Легкість металу значно здешевлює конструкцію кроквяної системи, а також вартість доставки до місця призначення і монтажу. Металочерепиця швидко монтується. Листи кріпляться до решетування за допомогою покрівельних саморезов. Досвідчена бригада з двох чоловік може змонтувати до 100 кв. м металочерепиці за один день. Її монтаж в порівнянні з бітумної чи натуральною черепицею обходиться значно дешевше, при більш низькій вартості і підготовчих робіт, і матеріалів. У металочерепиці великий термін служби (до 50 років), висока корозійна стійкість і стійкість кольору. Крім того, цей покрівельний матеріал відрізняють: архітектурна виразність, різноманітність кольорів і фактури полімерних покриттів, екологічна безпека, а також прийнятна ціна.

Види полімерних покриттів металочерепиці, що застосовуються сьогодні.

Покриття PVF2 (пурал) відрізняється тим, що в його складі міститься високоякісний пігмент, який надає поверхні красивий блиск та колір, а також твердість, визначальну високі брудовідштовхуючі властивості і пластичність. PVF2 володіє хорошими антикорозійними властивостями і стійкістю до атмосферних впливів. Дане покриття рекомендується для облицювання фасадів і пристрою покрівель. Пурал – покриття на основі поліуретану, є оптимальним для виробництва профлистів, металочерепиці та пристрою фальца кровель. Хімічний склад пурала забезпечує стійкість металочерепиці до механічних впливів, впливу снігу і льоду, стійкість до УФ-випромінювання і дії хімічно активних компонентів навколишнього середовища. Додаються до складу акрилові частинки надають покриттю шорсткість і твердість. Підвищена стійкість до хімічної і механічної корозії обумовлює дуже довгий термін служби пурала без втрати таких зовнішніх характеристик, як яскравість кольору і цілісність покриття. Матеріал відмінно профілюється, легко і без пошкоджень піддається фальцювання і монтується. Важливим чинником є і широкий діапазон рекомендованих робочих температур: від -15 до +120 0С.

PVC 200 (пластизол) – м’яке і стійке до пошкоджень покриття металочерепиці з товщиною шару 200 мкм. Поверхня має текстурний малюнок під шкіру (шагрень), або в штрих (березова кора). Хороша формуемость і оброблюваність пластізола, а також його підвищена стійкість до механічних пошкоджень обумовлюють часте застосування матеріалу для тих покрівель і поверхонь, по яких потрібно ходити або піддавати їх подальшої обробки. PVC 100 – покриття товщиною 100 мкм, має гладку поверхню, рекомендується для застосування у внутрішніх приміщеннях. Завдяки своїй відмінній формування, в двосторонньому виконанні.

PVC 100/100 (поліестер) є вихідним матеріалом для виробництва водостоків та металочерепиці високої якості. Поліестер – найпоширеніше покриття для сталевого листа, що застосовується в будівництві. Це добре апробований для зовнішніх робіт матеріал, що володіє стійкістю кольору і глянцем при високій пластичності. Поліестер – це розумний і економічно вигідний вибір, якщо будівля не перебуває у умовах особливо забрудненого навколишнього середовища. Матовий поліестер – різновид звичайного поліестеру, з теплою матовою поверхнею, надає покрівлі вид натуральної черепиці. Металочерепицю з цим покриттям зазвичай вибирають для будівель в курортних зонах і котеджів, де потрібне відчуття м’якого спокою в кожному елементі будівлі. Матовий поліестер популярний серед тих, хто шукає альтернативу блискучим традиційним поверхонь.

Куплений матеріал потрапляє на дах далеко не відразу.

Як правильно зберігати профільовані листи?

Правильне зберігання та поводження з листами покращують збереження їх зовнішнього вигляду. Рекомендується зберігання листів на дерев’яних підкладках, укладених з кроком не більше 1 метра і не менше 20 см від землі. Оцинковані листи повинні бути покладені з нахилом для стікання води і з зазором між листами для циркуляції повітря. Листи металочерепиці мають певні геометричні розміри і при монтажі їх іноді доводиться підрізати, і чим складніше покрівля, тим частіше доводиться це робити.
За допомогою якого інструменту краще різати металочерепицю?

Під час роботи аркуші повинні бути захищені. Для різання використовуються ножиці по металу, ножівка, ножиці – “гризуни” або ручна циркульна пила з твердим полотном. Застосування кутової шліфувальної машини заборонено. Відходи від свердління та різання повинні бути ретельно видалені.

Як влаштовується решетування даху під укладання металлочерепичной покрівлі?

Чим вище профіль металочерепиці, тим рідше крок обрешітки.

З монтажем нової покрівлі все зрозуміло. А як поступати при заміні старої покрівлі на нову?

Треба сказати, що настил з металочерепиці підходить майже для всіх типів дахів. І все-таки треба пам’ятати, що сталева покрівля має відомий мінімальний кут нахилу, тому слід насамперед перевірити перевищує кут нахилу Вашого даху це мінімальне значення. Крім цього, звичайно ж, необхідно перевірити цілісність і надійність несучих елементів старої покрівлі і зробити необхідний ремонт. Необхідно також подбати про нижньому гідроізоляційному настилі.

В залежності від матеріалу старого настилу його доводиться розбирати або залишати на місці. Якщо настил видаляють, то профільні листи кріпляться до старої решетуванні. В цьому випадку доведеться доопрацювати її до вимог, що відповідають вимогам решетування нового настилу.

Чим кріпляться листи металочерепиці?

Листи металочерепиці кріпляться до решетування нержавіючими м гвинтами 4,8х35 мм. Гвинти розташовуються в канавках профілю і загвинчуються з допомогою безступінчастого дрилі. Завинчивайте гвинт до підняття тиску ущільнювального гумового кільця на 1 мм над шайбою.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України