Авторські статтіЗдоров'я

Зменшення відсотка фізичного навантаження повинне супроводжуватися зменшенням калорійності щоденного раціону харчування

У нашому житті з’явилося так багато продуктів технологічних винаходів, які полегшують щоденні турботи, і стає все менше фізичної праці. Це відкриває нові можливості реалізації себе в інших сферах життєдіяльності.

Це, на перший погляд, дуже круто, якщо правильно оцінити ситуацію. Зменшення відсотка фізичного навантаження повинне супроводжуватися зменшенням калорійності щоденного раціону харчування. Це ж логічно?

Але культура нашого застілля не змінюється в бік зменшення калоражу, а навпаки, – зростає за рахунок високотехнологічних продуктів, що мають рафінацію, високе енергетичне забезпечення при знижених корисних властивостях. Що ж залишається нашому організму в цих умовах? Пристосовуватися?! Звичайно, будь-який організм має засоби компенсації, особливо в молодому віці. Але вони також мають свої межі, які з часом вичерпуються. І тоді «маємо те, що маємо»:

  • ожиріння,
  • гіпертонічною хворобою,
  • подагру,
  • цукровий діабет і ще багато «перлин» у цьому намисті хвороб…

На жаль, ми самі збираємо це «намисто» протягом життя, причому наполегливо і цілеспрямовано, маючи при цьому безліч відмовок і обґрунтувань.

Ми не стверджуємо, що правильне здорове харчування – це панацея, але це той інструмент, яким кожен з нас має, але не вміє, або не хоче користуватися. Хтось каже, що це дорого і в сучасних реаліях – неможливо, у інших немає сили волі, відмовитися від солодкого, а хтось не може «образити» своїх друзів за святковим столом. У кожного своя мотивація до бездіяльності, але чому вона не може стати мотивацією до дії для того, щоб бути здоровим?

Варто хвалитися такою прикрасою, як «намисто хвороб»? У кожного буде своя відповідь, але якщо ця стаття спонукають вас до роздумів про правильність свого харчування, то мета даного повідомлення буде виконана

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України