Фотогалерея

Топ-10: Божевільні сцени з фільмів, які багато хто помилково вважав результатом комп’ютерної графіки. Фото

Кожен раз, розмовляючи з шанувальниками кіно про комп’ютерну графіку (CGI, від англ. “computer-generated imagery”, букв. “зображення, згенеровані комп’ютером”), як правило, стикаєшся з двома типами людей. Перші виражають своє невдоволення, скаржаться і применшують досягнення комп’ютерної графіки, згадуючи ті дні, коли реальні ефекти панували, пам’ятаючи тільки великі досягнення тієї епохи і весь час забуваючи, що переважна більшість ефектів, зрозуміло, були не на належному рівні, якщо порівнювати з сьогоднішньої тривимірною графікою. Іншу основну групу просто не хвилює, як досягаються спецефекти. Їм потрібно просто більше попкорну.

Давайте скажемо, що ми не знаходимося ні в тій, ні в іншій групі. Ми визнаємо, що комп’ютерна графіка займає важливе місце у фільмах. Ми також насолоджуємося переглядом фільмів, творці яких малі достатня години і можливостей на зйомку реальних ефектів, без використання комп’ютерній комп’ютерних технологій.

Наш сьогоднішній список, той, хто вихваляє деякі сцени, в яких використовувалася комп’ютерна графіка (або використовувалася, але дуже мало), ні в якому разі не покликаний засуджувати CGI. У ньому зібрано кілька найбільш знакових сцен, в яких, на думку більшості глядачів, використовувалася комп’ютерна графіка більше, ніж було насправді.

Цей список є заслугою творців і неперевершеного таланту знімальних груп, які з якихось причин вирішили не використовувати комп’ютерні технології, щоб створити ці особливі ефекти. На жаль, існує безліч неймовірних фільмів і сцен, які не потрапили в нього з-за браку місця. Деякі, як франшиза “Володар Кілець” (The Lord of the Rings) і “Божевільний Макс: Дорога люті” (Mad Max: Fury Road), не були згадані тут, тому що було вже досить дискусій про їх реальних ефекти і методи зйомки.

Отже, перед вами — 10 епізодів, які багато хто помилково вважали результатом комп’ютерній комп’ютерної графіки!

10. Величезний вибух у фільмі “007: Спектр” (Spectre)
Топ-10: Безумные сцены из фильмов, которые многие ошибочно считали результатом компьютерной графики
Цей список був би неповним, якщо б ми не включили в нього найбільший постановочний вибух з коли-небудь знятих. Це сталося у фільмі “007: Спектр”. Замість того щоб створити вибух з допомогою комп’ютерної графіки, команда вирішила зробити це по-справжньому.

Мало того, вони відмовилися від використання масштабних моделей та подібних хитрощів: вони просто зняли реально величезний вибух. У загальній складності для зйомок було використано 8415 літрів гасу і майже 33 кг вибухової речовини. Результатом став вибух, що тривав в цілому 7,5 секунди. Для створення подібного вибуху з допомогою тротилу його знадобилося б 68 тонн.

9. Бійка в невагомості у фільмі “Початок” (Inception)
Топ-10: Безумные сцены из фильмов, которые многие ошибочно считали результатом компьютерной графики
Нам би хотілося, щоб режисер Крістофер Нолан (Christopher Nolan) знімав якомога більше фільмів. Ви, напевно, вже бачили, як знімальна група знімала сцену бою в коридорі при нульовій гравітації у фільмі “Початок”, але такі списки, як цей, більше покликані нагадати вам про великі досягнення, ніж у деталях все пояснювати, тому у нас немає проблем з додаванням до нього цього чудового епізоду.

Ідея використання центрифуги, щоб перевертати цілу декорацію/знімальний майданчик, не нова. Це було зроблено ще під час зйомок фільму “Космічна одіссея 2001 року” (2001: A Space Odyssey) (1968), тому Нолан не робив вигляд, що винайшов колесо. Тим не менш, Нолан зняв цілу постановочну сцену бійки в гігантській обертається декорації. І вони нікого це за допомогою безперервної зйомки! Ось тобі, Кубрик!

8. Кривава кімната у фільмі “Кошмар на вулиці У язів” (Nightmare on Elm Street)
Топ-10: Безумные сцены из фильмов, которые многие ошибочно считали результатом компьютерной графики
Як і у фільмі “Початок” і “Космічна одіссея 2001 року”, команда фільму “Кошмар на вулиці В’язів” використовувала обертову декорацію, щоб досягти деяких ефектів, а саме — сцен смерті Глена Ланца (Джонні Депп (Johnny Depp)) і Тіни Грей (Аманда Уайсс (Amanda Wyss)).

Важливим було те, що декорація була настільки збалансованою, що її могла рухати вручну одна людина. Щоб епізод, коли героя Джоні Деппа всмоктує в ліжко, а кров б’є струменем угору з нізвідки, вийшов реалістичним, команда перевернула декорацію догори ногами (і камеру теж), щоб кров виливалася з ліжка на стелю.

Хоча спочатку це призвело до проблеми, оскільки кімната під вагою крові спочатку доволі перевертатися. Зрештою, вони це зрозуміли, і кінцевий результат вийшов чудово.

7. Вулиці у вогні у фільмі “День незалежності (Independence Day)
Топ-10: Безумные сцены из фильмов, которые многие ошибочно считали результатом компьютерной графики
Фільм “День незалежності” 1996 року сьогодні, як правило, є об’єктом численних жартів більше, ніж предметом розмов про диво візуальних ефектів, однак команда, яка зняла цей фільм, зробила революційну роботу для свого часу. Це був 1996 рік, і комп’ютерна графіка вже була, але ще не настільки хороша, як через 20 років.

Для того щоб кадри руйнування всього міста відбувалися і виглядали правдоподібно, режисер Роланд Еммеріх (Roland Emmerich) і його команда побудували масштабну модель Нью-Йорка. Після цього наступним великим перешкодою було ті, як б ефектніше знищити Емпайр-стейт-білдінг (Empire State Building) і зробити так, щоб руйнівна стіна вогню котилася по вулиці, спалюючи все на своєму шляху.

Для цього вони перевернули модель Нью-Йорка на бік, вертикально, створивши те, що вони назвали “смертельною сурмою”. Піропатрони вибухали в самому низу декорації, а камера знімала з вершини макета. В результаті вийшов ефект, що вогненна міць стріляє горизонтально. Досить простий, але дуже ефектний трюк.

6. Чарівний хліб у фільмі “Зоряні війни: Пробудження сили” (Star Wars: The Force Awakens)
Топ-10: Безумные сцены из фильмов, которые многие ошибочно считали результатом компьютерной графики
Іноді нас найбільше розважають дрібниці, і для багатьох це були дрібні деталі у фільмі “Зоряні війни: Пробудження сили”. Так, вони нікого масштабні моделі, використовували ляльки і аніматроніку, і в значній мірі на протязі всього фільму спиралися на реальні ефекти, в тому числі і в сцені з “миттєвим” хлібом!

“Я буду відомий по “Зоряним війнам” виключно завдяки цьому хлібу! – сказав, сміючись, Ніл Сканлан (Neal Scanlan), один з керівників команди по створенню візуальних спецефектів фільму. – Це був невеликий трюк, який вийшов неймовірно успішним, тому всі подумали, що це CGI”.

Сканлан продовжив розкривати свої секрети створення цього хліба. “Це було дуже просто, – сказавши він. – Ми зліпили надувний хліб, в здутому вигляді помістили його під поверхнею рідини, а потім стали повільно надувати його, одночасно забираючи рідина з допомогою вакуумних насосів, тім самим створюючи ефект появи та формування хліба”.

5. Знищення всього у фільмі “Термінатор 2: Судний день” (Terminator 2: Judgement Day)
Топ-10: Безумные сцены из фильмов, которые многие ошибочно считали результатом компьютерной графики
До теперішнього часу ми всі добре знаємо, як Джеймс Кемерон (James Cameron) любив вставити деякі спецефекти у фільмі “Термінатор 2: Судний день”, як згенеровані комп’ютером, так і реальні. У цьому фільмі були деякі з найдивовижніших спецефектів з коли-небудь зроблених, тому складно виділити якийсь один епізод.

Пам’ятаєте сцену знищення? Звичайно ж, пам’ятаєте. Сара Коннор дивуватися, як на дитячому майданчику граються діти, коли раптом над Лос-Анджелесом вибухає атомна бомба, спалюючи і знищуючи все на своєму шляху: людей, транспорт, будівлі.

Сьогодні це просто, але Термінатор-2 знімався в 1990-1991 рр. Щоб тоді домогтися реалістичного ефекту, знімальна група побудувала величезні масштабні моделі автострад і будівель, а потім встановили гігантські промислові вентилятори і змели все це геть. Якщо вам випаде нагода побачити закулісся якогось одного фільму, то виберіть Термінатор-2. Ви не будете розчаровані.

4. Мікрофотографія у фільмі “Фонтан” (The Fountain)
Топ-10: Безумные сцены из фильмов, которые многие ошибочно считали результатом компьютерной графики
Фільм “Фонтан” Даррена Аронофскі (Darren Aronofsky) злочинно недооцінений в кіноіндустрії, оскільки це просто один із самих красиво знятих фільмів з коли-небудь зроблених. По частині візуальних ефектів існує кілька фільмів, які можуть з ним зрівнятися, і, можливо, найбільш дивне в цьому те, що знімальна група використовувала комп’ютерні спецефекти відносно мало.

Так, було комп’ютерне моделювання, використання шарів, компонування і так далі, але для створення майже всіх кадрів знімальна група запросила мікрофотографа Пітера Паркса (Peter Parks), щоб він зняв майже всі космічні елементи в чашці Петро. Результат був чарівним, як пояснює Джеремі Доусон (Jeremy Dawson), один з керівників групи по створенню візуальних спецефектів.

“Пітер зняв різні плаваючі хімічні елементи і кулясті частинки (як зоряних полів), і у нас були варіанти більшого розміру і щільності, які ви зазвичай бачите у фільмах про космос, – сказавши Доусон. – Він використовував дріжджі і порошок каррі, але що він ще знімав, так нікому і не каже”.

На питання про те, чому він пішов по цьому шляху, Аронофскі відповідає: “Я вважаю, що це буде дуже добре виглядати на протязі досить довгого часу, тому що це реальні частинки в реальному фізичному просторі. Це не схоже на технологію, яка зазвичай використовується для таких спецефектів, і, крім того, якщо б ми робили це з допомогою CGI, на роботу пішло б від шести місяців до року, не кажучи вже про витрати”.

3. Рефлекси Людини-павука
Топ-10: Безумные сцены из фильмов, которые многие ошибочно считали результатом компьютерной графики
Ви знаєте цю сцену. Мері Джейн (Кірстен Данст (Kirsten Dunst)) упускає з підноса їжу, ніхто не знає напевно яким чином, але Пітер Паркер (Тобі Магуайр (Tobey Maguire)) спочатку утримує її, а потім ловить весь вміст підноса одне за іншим. Все зроблено дуже акуратно, якщо ви думаєте, що це результат комп’ютерної графіки, але коли ви дізнаєтеся, що насправді все було зроблено Тобі Магуайр в режимі реального часу, то здивуєтеся.

Ми не зовсім впевнені, назвавши Джон Дикстра (John Dykstra), керівника команди по створенню спецефектів у фільмі “Людина-павук” (Spiderman), точну кількість відзнятих дублів, але в коментарі до DVD він сказавши: “Наступний обман, де він ловити весь вміст підноса, в тому, що він насправді зробив це. Досить добре. Зі 156 дубля”. Пізніше Кірстен Данст також згадала про цей епізод, сказавши, що на нього було 16-годинний робочий день, так що число 156 звучить досить правдоподібно.

2. Цунамі у фільмі “Неможливе” (The Impossible)
Топ-10: Безумные сцены из фильмов, которые многие ошибочно считали результатом компьютерной графики
Фільм режисера Хуана Антоніо Байоны (Juan Antonio Bayona) “Неможливе” ставши одним з тих фільмів, які добре йшли в кінотеатрах, але не потрапили в аннали історії кіно. Сюжет фільму, історія виживання після жахливого цунамі 2004 року в Індійському океані, просто напрошується на використання тривимірної комп’ютерній комп’ютерної графіки. Однак Байона вирішив не йти по цьому шляху.

“Одним з перших рішень було не використовувати згенероване комп’ютером зображення води, тому що це було не тільки дуже дорого, але і виглядало нереально, – сказавши він. – Тому ми вирішили працювати з реальною водою, що було свого роду справжнім божевіллям”.

Вони побудували модель курорту в масштабі 1:3 гігантської ємності для води. “Ми помістили акторів в ті, що виглядає, як гігантський квітковий горщик, і могли безпечно переміщати їх з води”, – сказавши Байона. Потім вони дали води волю, дозволивши посіяти хаос на знімальному майданчику і серед акторів.

1. Всесвіт у фільмі “Древо життя” (Tree of Life)
Топ-10: Безумные сцены из фильмов, которые многие ошибочно считали результатом компьютерной графики
У чудовому фільмі Терренса Маліка (Terrence Malick) “Древо життя” є тривалий епізод про всесвіт, в якому показуються незліченні зірки, галактики та інші вражаючі планетарні візуальні ефекти. Здавалося б, сьогодні це легко зробити за допомогою комп’ютерної графіки, але Маліка не вразили побачені ним початкові макети.

Він вирушив до Дугласа Трамбулла (Douglas Trumbull), майстера спецефектів, який майже 30 років тому пішов із кіноіндустрії. Трамбулл працював над фільмом “Космічна одіссея 2001 року”. Він відповів Маліку: “Чому б не зробити це по-старому?”

Щоб досягти таких неймовірних кадрів без комп’ютерної графіки, Трамбулл доклав всі свої знання і досвід. “Ми працювали з хімічними речовинами, фарбою, флюоресцентными барвниками, димом, рідинами, вуглекислим газом (CO2), сигнальними ракетами, літаючими дисками, гідродинаміки і високошвидкісною фотозйомкою, щоб побачити, наскільки вони можуть бути ефективними, – сказавши він. – Це була безмежна свобода для досліджень. Деяке з того, що я виявив, надзвичайно складно побачити в сьогоднішньому кіно. У Террі не було якихось усталених уявлень про ті, як це все має виглядати. Ми робили такі речі, як наливали молоко через лійку у вузький жолоб і знімали це високошвидкісний камерою і зігнутими лінзами, обережно висвітлюючи це і використовуючи частоту кадрів, щоб все це було схоже на щось космічне, галактичне, величезне і епічне”.

(перекладено спеціально для Голос українською)

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України