Авторські статті

Влада постійно намагається дискредитувати ідеї Майдану

1:00. Ніч із 2 на 3 січня 2014 року. Це 43-я ніч на Майдані Незалежності в столиці України. Зі сцени, яка працює в опозиційному містечку “Майдан” цілодобово, лунає відома коляда “Ой радуйся земле!” Там панує український незламний дух. Валерій Черняков одягає спеціальний одяг, в якому щоночі виходить на чергування на Майдані Незалежності. Теплу куртку покриває світло-жовта жилетка з написом “Народний депутат України”.

Їх виготовили для всіх опозиційних народних депутатів на Майдані, щоби були впізнавані серед людей. Валерій Вікторович жартує: “Напевне, щоби “беркутівська” палиця оминала, або ж навпаки – наздоганяла…”. Хоча під час розгонів мирних протестів у ніч на 30 листопада 2013 року на Майдані Незалежності, 1 грудня біля Адміністрації Президента та 11 грудня під час штурму КМДА постраждали всі – народні депутати, журналісти, старші мітингувальники, жінки… Мирний протест українців, які занадто довго терпіли приниження гідності, зупинив це поліційне свавілля. Народ мужньо повстав і чекає виконання вимог: покарання винних у побитті мирних громадян, відставки уряду, підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Український народ здивував сам себе і увесь світ.

– Скільки днів Ви на київському Майдані?

– З першого дня. Коли 21 листопада 2013 року народ вибухнув обуренням проти призупинення урядом підписання Угоди про асоціацію з ЄС – все почалося миттєво, за кодексом честі й гідності, із принципу. Кожен народний депутат-свободівець зайняв свій пост на Майдані поруч із народом, який делегував нас у Верховну Раду працювати задля змін на краще, в ім’я майбутнього наших дітей.

– Ви – заступник коменданта з охорони наметового містечка на Майдані Незалежності. Чи часто на території відбуваються сутички, провокації?

– Бувають і дуже часто. Щоночі практично щось трапляється. 13 грудня, до прикладу, сталася пікантна ситуація. До готелю “Україна” з Миколаєва підвезли цілий автобус тамтешніх безхатченків. Бездомних із притулку тимчасового перебування висадили біля будівлі й пообіцяли гроші, якщо ті “засвітяться перед камерами”. Наказали йти на Майдан, але охорона їх перестріла. Потім, з’ясувавши ситуацію, їх нагодували, переодягнули і знайшли можливість за кошти Майдану відправити на батьківщину. (Деталі – тут: http://goo.gl/nrY9Pj; http://grim.in.ua/news/2013/12/13/5638 – авт.)

– Що хотіли цим показати?

– Влада у такий спосіб хотіла дискредитувати ідею Майдану, наперед маючи намір відзняти цих людей, яких, за їхніми словами, в автобуси “пакувала” миколаївська міліція. Збирали похапцем по всьому місту і деяких цієї ночі не дорахувалися у притулку для безхатьків. Цікаво, що привезли їх о 1-й ночі, і раптом тут-як-тут опинилися камери провладних телеканалів, завзято виконуючи “замовлення” на приниження і дискредитацію мирного народного протесту.

– У Вас відведено години для чергування?

– Так, я щоденно чергую з 1-ї до 5-ї ранку, а це – непростий нічний час. Щоночі щось відбувається. Завжди у юрбі знаходимо провокаторів – це тенденція щодо Майдану, коли прагнуть здійснити будь-яку провокацію проти опозиційних сил. Перед самим Новим роком охорона зловила підполковника УБОЗу, який ножем пошкоджував намети, підрізаючи розтяжки. Ми передали його правоохоронним органам, викликавши оперативну групу. На Майдан намагаються проникати перевдягнуті міліціянти, часом на підпитку, щоби вчинити у будь-який спосіб якусь провокативну дію. Часто випроваджуємо молодиків, схожих на “тітушків”.

– У новорічну ніч на Майдані було понад 200 тисяч українців. Все обійшлося мирно?

– У новорічну ніч дійсно було спокійно. Такої кількості тверезих людей у ніч Нового Року ще однозначно ніхто не бачив. Це теж своєрідний український рекорд. Майдан був налаштований на виконання Гімну України, який фіксували представники Книги рекордів Гіннеса, а також на світлу ніч сподівань змін на краще у наступному році.

– Як сприймають учасники Майдану чергування народного депутата, який щоночі перебуває між людьми?

– Добре сприймають, з піднесенням, а іноді й подивуванням. Як справжніх народних депутатів від опозиції, які не відпочивають на Канарах чи катаються в Альпах на лижах у складний для країни час, а перебувають разом із народом, разом із ним відстоюють цілісність і цінності держави.

– Ваша позиція щодо заяв деяких закарпатців із закликом згортати Майдан?

– Це позиція страуса або провокатора. Це люди, які приїхали на Майдан як туристи на кілька днів, для фотосесії. Вони не внесли нічого нового у життя Майдану. Їхнє завдання, очевидно, сидіти в теплій хаті біля компютера у соціальних мережах і повчати, як правильно боротися з владою.

– Революція гідності, Марш мільйонів – нові вирази, які народив саме Євромайдан-2013. Ми змужніли до революційного часу?

– У нас мирне протистояння, але його наслідком є те, що Україна стала відомою в усьому світі. Більше місяця Україна й українці не сходять із шпальт провідних газет світу, увесь світ підтримав українців у прагненні стати повноправним членом Європейської спільноти. Можливо, саме це зупинило владу в здійсненні наступних силових дій.

– Але ж силові дії таки відбулися?

– І влада програла в них, бо ми дали відсіч. Силові дії влади ще більше згуртували людей, налаштували на самоорганізацію й самозахист. Я брав участь у всіх протистояннях на Євромайдані – між владою і людьми, між владою і охороною. Коли зробили спробу знести барикади на вулиці Інститутській, то пригнали спеціальну машину МНС та десятки машин внутрішніх військ. Депутати-свободівці вмить висипали на Майдан Незалежності, а я заліз зверху на кабіну автомобіля. Щоби перешкодити водію рух, накинув на вікно кабіни куртку і попередив його про наслідки, на які його наражають і на нього ж перекладуть усю відповідальність. І водій відмовився їхати далі. Коли я оглянув навколо себе ситуацію, то стільки “космонавтів” у шоломах разом мені ніколи не доводилося бачити, а тим паче тримати з ними чоловічу розмову.

– У перший день нового року намагалися здійснити підпал на восьмому поверсі Будинку Профспілок. Час деструктиву триває?

– Влада розуміє, що зміни в державі мусять відбутися. Питання в тому, настільки вони сьогодні здатні поступитися, тому й тривають постійні провокації. А наші вимоги незмінні: покарання винних у побитті мирних людей, відставка бездарного уряду, який довів економіку України до зубожіння процесом її монополізації “регіоналами”, і повне перезавантаження влади. Кроку назад ми не відступимо. Довибори у Верховну Раду України показали, що в цього режиму вичерпані аргументи чесного діалогу.

– Тож скільки часу стоятиме Майдан?

– Поки не буде виконано вимоги опозиції.

Розмовляла Ірина Гармасій.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України