Духовне

Тижневий огляд: Папа і Апостольський престіл (01.08 – 07.08)

31 липня Святіший Отець призначив апостольським адміністратором ad nutum Sanctae Sedis апостольської адміністрації Киргизстану о. Янеза Міхельчича ТІ, настоятеля монашої спільноти Товариства Ісусового в Бішкеку.

Повертаючись із СДМ у Кракові, на борту літака Святіший Отець дав інтерв’ю журналістам. Розмова розпочалася зі співчуття та із подяки. Спілкуючись із представниками засобів комунікації, Святіший Отець, насамперед, подякувавши їм за їхню працю, склав співчуття з приводу несподіваної смерті італійської журналістки Анни Якобіні, яка перебувала у відрядженні в Кракові. А далі він склав подяку о. Федеріко Ломбарді, ТІ, який цього вечора востаннє координував таку прес-конференцію. Папа відповів на запитання журналістів про враження від відвідин Польщі та зустрічі з молоддю з усього світу, про оцінку Ватиканом подій у Туреччині та повідомлень з Австралії а також про ініціативи для протистояння тероризмові та насильству у світі.

У зв’язку зі смертю польського кардинала Францішка Махарського, вислуженого архиєпископа Кракова і наступника Кароля Войтили після його обрання Папою, який  помер вранці 2 серпня 2016 року, Папа Франциск надіслав телеграму співчуття архиєпископу-митрополиту Краківському кардиналу Станіславу Дзівішу.

Спогадам й аналізові нещодавніх Апостольської подорожі та Всесвітніх Днів Молоді, що відбулися в Кракові у Польщі, Папа Франциск присвятив своє слово, сказане під час першої, після липневої перерви, загальної аудієнції, що у середу, 3 серпня 2016 р., відбулася в залі Павла VI у Ватикані. Він зазначив, що Краківський СДМ відбувся через 25 років після того «історичного», що відбувався у Ченстохові після падіння залізної завіси. «Протягом цих 25 років змінилася Польща, змінилася Європа та змінився світ, і цей СДМ став пророчим знаком для Польщі, для Європи та світу. Нове покоління молоді, спадкоємців та продовжувачів паломництва, розпочатого святим Іваном Павлом ІІ, дали відповідь на виклик сьогодення, залишили знак надії, а цей знак називається братерством. Адже цей світ, що перебуває в стані війни, потребує саме братерства, близькості, діалогу, дружби», – сказав Святіший Отець. Під час загальної аудієнції Папа Франциск звернувся із привітанням до бразилійського народу, зокрема, до мешканців міста Ріо-де-Жанейро, яке приймає на Олімпійських іграх спортсменів і шанувальників з усього світу. Наприкінці загальної аудієнції Папа анонсував свою приватну прощу до Порціунколи.

Вранці, 4 серпня 2016 р Папа Франциск прийняв на аудієнції учасників Генеральної Капітули Ордену Проповідників. Святіший Отець відзначив той факт, що цього року припадає 800-річчя затвердження Папою Гонорієм ІІІ спільноти, заснованої святим Домініком, та склав подяку за «значущий вклад» домініканців в життя Церкви та за співпрацю з Апостольською Столицею «в дусі вірного служіння».

Цього ж дня Папа Франциск відвідав місто Ассізі з нагоди 800-річчя «Ассізького прощення» – «Відпусту Порціунколи». Святіший Отець як паломник, скромно ввійшов до Порціунколи, і, поклавши на престіл вінок, заглибився в особистій, довгій та інтенсивній молитві. Потім, після прочитання євангельського уривку, що розповідає, як Петро запитував Ісуса про те, скільки разів слід прощати, на що Учитель відповів притчею про прощеного слугу, який не простив своєму боржникові, Його Святість, насамперед, пригадав слова святого Франциска, сказані саме на цьому місці перед людом та єпископами: «Бажаю всіх вас відправити до раю». Він зазначив, що рай, це ніщо інше «як таїнство любові, яке назавжди пов’язує нас з Богом». Після цього Святіший Отець разом з єрархами та францисканцями протягом години уділяв Святу Тайну Примирення. Наостанок Святіший Отець привітав вірних, зібраних на площі, нагадавши їм, що потрібно завжди прощати, прощати з глибини серця, бо всім нам потрібне прощення.

У суботу, 6 серпня 2016 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив Апостольським Нунцієм у Польщі Його Високопреосвященство архиєпископа Сальваторе Пеннаккіо, дотеперішнього Апостольського Нунція в Індії та Непалі.

Очікування вічного блаженства не звільняє нас від заанґажування в те, щоб вчиняти цей світ справедливішим та придатнішим до життя. Про це пригадав Папа Франциск, коментуючи перед проказуванням молитви «Ангел Господній» у неділю, 7 серпня 2016 р., уривок з 12 глави Євангелії від Луки, в якому Ісус «говорить Своїм учням про те, яким повинно бути їхнє наставлення з огляду на кінцеву зустріч із Ним, та пояснює, як очікування цієї зустрічі повинно спонукати до життя, багатого добрими ділами». Святіший Отець звернув увагу на Христові слова: «Продайте ваше майно й дайте милостиню. Зробіть собі гамани, що не старіються; невичерпаний скарб на небі, де злодій приступу не має, ні міль не точить». Він пояснив, що це є заохоченням «цінувати милостиню, як діло милосердя, не покладати надію на проминаючі добра, користуватися речами без прив’язаності й егоїзму, але згідно з Божою логікою, тобто, логікою уважності до інших та любові». Після молитви «Ангел Господній» у неділю 7 серпня 2016 р., Папа Франциск ще раз нагадав про драматичну ситуацію в Сирії і, зокрема, численні цивільні жертви, серед яких і діти.

Радимо також прочитати:

Молитовні намірення на серпень 2016 року

Папа Франциск заснував Комісію з вивчення жіночого дияконату  

Куди найчастіше здійснювали паломництва Папи Римські?

Послання Папи Франциска до спортсменів в соціальній мережі Твіттер

Українська молодь запросила Папу в Україну

Отець Федеріко Ломбарді призначений президентом адміністративної ради ватиканського фонду «Йозеф Ратцингер – Бенедикт XVI»

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України