Авторські статтіЗдоров'я

Великий живіт: які продукти провокують утворення жиру навколо талії?

Мати струнку фігуру і тонку талію хочеться кожній жінці. Тільки часом представниці прекрасної статі і правильно харчуються, і дотримуються дієти, режиму дня дотримуються, а ненависний жир з живота так нікуди не йде. А що, якщо спробувати впоратися з цією неприємністю шляхом виключення деяких продуктів з раціону?

Борошняні та кондитерські вироби

Це найголовніші вороги плоского животика! Всі продукти, що містять велику кількість борошна, неминуче тягти за собою утворення протилежного «жирку»! До таких прийнято відносити як хліб і будь-які хлібобулочні вироби, так і здобні булочки або булочки, а також апетитні пиріжки з тортиками.

Солодка випічка буквально рясніє швидко розщеплюваними простими вуглеводами – в результаті їх попадання в організм почуття насичення швидко покидає людину, і він знову і знову тягнеться за черговою тістечком. А продукти розщеплення простих вуглеводів незмінно відкладаються на талії у вигляді жиру. Особливо активно утворенню жиру на животі сприяють здобна випічка, морозиво, солодке печиво, щедро присмачені масляним кремом тістечка і тортики, а також шоколад і найрізноманітніші джем або варення.

Цукор

Заради здобуття плоского живота не завадить відмовитися від цукру, а також від тих продуктів, в яких він міститься в дуже великих кількостях. До речі, до таких належать і магазинні пакетовані соки.

Якщо зовсім відмовитися від солодкого ніяк не виходить, можна спробувати замінити цукор медом – вживається в розумних кількостях, цей натуральний продукт буде абсолютно нешкідливий для фігури.

Сіль

Кількість солі в організмі теж не має бути надто великою – сіль наділена здатністю затримувати воду, що в свою чергу може спровокувати появу непривабливих набряків.

Картопля

Його допускається вживати лише у відварному вигляді, при цьому в ідеалі бульби повинні бути від свіжозібраного врожаю. Що стосується улюбленої багатьма смаженої картопельки, то вона не тільки жодним чином не сприятиме схудненню (більш того, талія під впливом картопляного крохмалю буде тільки збільшуватися), але і не принесе ніякої користі організму.

Білий шліфований рис і манна крупа

Крохмаль, що входить до складу такого рису, далеко не найкращим чином позначається на фігурі. Звичайно, повністю виключати з раціону білий рис не варто, але і частіше двох разів на тиждень його теж краще не вживати. Зате коричневий рис можна їсти стільки, скільки захочеться.

Що стосується манної крупи, то її теж потрібно внести у список заборонених продуктів, інакше жир з живота не тільки не буде йти, але і почне прибувати.

Виноград і банани

Як це ні парадоксально, але ці фрукти теж можуть спровокувати збільшення жирових відкладень на животі, так що не варто надмірно ними захоплюватися.

Каші швидкого приготування і мюслі

Від цих продуктів теж краще відмовитися, так як вони багаті простими вуглеводами, до того ж після їх вживання почуття голоду досить швидко повертається.

М’ясні бульйони і жирні м’ясо

Налягати на наваристі м’ясні бульйони – далеко не найкраща ідея, адже в них міститься багато холестерину. Так і жирного м яса в раціоні всіх бажаючих знайті плоский животик теж не місце.

Майонез, ковбаси, копченості та консерви

Активно перешкоджають позбавлення від жиру на животі і майонез, а також всілякі ковбаси, копчено риба, шпроти й самі різноманітні рибні консерви. Дані продукти містять воістину неймовірну кількість жирів і не приносять користі організму.

Фаст-фуд

Крім того, що фаст-фуд дуже калорійний, він ще здатний гальмувати відбуваються в організмі обмінні процеси, адже в ньому міститься безліч самих різноманітних штучних добавок. А там, де уповільнений обмін речовин, їжа засвоюється дуже погано, в результаті чого не доводитися вести мову і про схуднення.

Від чого варто відмовитися?

Тім, хто дійсно хоче позбутися від жиру на животі, слід не тільки скорегувати свій раціон, але і повністю відмовитися від алкоголю і сигарет.

Особливо згубно на вашому вигляді живота позначається пиво – недарма ж в народі існує стійкий вираз «пивний живіт». Для того, щоб змінити весь гардероб на речі, розмір яких перевищує звичний на два або навіть три значення, достатня щодня балувати себе пивком протягом півроку.

Втім, поява жиру на животі впливають і всі інші алкогольні напої – це обумовлено їх здатністю уповільнювати відбуваються в організмі обмінні процеси.

На які продукти варто звернути свою увагу?

Незважаючи на те, що красивий і плоский животик вимагає відмови від цілого ряду смачних, але зовсім не корисних продуктів, залишається досить багато не менш смачних ласощів, які спокійно можна собі дозволяти. Це овочі (гарбуз, ріпа, помідори з огірками, а також морква і буряк), фрукти (мандарині, лимони, дині, сливи, кавуни, яблука, персики, грейпфрути та апельсини) і ягоди (полуниця з малиною і журавлина з чорницею). Всі ці дарі природи можуть похвалитися значним вмістом клітковини, яка не перетравлюється організмом і всіляко сприяє його швидкому очищенню від накопичених в ньому шлаків з токсинами. А як гарні і корисні свіжі овочеві і фруктові салати, просто не передати словами!

Є краще частіше, але потроху. Відмінною підмогою в раціоні стануть і такі продукти, як риба, яйця, нежирне м’ясо і сир – в ідеалі їх слід поєднувати з овочами або фруктами.

А найкращим сніданком будуть каші – гречана, пшоняна, перлова або вівсяна. Особливо добре готувати їх у пароварці. На обід можна з’єднання їсти порцію смачного овочевого супчика і шматочком вареного м яса або рибки.

Що стосується вечері, то його краще замінити легким овочевим салатом.

Не завадить пити достатню кількість води – з її допомогою можна суттєво поліпшити обмін речовин. Крім того, можна сміливо дозволяти собі мінеральну воду, компоти, морси і натуральні соки.

Чим замінити «шкідливі» продукти?

Для того, щоб знизити енергетичну цінність улюблених страв, досить замінити заборонені продукти на менш калорійні варіанти. Наприклад, замість картоплі фрі можна приготувати смачне пюре або ж просто відварити бульби, салатики цілком можна заправити рослинним маслом, а не майонезом, а прекрасною альтернативою хлібу стануть не менш смачні хлібці.

Страви з жирної свинини легко можна замінити стравами з нежирної телятини або яловичини, а також з м яса птиці і кролятини. Відмінним варіантом у даному випадку стануть і субпродукти (серце, язик або печінка) – у них набагато менше калорій, ніж в будь-якому м’ясі, а користь від таких продуктів куди відчутніше. Що стосується способу приготування, то будь-які м’ясні страви найкраще гасити або відварювати.

Якщо ж захочеться поласувати солодким печивом або тістечком, можна з’їсти хлібець з родзинками і сухофруктами, а іноді можна дозволити собі і невелика кількість кукурудзяних пластівців.

Чим небезпечний жир на животі?

Популярна фраза «Тонша талія – довше життя» має під собою дуже вагома підстава, так як жир в області талії є не тільки естетичним недоліком, але і представляє реальну загрозу для якості життя та її тривалості. Більше того, ця загроза була неодноразово підтверджена численними дослідженнями – як зарубіжними, так і вітчизняними.

Чим менше буде на животі жиру, тим у людини вище ймовірність ніколи не зіткнутися з такими небезпечними станами, як онкологія, захворювання печінки, діабет, астма, інфаркт або інсульт. Та й труднощі із зачаттям дитини в даному випадку теж будуть малоймовірні.

Вісцеральний (тобто внутрішній) жир не є інертною масою – він являє собою воістину неймовірну кількість метаболічно активних клітин, які постійно виробляють різноманітні хімічні речовини і близько тридцяти видів гормонів. При цьому велика їх частина може згубно позначатися на стані кишечника, судин, серця та печінки.

Вицсеральное ожиріння супроводжується цілим комплексом проблем, частенько званим метаболічним синдромом. По суті, жир в даному випадку стає є невід’ємною частиною ендокринної системи, приводячи до порушень ліпідного та вуглеводного обміну, а чутливість тканин до інсуліну при цьому різко знижується.

На жаль, від вісцерального жиру не вийде позбутися ні з допомогою обгортань, ні з допомогою всіляких спа-процедур, ні з допомогою масажу. Саме тому значно простіше запобігти його появі, ніж потім намагатися позбутися від нього. Однак не варто впадати у відчай, якщо жир на животі вже з’явився – він дуже чутливий до аеробної рухової активності і до зміни раціону харчування (особливо до змін його калорійності та якості). А це означає, що варто якомога швидше переглянути свій раціон!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України