Мозок інвалідів функціонує по-іншому

Сканування, взяті у людей, народжених з однією рукою, показали, що ділянки головного мозку, що зазвичай пов’язані з «відсутньою рукою», переносяться до інших частин тіла, що радикально змінює мислення вчених про те, як працює мозок. Іншими словами, замість того, щоб відповідати за певні частини тіла, як вважалося раніше, різні відділи головного мозку можуть відповідати за конкретні функції.

Команда дослідників свідчить, що їх результати можуть викликати фундаментальне зрушення в нашому розумінні мозку і спосіб, яким він може керувати певними завданнями з різними частинами тіла. Дослідники виявили, що, коли люди з однією рукою використовували щось, щоб замінити відсутню руку в завданні – наприклад, лікоть або стопу, – ця частина тіла висвітлювала ту ж частина мозку, що і відсутня рука у двурукого людини.

«Ми повинні відзначити, що це всього лише невелика вибірка людей, і вчені не впевнені в тому, чому це відбувається, але у них є гіпотеза: області мозку не організовані частинами тіла, а тім, що ці частини тіла роблять. Мене просто зачіпає думка про ті, що ми могли так довго помилятися. Наслідки, якщо ця інтерпретація вірна, величезні», – сказав один з дослідників Тамар Макін з Університетського коледжу Лондона у Великобританії.

uploud...

загрузка...

Про vit

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

x

Вам буде цікаво

протести на польському кордоні

Нові обмеження при перетині кордону – чи насправді вони позбавляють заробітку мешканців прикордоння?

Раз на три дні можна без оподаткування везти в Україну товару на одну людину на ...