Вчені встановили, як глобальне потепління позначається на жителів Арктики

Вчені з Мурманського морського біологічного інституту провели ряд серйозних досліджень еко-системи Арктики і наслідків глобального потепління, а також обробили отримані результати. У підсумку встановили, як глобальне потепління позначається на самому континенті та його мешканцях.

Ця експедиція стала першою за досить тривалий термін, так як подібні заходи дослідники проводили в далекому 1987 році. За словами генерального директора ММБІ Павла Макаревича, до недавнього часу фахівці прямували в Арктику, щоб виконати замовлення таких великих компаній, як «Газпром» і «Роснефть», зацікавлені в одержанні нових ресурсів, однак тепер інститут отримав держфінансування, при цьому перед ним поставили масштабні завдання.

Головним з яких залишається визначення механізму життя і розвитку біологічних систем в умовах Північного Льодовитого океану. Експедиція відбулася в відрізку часу з квітня по травень минулого року і зайняла 55 діб, протягом неї команда вчених приділила пильну увагу планктону, який складає основний раціон інших мешканців.

Павло Макарович розповів про підсумки експедиції, згідно з його звітом, частина планктону гине, не здатна вижити в незвичних умовах, однак її заміщає новий вид, тому інші тварини не стикаються з дефіцитом в отриманні необхідних своїх мікроелементів. Сам процес заміни носити поступовий характер, що дозволяє мешканцям Арктики пристосуватися.

uploud...

загрузка...

Про vit

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

x

Вам буде цікаво

Снігопад серйозно ускладнив транспортну ситуацію в Чехії. Відео

У ніч на п’ятницю, 16 лютого, на більшість регіонів Чехії обрушився сильний снігопад, що ускладнило ...