Техно

Вибираємо Bluetooth навушники

Користувачі, ще недавно не думали про покупку Bluetooth-навушників, все частіше поглядають у бік. Виробники смартфонів почали відмовлятися від стандартного 3,5-міліметрового роз’єму – і ось результат.

Кане міні-джек – ще неясно, але питання вибору бездротових навушників актуальне як ніколи. У цій статті ми поговоримо про ситуації на ринку Bluetooth-навушників, дамо кілька порад, за їх вибором, а також розповімо про декілька моделей, показавшихся нам цікавими. Вперед!

Що діється на ринку Bluetooth-навушників?

Виробники навушників почали робити упор на бездротові моделі близько 2-3 років тому – помітно раніше, ніж міні-джек став зникати з смартфонів. Основні гравці на сьогоднішньому ринку Bluetooth-навушників — це широко відомі аудіо-брендів: Sony, Sennheiser, Harman Kardon. Великий вибір навушників вам запропонує магазин Instore в розділі  https://instor.com.ua/bluetooth-naushniki/. На сайті працює

Ринок, проте, постійно зростає, сюди підтягуються виробники акустики, бездротових аксесуарів, досі маловідомі китайські компанії, що представляють часом досить цікаві продукти.

Скільки коштує хороший бездротовий звук? Ціни якісних вставних Bluetooth-навушників починаються від 40 $, повнорозмірних і накладних – від 90$

Топові моделі у більшості виробників коштують близько 300$. Із збільшенням ціни росте якість звуку – а також можуть з’являтися різні додаткові функції – наприклад, система активного шумозаглушення. Хоча, саме ця функція зараз все частіше зустрічається в недорогих моделях.

Як вибирати бездротові навушники?

Приблизно за тією ж схемою, що і провідні. Однак, щоб не прогадати, доведеться-таки звернути увагу на декілька нюансів.

Перший із них – час автономної роботи. Повнорозмірні і накладні Bluetooth-навушники здатні протриматися без підзарядки в середньому 12-20 годин, у вставних моделей цей показник зазвичай нижче – 5-8 годин. Різниця відчутна, і не виключено, що для деяких користувачів саме вона стане визначальним параметром при виборі форм-фактора.

До речі, накладні, повнорозмірні навушники здебільшого передбачають можливість підключення до джерела за допомогою кабелю, у разі розрядки акумулятора їх можна продовжувати використовувати через дріт. Вставні моделі, як правило, цієї опції позбавлені.

Ще один параметр — версія Bluetooth. Варто, однак, пам’ятати, що зв’язка з двох пристроїв з різними версіями Bluetooth використовує протоколи більш старої версії, і якщо, наприклад, у вашому смартфоні стоїть Bluetooth 3.0, переваг при використанні навушників з більш свіжим Bluetooth не буде.

Говорячи про Bluetooth, не можна обійти увагою технологію aptX (у якої, до речі, є більш досконалий, але ще малопоширений побратим aptX HD), що забезпечує підвищену порівняно з традиційним кодеком SBC якість передачі звуку.

У більшості сучасних якісних Bluetooth-гарнітур ця технологія, благо, є – інша справа, що не всі смартфони і планшети підтримують її. Якщо для вас важлива якість бездротового аудіо-сигналу, радимо до покупки навушників переконатися, що пристрій, з якого ви збираєтеся слухати музику, підтримує цю технологію.
Амбушюри повнорозмірних навушників, таких як Beats by Dr. Dre Studio, повністю охоплюють вушні раковини.

До речі, делікатним є питання – в якому випадку звук краще – по дроту, або через aptX?

Так, бездротові технології удосконалюються, однак виходячи з поточного досвіду прослуховування, можемо заявити – якщо джерело більш-менш якісне (ну хоча б HTC One M8, який використовується автором статті), через дріт звук буде краще. Об’ємніше, детальніше, з більш природними тембрами, більш розбірливим басом – немов у музику сильно додали бітрейта.

Чесно кажучи, різниця дуже відчутна. Виходить, купуючи дорогі бездротові навушники, і використовуючи їх виключно по Bluetooth, користувач серйозно недоотримує в якості звучання в порівнянні з тим, що ці ж навушники можуть видати через провід – особливо з якісним джерелом.

Чи варто в такому разі той, кого цікавить переважно бездротове прослуховування музики, витрачати 10-20 тисяч рублів на навушники, якщо вони свідомо не розкриють свого потенціалу, граючи по Bluetooth? Це кожен вирішить для себе сам, виходячи з принципу розумної достатності.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України